Skocz do zawartości

Wybór gara emaliowanego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zdecydowałem się na kupno gara. Z tego co wyczytałem najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny ,jest wybór garnka emaliowanego. Chciałbym się doradzić przy wyborze konkretnego produktu. Na BA 30l gar pierwszej klasy kosztuje 170zł, na Allegro natomiast garnek o takiej samej pojemności znalazłem za 100zł, jednak sprzedawca nic nie wspomina o żadnej jego klasie. Czy ten tańszy garnek się nada, wytrzyma kilkanaście warek? Czy może lepiej dołożyć i kupić ten pierwszej klasy?

Link do auckji

Link do BA

Proszę o pomoc.

Edytowane przez eXtrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam identyczny, jak ten z allegro dałem za niego chyba 89zł. 8 warek ma już za sobą i nie widać żadnych śladów zużycia. Jestem z niego zadowolony, choć zdaję sobie sprawę, że to rozwiązanie na kilkanaście może trochę więcej warek. Nie dlatego, że się podziurawi czy coś. Poprostu apetyt rośnie, jak zabawa Ci się spodoba, to niedługo pewnie i tak zaczniesz myśleć nad większym wybiciem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem bo przebicie w cenie jest dość duże, zwłaszcza dla kogoś kto zaczyna. I dalej ni wiem w czym ten garnek z allegro jest gorszy od tego z BA chociażby. Swoją drogą - ostatnio zacierałem w pożyczonej 30l "nierdzewce" i super wspominam, szkoda tylko że koszt taki duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tańszy garnek się nada, wytrzyma kilkanaście warek? Czy może lepiej dołożyć i kupić ten pierwszej klasy?

Ja mam taki jak z aukcji i kilkanaście warek go nie naruszyło.

A wybór garnka zależy też od tego czy będziesz warzył na płycie elektrycznej czy na gazie.

Ja warzę na indukcji. Dno takiego emaliowanego garnka mocno się odkształca i nieefektywnie podgrzewa, przez co tracę energię i czas.

Jeśli miałbym coś lepszego kupować to nierdzewkę, a nie droższą emalię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa na kuchenkach indukcyjnych

uuu, to nie dobrze. Możesz napisać na ten temat coś więcej (dlaczego), bo nie mam do czynienia z takimi kuchenkami, a myślę nad takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa na kuchenkach indukcyjnych

uuu, to nie dobrze. Możesz napisać na ten temat coś więcej (dlaczego), bo nie mam do czynienia z takimi kuchenkami, a myślę nad takim rozwiązaniem.

U mnie na indukcji taki garnek (Dukat) zrobił kilkanaście warek, więc stwierdzenie, że nie działa na kuchenkach indukcyjnych nie zawsze jest prawdziwe.

Mankamentem jest dno, które znacznie się odkształca pod wpływem ciepła i nie dotyka całą powierzchnią płyty. Dno podgrzewa się wtedy nieefektywnie.

Doprowadzenie do wrzenia 25l brzeczki po filtracji trwa jakieś 30-40 minut (pole grzewcze ma moc 3kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie garnki z nierdzewki nie mają ferromagnetycznego dna i nie działają na płycie indukcyjnej. Działają garnki emaliowane lub ze specjalnym dnem. Najczesciej jest to oznaczone, jak nie to trzeba dopytac, bo inaczej garnek będzie bezużyteczny.

Sam szukam garnka na indukcje nie chcąc emalii i nie mając worka gotówki.

Edytowane przez Xenocyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na indukcji taki garnek (Dukat) zrobił kilkanaście warek, więc stwierdzenie, że nie działa na kuchenkach indukcyjnych nie zawsze jest prawdziwe.

Mankamentem jest dno, które znacznie się odkształca pod wpływem ciepła i nie dotyka całą powierzchnią płyty. Dno podgrzewa się wtedy nieefektywnie.

Doprowadzenie do wrzenia 25l brzeczki po filtracji trwa jakieś 30-40 minut (pole grzewcze ma moc 3kW).

feder miał na myśli ten z nierdzewki a nie emalię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczny - bez problemu polecam - jedna uwaga - kup większy - 40l

z czasem przeszedłem na większe warki (30l+ z wysładzania) i niestety użycie 30l gara do warzenia przestaje być komfortowe jak zostaje Ci pół cm do krawędzi

 

tak, że zastanów się od razu nad większym bratem :)

 

post-5458-0-71079500-1372931285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam garnka na indukcje nie chcąc emalii i nie mając worka gotówki.

 

 

Obecnie używam takiego gara i ma napisane na dnie, że działa na indukcji, ale ponieważ nie mam takiej kuchenki (chce kupić 2 taborety) to nie wiem na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam takiego gara i ma napisane na dnie, że działa na indukcji, ale ponieważ nie mam takiej kuchenki (chce kupić 2 taborety) to nie wiem na pewno.

 

dzięki za linka - jest to jakiś pomysł niekonieczne wymagający wora kasy, tylko 50 litrów to już grubo będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym poście chodziło mi o garnek który nie działa na kuchenach indukcyjnych, a sprzedawany jest na tej aukcji: http://allegro.pl/garnek-mega-gastro-30-l-promocja-i3351798675.html

Byłem bliski zakupienia jego, ale na szczęscia zdążyłem się spytać sprzedawcę.

Dla właścicieli kuchenek indukcyjnych pozostają więc garnki emaliowane, albo stalowe z wielowarstwowym dnem, np takie: http://allegro.pl/garnek-stalowy-do-gastronomii-50l-i3360389117.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla właścicieli kuchenek indukcyjnych pozostają więc garnki emaliowane, albo stalowe z wielowarstwowym dnem, np takie: http://allegro.pl/ga...3360389117.html

 

Ja na indukcji miałem jedną nieprzyjemną sytuację z garnkiem emaliowanym. Kupiłem nieduży (może 3L) garnek z Olkusza - więc nie jakaś budżetówka całkowita.

Niekoniecznie równe dno to jedno, jednak garnek bardzo źle zniósł naprężenia wywoływane polem magnetycznym i podczas któregoś odpalenia funkcji "boost" emalia z dna (wnętrze garnka) odprysnęła.

Może wadliwa warstwa emalii, nie wiem, ale coś podobnego nie zdarzyło mi się przez lata na kuchence gazowej ani zwykłej płycie ceramicznej.

Także z większym kociołkiem ryzykował nie będę i pójdę w stal - przynajmniej nic mi nie odpryśnie i przypadkiem nie powstanie mi piwo wędzone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie między 30-50 jest znikoma. Do niedawna warzyłem w małych garnkach. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 50l. Różnica w pracy - bajka :) . Przy normalnych warkach 20-25l mam duży bufor na pianę a jak mi odbije i będę chciał zrobić większą 40l, to też mam w czym. Dodatkowy plus inwestycji jest taki, że 50l mogę podgrzewać jednocześnie na 4 palnikach kuchenki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXtrim w tym sklepie http://www.koliber.s...php/produkt,232 masz garnek emaliowany 50L za 135 zł. Brałem u nich taki sam tylko 30L, identyczny jak w Twoim linku do aukcji. Sprawdza się bardzo dobrze.

Dobrze, że jeszcze się nie zakupiłem gara,

zdecyduję się najprawdopodobniej na ten, który podesłałeś.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.