Skocz do zawartości

Centrum Piwowarstwa. Toć to szok.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Muszę odświeżyć wątek. Czy tylko ja mam problem z Centurm Piwowarstwa? Chodzi mi mianowicie o śrutowanie. Czas dostawy, gamę surowców, ceny itp. wszystko jest perfekcyjnie - prócz tej jednej nieszczęsnej rzeczy. Zamówiłem surowce od nich już 3 razy i za każdym razem ześrutowane zbyt mocno - dostaje mąkę i potem mam autentycznie mękę z filtracją. I to nawet bez surowców niesłodowanych. Kilka-kilkanaście razy muszę przerywać proces poprawiac złoże filtracyjne etc. Zamawiając z BA nigdy nie miałem z tym problemów i zawsze filtlracja szła błyskawicznie, maks 30 min. Teraz męczę się dużo dłużej i prawdopodobnie zrezygnuje z usług CP. Ktoś jeszcze mam podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze chwaliłem sobie śrutowanie przez CP. Wydajność była bardzo fajna - zwykle z ich zestawów wychodziło mi 24-25l piwa, a filtracja wcale nie była szczególnie uciążliwa. Może coś nie tak robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś nie tak robisz?

 

maks 30 min

Za szybka filtracja.

Od kiedy litr na minutę to za szybka filtracja.

 

Przy śrutowaniu z CP filtracja mi utyka w miejscu. 3 warki z kolei i ten sam problem kilkanaście razy. Mój kolega też stwierdził ten problem, wrócił do BA i wszystko spoko. Dlatego pytam czy to jedynie nasze odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy litr na minutę to za szybka filtracja.

Od zawsze! Albo porządny sprzęt do filtracji i zero problemów z drobną śrutą, albo jęczenie że się nie da i i niska wydajność. Co nagle to po diable.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są problemy a filtrujesz wężykiem z oplotu to faktycznie możesz trochę zmniejszyć prędkość. Na rurkowym filtruje 1l/1min i nie mam żadnych problemów (kilkadziesiąt warek w tym Wity, 100% pszenica, ostatnio żytnie) a wydajność również zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy litr na minutę to za szybka filtracja.

Od zawsze! Albo porządny sprzęt do filtracji i zero problemów z drobną śrutą, albo jęczenie że się nie da i i niska wydajność. Co nagle to po diable.

Od zawsze to ja czytam o filtracjach w 10-15 minut, przy użyciu oplotu. Jeszcze raz powtarzam - z BA nie mam tego problemu, a i na wydajność nie narzekam, bo wychodzi mi zazwyczaj taka jak zakładam. Co to znaczy dobry sprzęt do filtracji? Przecież większość tutaj jedzie na oplocie, dlatego pytam czy ma podobne doświadczenia. I nie jęczę że się nie da, tylko filtracja utyka aka z wężyka kapie tak, że całość zajęła b ze 3 godziny albo i lepiej i trzeba złoże maglować.

I żeby nie było - kranika nie odkręcam na maks, raczej dopasowuje tempo, ale tutaj to po prostu wysiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze to ja czytam o filtracjach w 10-15 minut, przy użyciu oplotu.

 

Eeee? Ale gdzie niby tak przeczytałeś? 10-15 minut to czekania aż złoże się ułoży przed rozpoczęciem filtracji. A sama filtracja i wysładzanie to 45-80 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można przelać tą wodę przez złoże w 10 minut, ale chyba nie do końca o to chodzi w tym sporcie.

 

Ja sam nie miałem problemów z filtrowaniem po śrutowaniu z CP, ale nie filtruję na wyścigi tylko raczej wydłużam cały proces zamiast go skracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze to ja czytam o filtracjach w 10-15 minut, przy użyciu oplotu.

 

Eeee? Ale gdzie niby tak przeczytałeś? 10-15 minut to czekania aż złoże się ułoży przed rozpoczęciem filtracji. A sama filtracja i wysładzanie to 45-80 minut.

 

Choćby tu jest mowa o litrze na minute, już naprawdę wiele razy trafiłem na info że takie tempo jest dobre.

http://www.piwo.org/topic/13088-problem-z-filtracja/page__hl__%20filtracja%20%20oplot

 

Cóż może faktycznie robię z igły widły, widocznie trzeba jeszcze popróbować.

Ew. zobaczę ten filtrator rurkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze to ja czytam o filtracjach w 10-15 minut, przy użyciu oplotu.

 

Eeee? Ale gdzie niby tak przeczytałeś? 10-15 minut to czekania aż złoże się ułoży przed rozpoczęciem filtracji. A sama filtracja i wysładzanie to 45-80 minut.

 

Choćby tu jest mowa o litrze na minute, już naprawdę wiele razy trafiłem na info że takie tempo jest dobre.

http://www.piwo.org/topic/13088-problem-z-filtracja/page__hl__%20filtracja%20%20oplot

 

Cóż może faktycznie robię z igły widły, widocznie trzeba jeszcze popróbować.

Ew. zobaczę ten filtrator rurkowy.

 

To ze 1L min działa dla jednej osoby nie oznacza ze bedzie najlepszym rozwiazaniem w twoim browarze. Nawet w komercyjnych browarach proces produkcji dostosowuje sie do lokalnych warunkow. Nie ma jednej prawidlowej i jedynej uniwersalnej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze to ja czytam o filtracjach w 10-15 minut, przy użyciu oplotu.

 

Eeee? Ale gdzie niby tak przeczytałeś? 10-15 minut to czekania aż złoże się ułoży przed rozpoczęciem filtracji. A sama filtracja i wysładzanie to 45-80 minut.

Ja w ogóle nie czekam, a sama filtracja mogłaby trwać i 10 minut, gdyby nie przepustowość źródła wody do wysładzania.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle chodzi o słody tego samego producenta? Bo porównanie "w CP źle, a w BA cacy" nic mi nie mówi. Ostatnio wiele osób narzekało na Strzegom i być może w tym problem, a nie śrutowniku CP? Zamawiam u nich regularnie i nie zdarzyło mi się, abym dostał mąkę po śrutowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie czekam, a sama filtracja mogłaby trwać i 10 minut, gdyby nie przepustowość źródła wody do wysładzania.

W czym problem? Grzejesz w wannie i lejesz wiadrem!

U mnie jest pełna automatyzacja. Wiadro to dla plebsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie czekam, a sama filtracja mogłaby trwać i 10 minut, gdyby nie przepustowość źródła wody do wysładzania.

W czym problem? Grzejesz w wannie i lejesz wiadrem!

U mnie jest pełna automatyzacja. Wiadro to dla plebsu.

Dupa nie automatyzacja jak nie zdanża bo za mała przepustowość :P

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zamówienie złożone 9.12.2014 na 650 zł (sprzet i surowce łącznie kilkanaście pozycji) w dniu 11.12.2014 przesyłka rankiem odebrana od kuriera. Jak dla mnie mistrzostwo świata, nie składam już zamówień w innych sklepach. Dodam jeszcze, że przesyłka szła z Opola do Białegostoku - dalej mogła iść tylko do Suwałk.

Jak ktoś nie chce ryzykować, że czegoś raptem "nieoczekiwanie" w sklepie zabraknie albo ma zaplanowany dokładnie dzień na warzenie w niedługiej przyszłości - polecam gorąco, to moje 4 - te zamówienie w CP i od teraz po przykrych doświadczeniach z TB i BA zostaję na stałe u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.