Skocz do zawartości

Chłodnica z rury nierdzewnej karbowanej


nms007

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ją do gara o wysokości 36cm. Przy średnicy ok. 25cm i 17-18 zwojach mam ok. 26cm wysokości (zakładając 1cm odstępy pomiędzy poszczególnymi zwojami) - w takim przypadku przy warce 20litrowej będzie wystawała o około 10cm, a przy 30litrowej będzie całkowicie zanurzona.

Zakładam także, przy mniejszej średnicy, efektywniejsze wykorzystanie czynnika chłodzącego=mniejsze zużycie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam także, przy mniejszej średnicy, efektywniejsze wykorzystanie czynnika chłodzącego=mniejsze zużycie wody

 

Mniejsza średnica to mniejsza powierzchnia chłodząca a im dłużej chłodzisz tym więcej wody zużywasz. Na szczeście browar to nie apteka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie do gara 30 l ?

 

Wymiary chłodnicy masz podane na stronie. Chyba nie jest wielką sztuką sprawdzić czy prostokąt o wymiarach 25x19 cm zmieści Ci się do garnka?

 

O jak fajnie sobie po kimś pojechać . Siedząc w pracy ciężko zmierzyć garnek oddalony o 5 km ... A chciałem ją zamawiać teraz . Pewnie , że sprawdzę w domu ale odpowiedź typu : garnek 30 l ma ok. .... cm średnicy nie zabolała by chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga na karbowanej jest nieduskotowalna; wprawdzie będę miał dwa razy dłuższą spiralę i powierzchnie taką samą, ale jak dla gładkiej rury o fi12, ale karbowana bije mnie na głowę - myślę, że jeszcze raz taką powierzchnią; tylko trochę nie podoba mi się to mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze inaczej.

 

Dłuższa spirala, dużo mycia - na miedzianej też farfocle się owijają, może łatwiej to zmyć bo wystarczy przejechać szmatką tam i z powrotem ale na 15m będzie trochę roboty ;)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 9 metrów fi 8 mm. Jak mieszam delikatnie brzeczką podczas chłodzenia to do 20°C zajmuje 25-30 minut. Zużycie wody 100-100 L z czego pierwsze 50 L jest bardzo ciepłe, co odbieram do wiader i wykorzystuję do kąpieli po robocie. Sprzęt myję w pozostałej chłodniejszej wodzie.

 

Na chłodnicy nic nie zostaje co by nie dało się zmyć delikatnym strumieniem wody inna sprawa, że dość mocno śniedzieje i przed użyciem pasuje ją w gorącej wodzie z kwaskiem cytrynowym pomoczyć, wszystko ładnie odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak fajnie sobie po kimś pojechać . Siedząc w pracy ciężko zmierzyć garnek oddalony o 5 km ... A chciałem ją zamawiać teraz . Pewnie , że sprawdzę w domu ale odpowiedź typu : garnek 30 l ma ok. .... cm średnicy nie zabolała by chyba .

 

Pisanie "wejdzie do gara 30l" samo prosi się o taką odpowiedź.

 

Skąd osoba siedząca przed komputerem ma wiedzieć, jaki konkretnie masz garnek? Równie dobrze może mieć on 30 jak i 40cm średnicy. Garnek garnkowi nie równy. Poza tym sam sobie mogłeś odpowiedzieć na to pytanie korzystając z twierdzenia Pitagorasa i otrzymany wynik porównać np. z wymiarami takiego samego garna w necie. Trochę samodzielności. A swoją drogą to chłodnica o wymiarach 25x19 cm wchodzi do garnków o średnicy wewnętrznej od 32cm wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się jak morderca dzieci . To chyba najcięższa zbrodnia jakiej dokonano na tym forum .

 

A wystarczyło napisać ostatnie zdanie - Ty byś się mniej napisał , ja bym dostał szybką odpowiedź , ślicznie podzękował ( co czynię teraz ) byłaby fajna atmosfera a tak czuję się jakbym był na innym forum piwnym ...

Make peace , not war .

 

Zakończmy więc . Przepraszam za głupie pytanie i dziękuję za mądrą odpowiedź .

 

Trochę się martwię o wydajność tej chłodnicy , chociaż GB móił , że jest OK , ale widzę , że większość użytkowników preferuje większe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończmy więc . Przepraszam za głupie pytanie i dziękuję za mądrą odpowiedź .

 

Trochę się martwię o wydajność tej chłodnicy , chociaż GB móił , że jest OK , ale widzę , że większość użytkowników preferuje większe .

 

Spoko. Mnie też zastanawia zarówno wydajność jak i wysokość wyprowadzenia. Czy 26 cm to nie jest trochę zbyt mało?

 

GB... mógłyś przybliżyć zarówno wydajność jak i zużycie wody do chłodzenia brzeczki 20-24 litrów?

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze inaczej.

 

Dłuższa spirala, dużo mycia - na miedzianej też farfocle się owijają, może łatwiej to zmyć bo wystarczy przejechać szmatką tam i z powrotem ale na 15m będzie trochę roboty ;)

No i znowu się waham.... Ot Panie namąciłeś mi we łbie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.