Skocz do zawartości

Czołem! Pozdrowienia z Rzeszowa!


Steffan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od dłuższego czasu korzystam ze skarbnicy wiedzy zawartej na piwo.org jako "Przyczajony tygrys ukryty smok" i dzisiaj wreszcie postanowiłem się ujawnić.

Z ideą warzenia piwa w domu zetknąłem się niedawno, na wakacjach 2012 i byłem zaskoczony po pierwsze tym, że można coś takiego robić w domu, a po drugie tym, że jest spora grupa osób, która się tym zajmuje. Pomysł piwowarstwa domowego bardzo mi się spodobał i wraz z nadejściem temperatur jesiennych rozpocząłem moją przygodę!

 

Do tej pory uwarzyłem 8 warek:

1. Pszeniczne - gotowiec WES - 11L

2. Ciemne - gotowiec WES - 11L

3. Bursztynowe - ekstrakt WES + chmielenie - 11L

4. Jasne górna fermentacja - ekstrakt WES + chmielenie - 11L

5. Jasne dolna fermentacja - ekstrakt WES + chmielenie - 11L

6. Owsiany stout - zestaw z alepiwo - pierwsze pełne warzenie z zacieraniem - 20L

7. Jasne górna fermentacja - ekstrakt WES + chmielenie - 11L

8. Angielski bitter - zestaw z alepiwo - pełne warzenie z zacieraniem - 20L

 

Nieskromnie powiem, że moje piwo - Stefkowe - daje rade :) przynajmniej taką dostałem recenzję od znajomych i rodziny. Jak dotąd najbardziej mi smakowało jasne z ekstraktu z dolną fermentacją i owsiany stout.

Podziękowania dla wszystkich, którzy się udzielają na forum, bo już wiele razy znajdowałem odpowiedź na nurtujące mnie pytania.

Podsumowując: WITAJCIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.