Jump to content
Guest franc

Wiercenie

Recommended Posts

Guest franc

Miałem zamiar dzisiaj wykonać otwory w moich kegach które to mają być hermsem.

No i co ?! Psinco nie umię wywiercić otworu !

Nawierciłem pierw fi 8 potem miałem zamiar wywiercić fi 21 pod armaturę 1/2 cala.

Ale nie udało się trójkąty wychodzą, wiertło luzuje się w wiertarce i tyle z tego jest.

Użyłem zwykłych wierteł.

Czy ma ktoś jakieś sposoby?Pomysły?

Nierdzewka to niewdzięczny materiał.

Proponuję poszukać warsztatu to za kilkanaście zł zrobią co trzeba. A tak tylko popalisz wiertła ...

http://www.profitech...niki-do-blachy/

drogie ale bajka

Używam tego przy robieniu dziur na lampki i przyciski w rozdzielniach elektrycznych. Daje radę przy blachach nawet grubości 4 mm. Cena spora ale kupując można później sprzedać następnemu za kilka złotych taniej.

Edit: Baj dy łej na otwór pół cala wiercić trzeba chyba na 22,5mm?

Edited by marcin_l85

Guest franc

I dalej nic palą się nawet wiertła stożkowe rzekomo tytanowe.

Czy możecie mi polecić kogoś kto wykona mi te otwory ?

Oczywiście ktoś z Katowic.

A jakie obroty ma wiertarka? Musi iść bardzo wolno, zobaczysz, że wiertła zupełnie inaczej zbierają metal.

Ja jednym wiertłem nawierciłem sporo dziur w kegu.

Do wiercenia w nierdzewce stosowane wiertła kobaltowe , mają w oznaczeniu symbol "Co" , dostępne w każdym średnio zaopatrzonym sklepie , obroty wiercenia dobierane w zależności od średnicy , generalnie zgadzam się z przedmówcami że nie są zbyt wysokie . Rozwiercanie otworów to zły pomysł , lepiej punktować i wiercić bezpośrednio , dłużej wytrzyma wiertło i na pewno lepiej wywierci się .

Że o smarowaniu nie wspomnę, do wiercenia nierdzewki są specjalne smary, najlepsze moim zdaniem to te na bazie łoju wołowego, ale coś słabo z nimi w handlu.

Herbata z cukrem dużo cukru - ulepek / łój z grafitem/jak masz trójkąt to wiercić przez szmatę - trochę karkołomne ale niweluje w dużym stopniu drgania.

No i przede wszystkim zamontuj wszystko sztywno wiertarka i przedmiot.

Nastawne rozwiertaki też by załatwiły sprawę. Trochę by to było żmudna robota ale do wykonania.

Jak masz więcej otworów jeszcze nie zaczętych nawierć małym wiertłem na obwodzie ( nie przekraczając linii )

wytnij przecinakiem albo wyrzynarką i pilnikiem pod wymiar lub palcowym kamieniem do szlifowania.