Skocz do zawartości

Belma American Wheat


mat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Ostatnio na twójbrowar.pl pojawiła się nowa odmiana chmielu, jak ją określili - eksperymentalna. Mowa o Belmie. Od razu do głowy wpadł mi pomysł, że może dało by radę zrobić na niej coś w rodzaju piwa pszenicznego. Po kilku dniowym przeglądaniu różnych forów, oraz przy pomocy BeerSmith'a udało mi się sklecić coś takiego:

 

2,20 kg Wheat Malt, Pale (Weyermann)

1,70 kg Pilsner (Weyermann)

0,30 kg Munich I (Weyermann)

0,20 kg Carahell (Weyermann)

 

10,00 g Belma [12,00 %] - Boil 60,0 min (leaf)

10,00 g Belma [12,00 %] - Boil 15,0 min (leaf)

20,00 g Belma [12,00 %] - Boil 1,0 min (leaf)

 

Safale American (DCL/Fermentis #US-05)

 

Zacieranie:

67 - 68 przez 60 min

78 minuta

 

Wysładzanie:

do uzyskania 22-23 litrów brzeczki o ekstrakcie 12 blg.

 

Fermentacja:

burzliwa - 7 dni

cicha - brak

 

Co o tym sądzicie. Czy w tym przypadku przerwa scukrzająca jest wymagana? Jej obecność ma duży wpływa na treściwość gotowego piwa?

Edytowane przez mathew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem i przymierzam się właśnie do trzeciego podejścia do american wheat właśnie z tym chmielem. Zacieranie zrobiłeś wg. mnie dobre, choć dekstrynująca wydaje się za długa. Po 60 min. w scukrzającej nie bardzo jest co jeszcze przerobić na dekstryny. Amerykańce od razu robią wygrzew, bez dekstrynującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańce od razu robią wygrzew, bez dekstrynującej.

Skoro tak Jankesi robią, nie pozostaje mi nic innego jak się dostosować :)

Natomiast zastanawiam się nad skróceniem przerwy maltozowej do 50 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj przeprowadziłem inspekcję. Oczom mym ukazała się piękna piana. Fermentacja trwa w najlepsze. Myślę, że w okolicach niedzieli można będzie butelkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtop się robi, ale po prostu muszę...

 

Zastanawiam się czy nie za krótko trzymałem je na burzliwej? Czas pokaże.

 

Ale jakie zastanawianie? Albo fermentacja się zakończyła, albo nie, co sprawdzasz robiąc pomiary. Żadnego miejsca na zgadywanki, czy inne wróżenie z bulkadełka tu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtop się robi, ale po prostu muszę...

Offtop - Off-topic (w skrócie OT; ang.nie na temat) - używane powszechnie na stronach internetowych, forach dyskusyjnych, IRC-u etc. określenie tekstu, który nie jest zgodny z narzuconym uprzednio tematem rozmowy.

Jak dla mnie off top nie miał/ma tu miejsca.

No może gdyby rozmowa zeszła na temat wyższości książki nad filmem, wówczas moglibyśmy mówić o off topic'u.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtop się robi, ale po prostu muszę...

 

Zastanawiam się czy nie za krótko trzymałem je na burzliwej? Czas pokaże.

 

Ale jakie zastanawianie? Albo fermentacja się zakończyła, albo nie, co sprawdzasz robiąc pomiary. Żadnego miejsca na zgadywanki, czy inne wróżenie z bulkadełka tu nie ma.

Na cichej można piwsko przetrzymać co by mieć mniej syfu w butelkach, niezależnie od postępów fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próby po 5 dniach. Truskawki zupełnie nie czuć. W ogóle zero aromatu chmilowego. Na chwilę obecną piwo oscyluje gdzieś pomiędzy pilsem a pszenicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko po tygodniu nabrało lekko owocowego aromatu. Drożdże zaczęły być mnie lub wcale wyczuwalne. Idealne na Wrocławskie upały.

 

Belma American Wheat

Belma American Wheat piana

 

Mały update :)

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.