Skocz do zawartości

Sugestie ?


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A, w sumie można spróbować. BJCP i drozdże bardzo ładnie wyszły, może i encyklopedia piwowara się uda. Może niech admin zrobi dział na te tematy, najlepiej od razu z tytułami-zalążkami i kto co wie, niech wpisuje, potem się to uporządkuje albo i nie, ale zawsze trochę wiedzy się zbierze.

 

Jako próbkę zrobiłem rozdział o śrutowaniu - samo mięcho, bez filozofowania i wchodzenia w szczegóły, może tak być?:

 

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=13393#p13393

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Marusia, chciałbym zauważyć, że na browar.biz jest dział kołyska piwowarska a w dziale artykuły jest artykuł Volkera tłumaczący łopatologicznie jak krok po kroku dojść do uwarzenia własnego piwa.

 

Może lepiej jednak pozostawić formułę taką jaka jest, pozwolić nadal początkującym na zadawanie prostych pytań i mam nadzieję, że nadal znajdzie się ktoś kto będzie na nie odpowiadał. W końcu to jest to co wyróżnia to forum i daje wrażenie bardziej przyjaznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat. Ale na stronie głównej, gdzie są " Aktywne i popularne tematy na forum" warto było by zmienić wyświetlanie owego aktywnego tematu, by po kliknięciu było ostatni post a nie pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej jednak pozostawić formułę taką jaka jest, pozwolić nadal początkującym na zadawanie prostych pytań i mam nadzieję, że nadal znajdzie się ktoś kto będzie na nie odpowiadał. W końcu to jest to co wyróżnia to forum i daje wrażenie bardziej przyjaznego.

Przecież jedno drugiego nie wyklucza. Jeśli nawet będzie rozbudowana baza artykułów to nikt nie zabroni nikomu zadawać pytań i nadal mam nadzieję będziemy jak dotychczas na nie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam uważnie każdą sugestię. Nie dokonamy kluczowych zmian, tak z dnia na dzień. Musimy to wszystko dokładnie obgadać ;)

Oczywiście ideą tego forum było i jest "make beer not war" i gorąco wierzę, że tak pozostanie :)

Zbiór wiedzy nie będzie służył dla "spychologi" dla nowicjuszy, ale dla usystematyzowania wiedzy piwowarskiej.

 

Artykuł Codera o śrutowaniu nasunął mi na myśl, to co kiedyś zaproponował Kopyr, a mianowicie Wikipedia. Pomysł ten powraca.

Zapytam więc - czy są osoby które nie miały styczności z tego typu stronami, lub generalnie widzi poważne przeciw ? Proszę szczerze i bez owijania w bawełnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Marusia, chciałbym zauważyć, że na browar.biz jest dział kołyska piwowarska a w dziale artykuły jest artykuł Volkera tłumaczący łopatologicznie jak krok po kroku dojść do uwarzenia własnego piwa.

Który został napisany naprawdę dawno temu i kompletnie nie pasuje do dzisiejszej sytuacji. Nie wspominając, że prezentue wersje piwowarstwa niemieciego pasującego bardziej do fermentacji spodniej niż wierzchniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, może by przydałby się dział typowy dla nowicjuszy. Poza wsparciem piwowarskim. Coś z cyklu Piaskownica, kołyska, dla raczkujących itd. Dla osób, które dopiero co pojawiły się na forum, to umożliwiłoby przykleić kilka wątków, które w szczególności by pomagały początkującym. Przyklejony wątek mógbły zawierać odsyłacze o już prowadzonych wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed modyfikacją forum należy w jasny sposób określić cele jakie chcemy osiągnąć, a dopiero wtedy przyjmować rozwiązania umożliwiające realizacje tych celów. Wydaje mi się, że podstawową sprawą jest usystematyzowanie tematów w sposób umożliwiający szybkie i bezproblemowe wyszukiwanie poszczególnych zagadnień. Należy wsłuchiwać się w opinie osób początkujących, w to co sprawia im kłopoty, gdyż ewentualny chaos najbardziej w nich uderzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed modyfikacją forum należy w jasny sposób określić cele jakie chcemy osiągnąć, a dopiero wtedy przyjmować rozwiązania umożliwiające realizacje tych celów.

Dokładnie, trzeba dokonać fundamentalnych rozstrzygnięć. Można by zrobić jakiś dział lub działy, które byłyby bardziej restrykcyjnie moderowane i np. z wątku o zacieraniu dekokcyjnym wywalano by wszelkie offtopy. Czy jest jednak sens walczyć z wiatrakami? Wydaje mi się, że lepszym wyjściem byłoby tworzenie artykułów w wikipedii, z ewentualnie podlinkowaną dyskusją z piwo.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Ponawiam moją prośbę o shoutboxa, wydaje mi się, że przydałby się do zadawania pytań, takich... hmm.. gorących.. jak np. ja zadałem ostatnio w swoim wątku..

Problem takich shoutboxów jest to, że zamiast nowych wątków na forum, dyskusje będą tam. Poważnie się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przeciwna.

Zwykle odpowiedzi na pytania pojawiają się dość szybko. W nagłych przypadkach zawsze można spróbować "zapukać" na GG do kogoś bardziej doświadczonego :beer:

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze dyskusja już była na temat. Ale może warto zobaczyc czy może można zaadaptować cos pod nasze potrzeby. Mowa o bazie receptur.

Jakis prosty moduł. Bo receptury lubią sie zawieruszyć w otchłani forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie jedno miejsce http://wiki.piwo.org/index.php/Kategoria:Recetury :)

...ale przydałby się jakiś szablon' date=' wzór... i możemy wrzucać receptury :)[/quote']

Zaproponuję za jakiś moment i podam linka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie jedno miejsce http://wiki.piwo.org/index.php/Kategoria:Recetury :)

...ale przydałby się jakiś szablon' date=' wzór... i możemy wrzucać receptury :)[/quote']

Zaproponuję za jakiś moment i podam linka :)

Tylko może popraw najpierw Kategoria:Recetury na Kategoria:Receptury. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.