Skocz do zawartości

Taboret gazowy czy kuchenka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kompletowanie sprzętu do zacierania idzie pełna parą, ale oczywiście zawsze jest jakiś dylemat :roll:

 

A mianowicie... chcę kupić taboret gazowy na propan-butan...

np. taki:

 

g-pic-Taboret_gazowy_kuchnia_palnik_gazowy2.jpg

 

tylko jest jeden problem...

 

mam gar z nierdzewki 40l, który ma dosyć dużą średnicę (jakieś 45cm) i zastanawiam się, czy taki taboret (jeden palnik) da radę równomiernie podgrzewać gar?

 

Z tego też względu, zacząłem drążyć temat i znalazłem kuchenki gazowe tego typu:

 

a.jpg

 

Cena co prawda wyższa niż taboretu, ale taka kuchenka chyba będzie bardziej uniwersalna?!

 

Proszę o jakieś argumenty za i przeciw, bo jednak nie chciał bym wywalać pieniędzy w błoto :P a tym bardziej, że piwowarstwo domowe wciągnęło mnie na dobre :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak taboret ;) bo faktycznie te kuchenki mają mniejszą moc :/ A jeśli mówicie, że taboret daje radę z garami 50l to nie ma się co zastanawiać!

 

Jeszcze tylko butla z reduktorem i sprzęt wstępnie skompletowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwoliłem sobie dodać tutaj informację o oferowanym przez naszą firmę taborecie gazowym, który obecnie dostępny jest w bardzo konkurencyjnej cenie 811 zł brutto. Taboret gazowy może być przystosowany do zasilania gazem ziemnym jak i propan-butan. Duża moc palnika umożliwia podgrzewanie do 100 l płynu.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: http://www.gastronom...et-gazowy_p2385

 

Wyżej wskazany taboret produkowany w Polsce, wykonany ze stali nierdzewnej, stosowany głównie w gastronomii ale mamy Klientów, którzy wykorzystują go do zastosowań wskazanych w tym temacie.

 

A w odpowiedzi czy taboret czy kuchenka to bardziej polecam taboret nie dlatego że je sprzedaje (kuchenki również mamy w ofercie) ale ze względu na nie porównywalną moc palnika, a to ma znaczenie przy podgrzewaniu, bo znacząco skraca się czas podgrzewania.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Edytowane przez Hurtownia Gastronomiczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy tak zapytam na czym polega to konkurencyjność? Na allegro można kupić taborety za 150 zł a nawet taniej. Są przetestowane przez wielu piwowarów etc. ok może moc większa ale co z tego 7,5 kw daje radę bez problemu...

 

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostępny jest w bardzo konkurencyjnej cenie 811 zł brutto.

:lol: konkurencyjnych, do czego?

Duża moc palnika umożliwia podgrzewanie do 100 l płynu.

mój za 49pln też grzej 100l płynu. Nie mówię, że jest super szybki, ale grzeje i nawet gotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taboret najlepiej aby był jednolity a nie skręcany śrubkami. Ten z hurtowni jest wielki 58cm, zastosowanie profesjonalne. Co by nie pisać-ja chciałbym mieć taki (może kiedyś) ale mój made in italy za 80zł uruchamiany 3, czasami 4 razy w miesiącu jest akurat. I to co pisze andrzej.b .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odświeżę temat bo mam pytanko do forumowiczów. mam zamiar kupić gar 70 L i jaka powinna być moc taboretu gazowego na 50 -60 L brzeczki. totalnie nie mam pojęcia wiec prosiłbym o pomoc forumowiczów którzy używają taboretu. dodam że będzie on do zacierania i gotowania brzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kg butla na dwa oszczędne warzenia, wodę do wysładzania z czajnika itp. 3 kg butla na dwa bez oszczędzania lub jak 2kg i zostaje troche, potem zmiana na pełną. Kup 11kg bo na małych warzenie jest drogie. Warka ~20litr.

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.