Jump to content
Steffan

Czołem! Pozdrowienia z Rzeszowa!

Recommended Posts

Witam!

Od dłuższego czasu korzystam ze skarbnicy wiedzy zawartej na piwo.org jako "Przyczajony tygrys ukryty smok" i dzisiaj wreszcie postanowiłem się ujawnić.

Z ideą warzenia piwa w domu zetknąłem się niedawno, na wakacjach 2012 i byłem zaskoczony po pierwsze tym, że można coś takiego robić w domu, a po drugie tym, że jest spora grupa osób, która się tym zajmuje. Pomysł piwowarstwa domowego bardzo mi się spodobał i wraz z nadejściem temperatur jesiennych rozpocząłem moją przygodę!

Do tej pory uwarzyłem 8 warek:

1. Pszeniczne - gotowiec WES - 11L

2. Ciemne - gotowiec WES - 11L

3. Bursztynowe - ekstrakt WES + chmielenie - 11L

4. Jasne górna fermentacja - ekstrakt WES + chmielenie - 11L

5. Jasne dolna fermentacja - ekstrakt WES + chmielenie - 11L

6. Owsiany stout - zestaw z alepiwo - pierwsze pełne warzenie z zacieraniem - 20L

7. Jasne górna fermentacja - ekstrakt WES + chmielenie - 11L

8. Angielski bitter - zestaw z alepiwo - pełne warzenie z zacieraniem - 20L

Nieskromnie powiem, że moje piwo - Stefkowe - daje rade :) przynajmniej taką dostałem recenzję od znajomych i rodziny. Jak dotąd najbardziej mi smakowało jasne z ekstraktu z dolną fermentacją i owsiany stout.

Podziękowania dla wszystkich, którzy się udzielają na forum, bo już wiele razy znajdowałem odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

Podsumowując: WITAJCIE!

Do zobaczenia w Kuźni. Moja przygoda tam właśnie się zaczęła. Fajnie że jest nas coraz więcej na miejscu.

Sent from my BlackBerry 9300 using Tapatalk