Skocz do zawartości

izolacja gara


marbelka

Rekomendowane odpowiedzi

Sznurek niestety nie pozwalał na dokładne przylgnięcie maty do garnka.

 

Chyba porzucę ten patent z ekranem grzejnikowym bo mam problem w utrzymaniu czystości gara, a ekran (kupiony w castoramie) sam w sobie jest kruchy i do regularnego ściągania się nie nadaje.

 

Chyba Panowie zainwestuję w karimatę, wydaje się solidniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja potrzebuję ocieplić gar gdyż podczas gotowania na mojej indukcji nie osiąga mi 100oC bez przykrywki.

 

w piwnicy mam zwykłą karimatę, ekran zagrzejnikowy który znalazłem w Bricomanie jest na styropianie.

 

pytanie moje - czy taka karimata albo styropian nie zacznie się topić od tak wysokiej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży masz ten gar? Indukcje mają zabezpieczenia przed przegrzaniem. Na "power bust" nie może chodzić non stop.

U mnie się przełącza po 10-15 minuach na 9. W sterowniku ma jakiś soft, który również ogranicza moc jeśli płyta jest gorąca.

Pomogło chłodzenie płyty od spodu małym wiatrakiem. Mam go wstawionego w bok szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to do mnie to ja mam problem z dogrzaniem brzeczki a nie z przegrzewaniem się płyty. pytałem czy karimata albo styropian się nie będzie topił od temp ok 100o

 

mój garnek to tadar 36L (36cmx36cm) na boosterze płyta chodziła jakieś 2h (podgrzanie + utrzymanie temp podczas gotowania 70min), gorące było wszystko wkoło i jakoś się nie wyłączyła :)

 

temp brzeczki doszła mi do 97o-98i dalej nie podskoczyła. czy taka izolacja pomoże w dogrzaniu do temperatury wrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam styropian grzejnikowy. Trochę się niszczy/marszczy ale daje radę. Mimo ocieplenia i tak płyta mi zmniejsza moc i temp potrafi spaść do 98°C.

Tyle że ja mam garnuszek 50l.

Edytowane przez kilis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ekran zagrzejnikowy + karimata podniosły mi temperaturę gotowania z 97o do 99,5więc bez rewelacji. temperatura podczas zacierania nie spadła ani o stopień przez 70 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran zagrzejnikowy + karimata podniosły mi temperaturę gotowania z 97o do 99,5o więc bez rewelacji. temperatura podczas zacierania nie spadła ani o stopień przez 70 minut.

Osiągnąłeś sukces, brak spadku temperatur to ideał, prawie cud. Pokrywę izolowałeś? Ja przykrywam kocem ale kiedyś zmienię (lidl) . Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, pokrywka jest bez izolacji ale zastanawiałem się żeby i ją owinąć. co do tego spadku temperatury, jak zamknąłem pokrywkę to stała w miejscu do czasu aż jej nie otworzyłem żeby zamieszać zacier. po zamieszaniu i ponownym zamknięciu znowu stała w miejscu. oczywiście przez to otwieranie pokrywy i mieszanie temperatura spadła z tych 68 do 66 po 70 min. dlatego kolejny test zrobię bez mieszania i otwierania pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będziesz mieszał to w górnej warstwie będziesz miał wyższą temperaturę niż przy dnie. Więc jak termometr będzie cały czas w górnej warstwie to będzie wskazywał praktycznie cały czas taką samą temp. - dopóki nie zamieszasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.