Skocz do zawartości

Wybór filtratora


Peres

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To lepiej zainwestować w fałszywe dno albo filtrator rurkowy, bo jak Ci się oplot zgniecie podczas filtracji to będzie problem :)

Przezorny zawsze ubezpieczony:)

Albo zmiesz warkę albo zastąp słód ekstraktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RIS z wiki na 30 l. Mam takie duże wiadro 40 l przerobione do filtrowania no i jeszcze nie dorobiłem się fd :)

Lodowka 60l i oplot w moim przypadku radza sobie z takimi zasypami. Inna sprawa ze oplot jest dosyc duzej srednicy.

Jedyny problem przy takim zasypie to nizsza niz zwykle wydajnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam,

nie chce zakładać osobnego tematu, bo pytanie mam krótkie i zapewne nie za mądre (ale mnie ciekawi odpowiedź). Mianowicie: jak wyjmujecie młóto po filtracji z kadzi z FD? Pracuje na oplocie i ponacinanych rurkach (mam dwa mobilne filtratory) i po filtracji biorę w łapę i wysypuje przefiltrowane młóto do pojemnika ale u was nie za bardzo mogę sobie wyobrazić operacji usuwania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnim warzeniu wypróbowałem kolejną metodę - zawieszona bawełniana torba nad dużą miską - pomysł zaczerpnięty z BIAB.

Działa rewelacyjnie, choć były drobne problemy. Najbardziej mnie zdziwiło, że od razu zaczęła lecieć klarowna brzeczka.

No i młóto odsącza się do sucha.

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ostatnim warzeniu wypróbowałem kolejną metodę - zawieszona bawełniana torba nad dużą miską - pomysł zaczerpnięty z BIAB.

Działa rewelacyjnie, choć były drobne problemy. Najbardziej mnie zdziwiło, że od razu zaczęła lecieć klarowna brzeczka.

No i młóto odsącza się do sucha.

Kamil

 

Osobiście słyszałem jak pewien kolega używa ..... pieluszek pampersowych dla dzieci.

Nie wiem co mu z tego wychodzi. Muszę zrobić obczajkę :smilies::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam nadzieję, że nikt nie będzie mówił, że zły temat.

 

Otóż właśnie sobie zrobiłem filtrator rurkowy z PVC, zdjecie tutaj:

 

http://oi59.tinypic.com/2nbzgqr.jpg

 

I pytanie do osób doświadczonych, czy około 1 cm prześwitu między rurką, a dnem wystarczy, czy może powinienem od kranu poprowadzić rurkę, dalej kolanko w górę i ten trójnik na środku skierować w dół, żeby był większy prześwit (a u góry wtedy dokładka 2 kolanek, żeby był pełny obwód)?

 

I drugie pytanie, jak gęsto ciąć i jak duże mają być szczeliny (grubość/długość)?

 

Oczywiście metki jeszcze nie pozdejmowane i nie jest to wymyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam filtrator rurkowy z rurki miedzianej. Niby wszystko ok, ale problem z klarownością filtratu mam cały czas. Ile razy bym nie zawracał i tak nie leci klarowne. Zamieniam na oplot.

 

na początku miałem też taki problem, rozwiązaniem go jest zmniejszenie prędkości filtracji.

jeśli rozsądnie operuje zaworem to 1.5-2.5 litra odbieram mętnego później jest ok.

 

Może to być kwestia grubości śruty vs szerokości szczelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Ja mam filtrator rurkowy z rurki miedzianej. Niby wszystko ok, ale problem z klarownością filtratu mam cały czas. Ile razy bym nie zawracał i tak nie leci klarowne. Zamieniam na oplot.

 

z ciekawości zapytam - jakiego producenta używasz słodów?

ja mam filtrator rurkowy już kila lat nacinany brzeszczotem 1 mm i daje rady uzyskać kryształowy filtrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.