Skocz do zawartości

KP sprzedaje wyposażenie z browaru Belgia


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

KP to nic w porównaniu Żywca który wyrżnął dziesiątki browarów szczególnie małych...

 

Prawda jest taka, ze te browary i tak mialby bardzo nikle szanse by wytrzymac konkurencje na Polskim rybku. Moda na piwa z lokalnych browary jest dopiero od niedawna. A wiekszosc koncentracji rynku odbyla sie 10 lat temu.

No a inne niby wykonczone browary przez koncerny tak naprawde warzyly slabe piwa. Po pierwsze chceli walczyc z koncernami cena piw, obnizajac zanczaco jakosc produktow no i nie da sie uwarzyc piwa na kompletnie rozpadajacym sie sprzecie.

Do tego relatywnie do niedawna nie bylo zbyt wielu osob gotowych wydac 5zl+ na butelke piwa. Czasy sie zmienily, pojawilo sie miejsce na nowe piwa, jestesmy gotowi wydac troszke wiecej niz jakis czas temu. Pojawia sie wiecej knajp z dobrym piwem. Ta nisze z czasem wypelnia browary, na ktorych mi osobiscie zalezy najbardziej. Czyli male manualne rzemieslnicze browary. Oni potencjalnie moga warzyc piwo najlepsze, bo nikt nie bedzie oszczedzal na surowcach. Bo sie to im po prostu nie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po częsci masz racje. Ale kupno przez grupę Żywiec a następnie odrazu zamknięcie go nie jest przypadkiem... To likwidowanie konkurencji a nie zamykanie nieopłacalnych browarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po częsci masz racje. Ale kupno przez grupę Żywiec a następnie odrazu zamknięcie go nie jest przypadkiem... To likwidowanie konkurencji a nie zamykanie nieopłacalnych browarów.

 

Browar Belgia zostal kupiony przez KP.

 

Oni maja dosyc mocy produkcyjnych, nie potrzebowali kolejnego browaru, a moze sie przeliczyli i liczyli na szybszy rozwoj i sprzedaz, kto wie.

No ale akurat tego browaru mi brakowac nie bedzie. Byl to gigantyczny zaklad, produkujacy ciekawe, ale nie wysmienite piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ten browar kupiła KP. Ale ja nie piszę o KP gdyż większe zło robiła grupa Żywiec. Przykład? Browar Łańcut.

Gwoli ścisłości, Grupa Żywiec jest tylko pionkiem w łapach Heinekena, którego jest własnością.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ten browar kupiła KP. Ale ja nie piszę o KP gdyż większe zło robiła grupa Żywiec. Przykład? Browar Łańcut.

 

Browar Gdańsk, browar EB ...

 

Co nie zmienia faktu że te piwa piliśmy sentymentem. Nie były tak prawdę mówiąc specjalnie wyjątkowe... zwyke lagery, albo mocne lagery...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać, że to jest biznes i sentymentów tutaj nie ma. Jak nie ty zdobędziesz rynek to zrobi to ktoś inny- wolny rynek. Ponieważ my (domowi piwowar) nie sprzedajemy piwa nie rozumiemy tego, ale od zawsze piwo to dobry interes i nie można o tym zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ten browar kupiła KP. Ale ja nie piszę o KP gdyż większe zło robiła grupa Żywiec. Przykład? Browar Łańcut.

 

Browar Gdańsk, browar EB ...

 

Co nie zmienia faktu że te piwa piliśmy sentymentem. Nie były tak prawdę mówiąc specjalnie wyjątkowe... zwyke lagery, albo mocne lagery...

o ten sentyment własnie mi chodzi... Kasa niestety rządzi światem a browar o którym wspomniałem rozgrabiono i rury miedziane ludzie brali na rynny za półdarmo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz ze spadek jakości produktów i wyzysk na kazdym kroku to "iście" :D do przodu?

 

To się nazywa "poprawa rentowności". Dzięki temu możesz się cieszyć Tatrą, Harnasiem czy Wojakiem za 1.99. Nie cieszysz się? Twoja strata. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska jakość, w aspekcie technologiczny spowoduje stratę warki, przestój w dostawie, co może okazać się stratą udziału rynkowego. Odzyskanie udziałów rynkowych to duża inwestycja.

Niska jakość surowców –wydajność dla browarów, które sprzedaje piwo ma znaczenie.

Jakoś smaku (nie ważne jak smakuje) – pogorszenie smaku może spowodować odejście lojalnych konsumentów, tych najważniejszych.

Wpadka z jakością w dobie interentu, radia, prasy może zniszczyć markę.

Jakoś marki Tyskie, Żywiec, Warki budowana była latami. Przez lata reklamy przekonywały nas że Polacy potrafią robić bobry produkt, medale na miedzy narodowych konkursach piwnych itp.

Tak sobie myślę że z ekonomicznego punktu widzenia, gra jakością (nie mowie tu o piwach z segmentu ekonomicznego) jest bardzo ryzykowna a wręcz nie opłacalna. Tym bardziej że rynek oczekuje produktu wysokiej jakość , wzrost sprzedaży marek premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...medale na miedzy narodowych konkursach piwnych itp.

 

Proszę bez propagandy tutaj ;) Medale i konkursy któresą przyznawane "wewnętrznie"?

Nie odbieraj tego jak propaganda, zobacz sobie na etykiet piw. Marki chwalą się zdobytymi medalami na międzynarodowych konkursach – nikt nic nie mówi jakie to konkursy, kto je organizował, ani ile trzeba zapłacić za medal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.