Skocz do zawartości

Drożdże do cydru i pożywka


Rekomendowane odpowiedzi

Może się podepnę pod temat drożdży, chcę kupić drożdże do cydru, konieczna jest pożywka do nich? Ciężko mi będzie znaleźć a w sklepie w Chorzowie nie widzę na stronie, a gdzieś doczytałem że bez pożywki też ruszą, choć w opisie drożdży pisze że konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inter, to spożywka, brico, to ogrodnictwo-budowlanka. w inter na 90% nie ma, w brico na 90% jest. nie wiem jak w tesco i auchan, musiałbyś sprawdzić. Jakbyś dzisiaj zakupy zrobił w necie, to jutro byś miał w skrzynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cydru pożywka konieczna. Nie żałuj jej, daj ciutek więcej niż zalecenia producenta. I tak pewnie będzie walić siarkowodorem, ale nie tak intensywnie jak przy braku pożywki. Zwłaszcza jeżeli planujesz kartoncydr, a o tej porze roku chyba innej opcji nie ma.

 

W Obi też są stanowiska biowinowskie.

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drożdże tokaj wlane bezpośrednio do soku z kartonu ruszyły po dwóch dniach, tokaj rozmnożone w butelce ruszyły następnego dnia. Jak będą smakować - jeszcze nie wiem, ale bez pożywki powinny i tak ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Zrobiłem jeden cydr bez pożywki wyszedł super (Cydr Kartonikowy) teraz mam nastawione 2 cydry oczywiście też bez żadnej pożywki po jednym dniu wystartowały , burzliwa w pełnym tego słowa znaczeniu bulka bez przerwy :P

 

Dodatkowo robiłem to na 100% lenia bez żadnego startera czy re-hydratyzacji po prostu wsypałem drożdże do fermentora zamieszałem i Bulka :P

Edytowane przez Forest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Czy jeśli dodamy drożdże czy też pożywkę czy to już czasem mamy do czynienia z winem?

Czytałem, że prawdziwy cydr powinno się robić bez udziału obcych drożdży

 

Jak dodajesz pożywkę do piwa to robi się z tego wino?

 

Nie wiem czy druga część posta dotyczy pierwszej, ale jeżeli tak to wg mojej wiedzy pożywka nie zawiera "obcych drożdży".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.