Skocz do zawartości

Chłodnica z rury nierdzewnej karbowanej


nms007

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz przyszła kolej na moją chłodnicę. Nie pokażę dopóki jej nie zrobię. :D

Rura dojszła już,  karbowanka DIN 16 (316). Dwa pierścienie, uszczelki silikonowe i nakrętki 3/4". Niestety z uwagi na to, że zakupiłem TIGa to w ramach nauki spawania postanowiłem, że moja karbo będzie spoczywała na stelażu z ośmiu 5a04be3c67104_chodnica.png.d2a7189c8b41403b30cec059db53d8df.png

płaskowników(25 mm x 3 mm) długości ok. 42 cm i dwóch obręczy [ø zewn. 280 mm, ø wewn. 250 mm ( co daje 30 mm szerokości)]. No i kabłąk taki jak w wiadrze. Będzie trochę ciężkie całe ustrojstwo ale nic to...

Jak zrobię to zamieszczę fotki.

Edytowane przez Singer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Spuszczam tyle ile samo wyleci i tyle. Woda, która zostanie w chłodnicy wyleci przy następnym warzeniu. Generalnie jak podepniesz wężyk i chłodnicę dasz wyżej to powinno wylecieć prawie wszystko z niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc,

 

odgrzebię trochę temat i przy oakzji troszkę od niego odejdę.

Buduję schładzarkę do piwa w przepływie. Najprościej ujmując -  piwo z kega, pod ciśnieniem przepływało by przez rurkę karbowaną zanurzoną w lodzie gwałtownie się schładzając i dalej prosto do kranu. Myślicie że fakt, że rurka jest karbowana będzie wpływało na to że piwo będzie się pienić? Niestety nigdzie nie mogę dostać rurki "gładkiej" ze stali KO którą łatwo by się formowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2018 o 23:43, needmorehops napisał:

Czesc,

 

odgrzebię trochę temat i przy oakzji troszkę od niego odejdę.

Buduję schładzarkę do piwa w przepływie. Najprościej ujmując -  piwo z kega, pod ciśnieniem przepływało by przez rurkę karbowaną zanurzoną w lodzie gwałtownie się schładzając i dalej prosto do kranu. Myślicie że fakt, że rurka jest karbowana będzie wpływało na to że piwo będzie się pienić? Niestety nigdzie nie mogę dostać rurki "gładkiej" ze stali KO którą łatwo by się formowało.

a jaką długą potrzebujesz tą rurkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopuję...

 

Czy ktoś ma chłodnicę z podwójnym zwojem/spiralą? Jeśli tak to czy jako dwa oddzielne równoległe zwoje z góry na dół czy jeden podwojny z góry na dół i drugi zwój z dołu do góry? Która z opcji uzwojenia podwójnego powinna lepiej działać zakładając ciągłe mieszanie brzeczki lub nie? 

Mam długą rurkę karbowaną, której nie chce ciąć, stąd pomysł na podwójne uzwojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.