Skocz do zawartości

Turbo kuchenka gazowa.


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w sieci stronę o modyfikacji kuchenki gazowej do używania woka. Polecam przeczytanie komentarzy do tego tekstu. Wnioski jakie się nasuwają to: gotowanie na dwóch palnikach 1 i 3KW co daje 4KW przy grzaniu nie centralnym jest mało efektywne. Przy wymianie dyszy na dużym palniku z fi 0,8 na 1,25 moc palnika wzrośnie z 3 do 5-6KW co chyba wystarczy, na gazie propan butan. Sprawa przeróbki samego palnika to osobna sprawa ewentualnie do rozwiązania. Mam na oku starą dwu-palnikową kuchenkę do wykorzystania i i na pewno spróbuję. Jeśli mam kupić taboret, to wolę najpierw kupić dyszę za dwa złote i zrobić testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski jakie się nasuwają to: gotowanie na dwóch palnikach 1 i 3KW co daje 4KW przy grzaniu nie centralnym jest mało efektywne.

Takie rzeczy to juz moja babcia wiedziała :D

 

Po drugie płomienie gazu nie powinny wydostawać się poza dno garnka a raczej powinny si ę kończyć 1-2cm przed krawędzią.

 

Wtedy jest najefektywniejsze grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to juz moja babcia wiedziała

Czy Twoja babcia wymieniała dysze na większe :) . Teraz bardziej ?oważnie, czy ktoś kombinował z dyszami?

Wymieniała, kiedyś mieliśmy inny rodzaj gazu :D:)

 

Spróbuj, kosztuje to niewiele. Wydaje mi się, że powinien być też zmieniony palnik na większy. Ale eksperymentuj. W powietrze nie wylecisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo grzanie i wydajność spalania gazu jest z tego co wiem zależna od stosunku mieszanki gazu i powietrza (tlenu). Z tego co pamiętam (chociaż mogę się mylić :D) to kolor płomienia powinien być na dole niebieski a końcówka płomienia ma być pomarańczowo-żółta wtedy z dużym prawdopodobieństwem wydajność spalania jest największa. Wynikałoby z tego,że trubo palnik nie koniecznie jest efektywny tak jak wygląda,bo gaz nie jest do końca spalany. Istotną rzecz napisał też jacer płomień nie powinien wychodzić poza dno garnka tylko kończyć się tak jak napisał fragment przed krawędzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.