Skocz do zawartości

Siema z miasta Łodzi!


kurzasta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Właśnie zamierzam zacząć swoją przygodę z domowym warzeniem piwa. Trafiłam na forum pytając o rady kolegę z pracy, który pochwalił się, że z kumplami warzą piwo. Dzięki temu dowiedziałam o spotkaniu łódzkich piwowarów w Piwotece Narodowej, na które po prostu musiałam się wybrać! :) Atmosfera i fantastyczne piwa przyniesione przez chłopaków spowodowały, że chęć warzenia zamieniła się w konieczność :smilies: Więc sprzęt i surowce już zamówione (tylko gara mi brak na razie, oczekując niecierpliwie na przesyłkę szukam gara w rozsądnej cenie) i mam nadzieję, że niedługo będę mogła powiedzieć, że warzę swoje piwko :D

Pozdrawiam znad :beer: grodziskiego niestety jeszcze nie własnej produkcji,

Aśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam i powodzenia.

BTW mam wrażenie, że Łódź powinna dorobić się dodatkowej mapki ew. miejsca w formularzu, żeby zaznaczać Marysin, czy Karolew, czy Stare Polesie czy...

Tak, jestem łodzianinem w diasporze ;)

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koleżankę.

Im więcej kobiecego pierwiastka tym lepiej. Być może dzięki Waszej obecności niewiasty, ton niektórych dyskusji (szczególnie w Piaskownicy :) ) będzie nieco bardziej delikatny :)

Oczywiście życzę powodzenia z pierwszą warką i dużo wytrwałości. Chociaż moment na start nieco kiepski.

Generalnie miesiące letnie są dla większości piwowarów domowych miesiącami "martwymi" ze względu na temperaturę na zewnątrz i różne paskudztwa w powietrzu. Nie mniej będę trzymał kciuki i dopingował!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją 1 warkę zacierałem rok temu w czerwcu, do tej pory 16 za mną i jak na razie (odpukać) wszystko ok. Pewnie, że lepiej zacząć jesienią, ale Aśka złapała bakcyla i musi kuć żelazo puki gorące, także zacieraj a efekty posmakujemy następnym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miesiące letnie są dla większości piwowarów domowych miesiącami "martwymi" ze względu na temperaturę na zewnątrz i różne paskudztwa w powietrzu.

Generalnie to zabobon. Podobnie jak janior warzę cały rok na okrągło i nigdy wad z tego powodu nie miałem. Powiem nawet więcej, latem warzę więcej :P .

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i powodzenia w warzeniu ;)

Latem fermentuje szybciej. ;)

i szybciej schodzi, więc trzeba więcej warzyć zawczasu ;)

O dokładnie! A pszeniczniak idealny na lato i temperatura fermentacji górnej sprzyja więc nic tylko warzyć! ;)

 

No i się pochwalę, że paczka dotarła, butelki dzielnie gromadzę a i gar pożyczony mieć będę na dniach więc myślę, że najpóźniej w weekend warzenie czas zacząć :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.