Skocz do zawartości

koniec rewolucji?


amap

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze będziemy sto lat za Murzynami, tj. Jankesami :) A na poważnie. Ważne jest żeby znaleźć złoty środek, więc ani bezpłciowy lite lager czy jak te siki zwą, ani orgazmotwórcze u hophead'ów ekstrakty chmielin, chyba że chcemy znów usłyszeć, że piwo warzy się z chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj siedząc w knajpie podczas meczy tenisowego z przyjemnością wypiłem sobie jasnego primatora. Nie miałem ochoty na wynalazki :)

 

Dokładnie. Przecież do samego końca z IIPA walczyło Jasne Lekkie. Kopyr coś tam wymyślał jaka to tragedia mogła być jeżeli lager by wygrał w żywcu. Ja myślałem, że ma wygrać najlepsze piwo. Liczyłem zresztą na pierwszą kategorię, nieźle by namieszała i myślę, że żywiec miałby lekką czkawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj siedząc w knajpie podczas meczy tenisowego z przyjemnością wypiłem sobie jasnego primatora. Nie miałem ochoty na wynalazki :)

 

Dokładnie. Przecież do samego końca z IIPA walczyło Jasne Lekkie. Kopyr coś tam wymyślał jaka to tragedia mogła być jeżeli lager by wygrał w żywcu. Ja myślałem, że ma wygrać najlepsze piwo. Liczyłem zresztą na pierwszą kategorię, nieźle by namieszała i myślę, że żywiec miałby lekką czkawkę.

 

Zależy jak na piwo się patrzy. Ja traktuje różne style piwa jako równe sobie (co prawda w jednych gustuje bardziej niż w innych). Moim zdaniem nie ma piw łatwiejszych i trudniejszych do uwarzenia. Jednynie w w niektórych piwach łatwiej albo trudniej ukryć wady.

Z technicznego punktu widzenia. Lite American Lager możę wygrać z AIPA, ale do tego potrzena dobrych sędziów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nareszcie koniec rewolucji? Mądrzeją amerykanie to i do nas dotrze ta mądrość. Nie mam nic do chmieli amerykańskich bo są specyficzne i fajne w rozsądnych ilościach zwłaszcza na smak i aromat, ale chmielenie piwa tak aby po dwóch łykach język stawał się drewnianym kołkiem niema sensu. Gdzie w takim piwie jest słodowość i inne smaki które w każdym powinny być? Mam nadzieję że moda szybko przejdzie i takie piwa będą, ale nie na każdym kroku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu koniec? :> koniec będzie jak nie da się już nic nowego wymyśleć i wszyscy piwosze na świecie będą zadowoleni. Jakoś tego nie widać. A to, że taki styl w USA wygrał? może kieskich przedstawicieli IPA mieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, amerykański light lager to bez wątpienia najtrudniejsze piwo do uwarzenia w domu. Nie wiem czy tak naprawdę da się to zrobić w warunkach domowych; bez fermentacji "ciągłej", pod ciśnieniem, w temp do ułamka stopnia, w fermentorach wysokosci kilkudziesieciu m, bez laboratorium, składu chemicznego wody z Wisconsin, micro-filtrów, enzymów, pasteryzacji etc, etc.

O wiele łatwiej jest uwarzyć bombę chmielową z 250g najgłośniejszych chmieli albo stouta z 10% palonym czy brown z czekoladowym.

W/g. mnie amerykański lager uwarzony w domu zawsze będzie gorszy od kupnego, a mój IPA będzie zawsze lepszy (jeżeli uwarzę to prawidłowo), m.in. dlatego że mój IPA I Stout będzie świeższy.

Inna sprawa, że mój ulubiony amerykański lager kupię w sklepie po $0.50/ za puszkę a IPA lub Stout za ok. $3-6 za butelkę, więc naprawdę lagerów mi się nie opłaca warzyć w domu.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.