Skocz do zawartości

Budujemy FAQ domowego piwowarstwa


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba do wszystkich piwowowarów o aktywną pomoc w budowie NZP (Najczęsciej Zadawanych Pytań)

Brakuje nam faq, które powinno pomóc początkującym i rozwiać często pojawiające się problematyki. Okres wakacyjny myślę pozwoli nam na stworzenie porządnego systemu, przy okazji posprzątam trochę w wiki.

 

Technicznie znajdzie się w wiki tutaj http://www.wiki.piwo...adawane_pytania

 

Skupmy się na razie na pierwszej sekcji.

Podstawy piwowarstwa domowego

 

Proponuję aby w tym wątku sugerować hasła (ew jeżeli już gdzieś jest odpowiedź gotowa do wklejenia, to równiez link), będzie to przenoszone z forum na wiki.

 

Zapraszam do pomocy zwłaszcza nowych piwowarów, którzy są na pewno na bieżąco w tych sprawach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens dzielić FAQ na kategorie, które są zaproponowane. Większość pytań (przynajmniej tych podstawowych) będzie pasować do wszystkich kategori. Ja zaproponowałbym sporządzenie listy pytań dotyczących takich zagadnień jak: Sprzęt, Surowce, Dezynfekcja, Zacieranie, Chmielenie, Fermentacja, Refermentacja i Rozlew, Klarowanie, Leżakowanie. Wieczorkiem będę mieć więcej czasu to sporządze pytania które przyszły mi do głowy jako młodemu piwowarowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił jeszcze inaczej: tylko jedna kategoria w której mamy max 10 - 15 pytań i krótkie, rzeczowe odpowiedzi.

 

Sporo informacji jest w wiki i dublowanie tego w postaci FAQ jest trochę bez sensu. Jeśli ktoś nie był w stanie przebrnąć przez kilka ekranów tekstu w "Zaczynamy warzyć piwo" to nie ma co liczyć na to że przeszuka obszerne FAQ.

 

FAQ proponowałbym zrobić krótkie i skupione na tematach klasy: "piwo po tygodniu ma 3blg, czy można butelkować?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sugestie:

 

1) Mam "zestaw do zrobienia piwa" (pucha) - co dalej? - w odpowiedzi widziałbym uwzględnienie pomiarów i zaznaczenie, że czas fermentacji/butelkowania podany na opakowaniu jest orientacyjny i jak nie zrobić granatów

2) Jakiego sprzętu minimum potrzebuję

3) Jak się robi piwo -> np na zasadzie diagramu z odniesieniami do Wiki/forum przy kolejnych krokach (coś podobnego jak schemat w toolkicie piwowara, tylko z objaśnieniami dla laików)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sugestie:

 

1) Mam "zestaw do zrobienia piwa" (pucha) - co dalej? - w odpowiedzi widziałbym uwzględnienie pomiarów i zaznaczenie, że czas fermentacji/butelkowania podany na opakowaniu jest orientacyjny i jak nie zrobić granatów

2) Jakiego sprzętu minimum potrzebuję

3) Jak się robi piwo -> np na zasadzie diagramu z odniesieniami do Wiki/forum przy kolejnych krokach (coś podobnego jak schemat w toolkicie piwowara, tylko z objaśnieniami dla laików)

http://www.wiki.piwo.org/Moje_pierwsze_piwo_z_brewkita

http://www.wiki.piwo.org/Warz%C4%99_z_ekstrakt%C3%B3w_s%C5%82odowych

Są już takie tematy na wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego co napisał tibek, to wystarczą linki do wiki - tam jest obszerny opis warzenia na trzy sposoby, chmielenie na wszystkie możliwe, surowce itp., itd. Moim zdaniem forma zaproponowana przez adamsky byłaby bardziej przydatna, tylko że pytań namnoży się więcej niż 10 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lista NZP/FAQ ma być przeznaczona dla zupełnie szerokiego ogółu, proponuję umieścić odpowiedzi na pytania typu "Piwo - to naprawdę da się zrobić w domu ? To musi być bardzo trudne.", z objaśnieniem procesu produkcji w bardzo ogólny sposób. Bardzo często spotykam się z tym spotykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lista NZP/FAQ ma być przeznaczona dla zupełnie szerokiego ogółu, proponuję umieścić odpowiedzi na pytania typu "Piwo - to naprawdę da się zrobić w domu ? To musi być bardzo trudne.", z objaśnieniem procesu produkcji w bardzo ogólny sposób. Bardzo często spotykam się z tym spotykam.

 

Najpierw trzeba dokladnie okreslic do kogo to FAQ jest skierowane. Kto bedzie z niego korzystal? Czy ma to uzupelniac wiki, czy ma byc do wiki wprowadzeniem?

 

Moim zdaniem jesli potrzeba jest taka ,by zredukowac ilosc identycznych pytan w paskownicy piwowarskiej, to wtedy najczesniej zadawane pytania bylyby dla osob, ktore juz uwarzyly piwo (najczesniej z puszki nachmielowego ekstraktu) i nie wiedza co dalej.

Czyli pytania z cyklu:

ze piwo bulka, czy nalezy butelkowac.

Dziwny zapach z wiaderka czy to infekcja?.

Piwo przestalo ferementowac po 2 dniach w 28C co sie dzieje.

Piwo nie chce sie nagazowac a przeciez bylo w butelce cale 3 dni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważne pytanie, myślę że wiele początkujących osób ma ten problem:

Jak szybko po butelkowaniu piwo będzie odpowiednie do picia? (I nie chciałbym tu odpowiedzi w stylu "zależy od stylu, blablablabla" tylko konkrety, kilka najważniejszych stylów z podanymi "minimalnymi czasami").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeśli FAQ nie ma pozostać tylko "nazwą handlową" to trzeba by faktycznie może przyjrzeć się pytaniom zadawanym przez tych forumowiczów, do których ma być skierowany (prawdopodobnie początkujących). Tylko w ten sposób można chyba wyłuskać te powtarzające się "problemy". No chyba, ze to zbyt oczywiste i niepotrzebnie się odzywam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę uparty i proponuję: zarejestrowanie się na forum = potwierdzenie linka, który przychodzi na maila z instrukcją jak dokończyć rejestrację. A w instrukcji zdanie z "moich przemyśleń" wujka Jejskiego, które jest wytłuszczone na maxa - "czytać, czytać, czytać" a nie pisać i powielać wątki, przytoczyć instrukcję obsługi wyszukiwarki i najlepiej link do w/w "moich przemylśleń" Jejskiego.

 

Edit: następne wątki jak już ktoś napisał :1. bulga/ nie bulga czyli do czego naprawdę służy bulgotnik i dlaczego powinieniem się biczować brzozową witką (rurka fermentacyjna/zawór hydrauliczny) 2.czyszczenie/dezynfekcja butelek 3. jaki sprzęt na początku 4. jakie surowce na początek. i uniwersalna odpowiedź na pytanie : "co z tego wyjdzie" - odpowiedź: "piwo"

Edytowane przez shayboos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę uparty i proponuję:

Propozycja odrzucona :)

 

rozumiem, że całkowicie :) to może inaczej jakakolwiek informacja, okienko z prośbą o 1. przeczytanie FAQ, które razem chyba teraz tworzymy lub chociaż link do przemyśleń Jejskiego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podstawowe linki dla nowych użytkowników są od dłuższego czasu ładowane z automatu jako PW i mail. Myślę, że to jakby nie ta droga.

 

edit: tak, cml ma rację, tam jest dużo pracy do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.