Skocz do zawartości

Sugestie ?


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie!

Czy aktualny podział kategorii jest intuicyjny ? Może widzicie potrzebę rekonfiguracji ?

Może to nie do końca o kategoriach' date=' ale czy można zwiekszyć ilość PW w skrzynce ?[/quote']

Można :D Zwiększyłem więc o 100% wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...forum jest dobrze zbudowane...

nie ma to jak dobrze zabezpieczyc sie przed ostrym banem :cool:

 

tez uwazam' date=' ze jest OK :)

moze warto byloby zrobic

jakis dzial widoczny tylko dla zarejestrowanych :)[/quote']

Dzięki Panowie za uwagi :) ( macie piwko odemnie w niedalekiej przyszłości :) )

Z dostępem tylko dla zalogowanych jest jeden problem i to Wy musicie zdecydować, czy tak ma być. Jeżeli wyłączymy dział z dostępu dla gości, to nie będzie się on w ogóle wyświetlał :)

Inaczej mówiąc - odwiedzający nie zarejestrowani/zalogowani nie będą widzieli określonego działu..

Myślę jak to zrobić, ale na tą chwilę nie jest to łatwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Według mnie, jezeli przysłonisz kilka działów, to musiałbys dac informacje, ze gość nie widzi wszystkiego, bo inaczej jak wejdzie to nawet się nie zarejestruje, myśląc ze tutaj nic więcej nie ma.

ja zostawiłbym wszystko widoczne, ale mozliwosc pisania/odpowiadania dał tylko zarejestrowanym.

 

2) przydałby się jakiś konkurs :cool:

 

3) działy sa chyba wszystkie ok :)

Edytowane przez NI99A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiłbym wszystko widoczne, ale mozliwosc pisania/odpowiadania dał tylko zarejestrowanym.

Ano właśnie, nad tym walczę :) System punbb właśnie tego nie umożliwia domyślnie, ale drożę to na pewno :)

 

2) przydałby się jakiś konkurs :)

A będą będą i to z fajnymi nagrodami rzeczowymi :) Już niebawem :cool:

 

 

3) działy sa chyba wszystkie ok :)

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany wyglądu to uważam że nie jest konieczna, liczy się treść merytoryczna a nie wygląd, obecna forma graficzna jest przejrzysta i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Choć może... tak sobie myślę czy dłuższe wątki nie byłby bardziej czytelne jeżeli zmniejszyć by wielkość jednego postu (np. poprzez zmniejszenie czcionki o 1 numer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale technicznie nie jest to możliwe, ze względu na to, że odwiedzający używają różnych rozdzielczości (od 800x600 ! do 1600x1200) oraz różnych przeglądarek.

Niestety, tego nie zmienię :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę mylące są działy "moje początki" w "ogólne" i "nasze piwa" w "piwowarstwo" tutaj czasami wkrada się według mnie małe zamieszanie. Może macie jakieś sugestie jak to zmienić, czy uważacie, że tak jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to trochę mylące są działy "moje początki" w "ogólne" i "nasze piwa" w "piwowarstwo" tutaj czasami wkrada się według mnie małe zamieszanie. Może macie jakieś sugestie jak to zmienić, czy uważacie, że tak jest OK?

Wnioskuję również, aby dział "Moje początki" przerzucić do "Nasze Piwa"

Rzeczywiście tematyka się dubluje. "Moje początki" do kasacji a posty przerzucam do Nasze Piwa. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Dawno mnie nie było więc może nie powinienem się wtrącać ale, wydaje mi się, że aby oszczędzać transfer przydało by sie takie coś jak ShoutBox. Czasami aż człowieka korci aby napisać coś bardzo nie w temacie (wiem jest taka kategoria). W ShoutBoxie można by zadawać różne, często błache pytania, mam ich sporo oraz prowadzić luźne pogawędki. Można go też go używać jako chat.

Pzdr.

 

PS.

Jeśli jest to bez sensu to proszę o skasowanie postu.

Edytowane przez Wnuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Wnuczka. Sam też zadawałbym takie "drobne" pytanka, niegodne umieszczania ich na trwałe na Forum..

Kiedyś o tym myślałem, ale niebezpieczeństwem jest to, że spadną działania na forum.

Czekam na kolejne głosy. Ustosunkuję się do większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy forum jest klarowne i przejżyste - ale bez zmian może to się okazać chwilowe. W związku z systematycznie zwiękaszającą się liczbą wypowiedzi może dojść do tego co na forum BrowarBiz - tam osoby obecne od lat poruszają się jak ryba w wodzie, dla osób początkujących lub chcących rozpocząć przygodę z warzeniem piwa jest tragedia, nic nie mogą znaleźć, wyszukiwarka nieskuteczna, godzinami przeglądają setki wypowiedzi niezwiązanych z tematem aby znaleźć ten jeden który szukają. Przekonałem się o tym, gdy na próbe poprosiłem kolege niezwiązanego z piwowarstwem o znalezienie na w/w forum odpowiedzi na kilka pytań, poddał się po dwóch godzinach oświadczając, iż wcześniej dostałby obłędu, nim by coś znalazł. Myślę, że forum powinno być przyjazne dla nowych osób, napływ "świeżej krwi" pozwala na rozwój, przeciwdziała przekształceniu w zamknięty klub. Przeglądam różne fora, w tym winiarskie, spodobała mi się kategoria "najczęściej zadawane pytania", gdzie jest cały szereg pytań obejmujący podstawy winiarstwa i do każdego pytania na bieżąco podpinana jest każda wartościowa wypowiedź z forum dotycząca tego pytania - jest to "strzał w dziesiątke", można by to zaadoptować na potrzeby piwowarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona kategoria znajduje się na forum strony Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich www.wino.org.pl - ze strony głównej forum należy wejść na "Dział dla początkujących", tam jest kategoria "FAQ czyli najczęściej zadawane pytania". Myślę, że tamat wart jest odrębnego dzału na głównej stronie forum, tak aby "rzucał się w oczy" początkującym, zapobiegnie to powielaniu tych samych zapytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pragnę wrócić do tematu, po przeczytaniu następnych postów w stylu Początkujacy - jak zacząć ?:cool: , Jak rozpoznać zepsutą brzeczkę , kilka pytań dot. fermentacj i nie tylko , od przedszkola do Opola! , apeluję o stworzenie nowego tematu bądź przyklejonego tematu we "wsparciu piwowarskim" , lub jakiejkolwiek innej formie gdzie będzie miejsce dla ludzi którzy chcą zacząć warzyć, bądź mających wątpliwości w temacie warzenia np. do trzeciej warki. W dziale tym można by przykleić linki np. posty z naszego forum faq z BA i coś z browar.biz. Z drugiej strony boję się poszatkowania forum na kasty dla początkujących, klasy średniej i twardzieli :D . Z drugiej strony nikt z bardziej doświadczonych piwowarów nie zabraniałby doradzania w podstawowych tematach w odpowiednio stworzonym dziale. Dla mnie istotą forum jest pomoc online lecz w uporządkowany sposób, bo powielanie podstawowych informacji w 'ogólnych" działach po pewnym czasie spowoduje chaos. Chyba "masa krytyczna" userów piszących już w tym momencie pozwala przypuszczać że za trzy lub sześć miesięcy będzie gęsto od postów pomocy, jak, dlaczego. Panie admin pomyśl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.