Skocz do zawartości

Witajcie


Wnuczek

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda to drugi moj post na tym forum, zbyt późno znalazłem to miejsce. Chciałem wszystkich Was powitać i gratulować tak ciekawego hobby.

U moim przypadku wiedziałem do niedawna, że piwo mi smakuję. W sobotę nastawiłem jęczmień na słodowani i ku mojemu zdziwieniu już dziś musiałem go suszyć, pojawiły się piękne kiełki. Jutro wizyta w sklepie zielarskim i rozpoczynam produkcję pierwszej warki. Jaka wyjdzie? Mam nadzieję, że da się wypić.

PZDR

 

elroy: przeniosłem z działu technicznego do powitań

 

 

 

warzysz pierwszą warkę i to od razu ze słodu własnej produkcji. Nieźle jeżeli taki początek to nie wyobrażam sobie co będzie dalej.

 

PS. Mógłbyś opisać dokładnie proces słodowania? Jak to się u ciebie odbywało i czy słód jest dobrej jakości?

elroy: wybacz ambus ale tamten post musiałem z przyczyn techniczych anulować. Ilość postów została w Twoim profilu zwiększona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodowanie jak w górach szkocji. Jęczmień co prawda rozsypany nie na podłodze ale w balii. Ziarno polałem wodą, dwa razy dziennie mieszałem i pilnowałem wilgoci. Dziś rano pojawiły się kiełki. Po powrocie z pracy ok. 17 przełożyłem w takie blachy jak do pieczenia ciasta i na blat kuchenny. Planowałem wędzić (nawet postarałem się o torf) niestety mam za mało czasu. Jutro na sicie pozbęde się korzonków i kiełków. Ot i cała praca. Piwa naprawdę jeszcze nie warzyłem ale mam już pewne doświedczenia w innych wyrobach domowych. http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1412

Myślę, że w balonie od wina też wyjdzie.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia to zadużo powiedziane. Mieszkam na wsi mam materiał, troszkę czytałem i lubie eksperymentować.

Im żyję dłużej, tym chyba wolę wieś, niż miasto :D

Oglądam Twoje zdjęcia, oraz innych użytkowników na forum wedlinydomowe.pl i przyznaję, że robią wrażenia a pewnie smakują jeszcze lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolejnego piwowara. Baw się u nas dobrze :)

 

Przy okazji widzę, że z wątku powitalnego zrobił nam się wątek wędliniarski :cool: to i ja dorzucę swoje 3 grosze. "Zadymiaczem" :) jeszcze nie jestem, ale wędlin też praktycznie nie kupuję. Chyba z tego prostego powodu, że za dużo wiem o technologii produkcji :). Zamiast kupować świecącą wędlinkę, kupuję ładny kawałek mięsa, marnuję , piekę i mam na kanapki jak znalazł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z planami odwiedzilem sklep zielarski i nabyłem drogą kupna dwie paczki szyszek chmielowych. Opakowania po 25g. Cena za opakowanie 3,40 PLN. W związku z tym, że w sobotę planuję nastawienie pierwszej warki, mam kilka pytań.

1. Czy trzeba stosować tylko sam słód?

2. Czy mając słód można do produkcji piwa stosować, zacierać ziarno?

3. Jakie blg ma mieć wywar aby uzyskać przyzwoite piwo?

4. Ile należy dodać szyszek na 20l "wywaru"?

5. Czy matka drożdzowa uzyskana z produkcji wina (własna hodowla od 5 lat) da przyzwoite piwo?

6. Czy ktoś do rozlania, butelkowania piwa ktoś z Was stosował butelki typu PET? Browar Jabłonowo i Browary Łudzkie mają takie piwa.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy chmiel, to szyszki przeznaczone do piwowarstwa, czy takie pod poduszkę ? :cool: Sklepy zielarskie, to nie najlepsze miejsce do zaopatrywania się.

2. Jeżeli masz dobrej jakości słód (wiesz jaki jest czas scukrzania) to można. Amatorskiego słodu używałbym z dużą rozwagą.

3. Blg może być od np 7 do 30 :) Nie ma schematu, zależy od gatunku piwa.

4. Ilość szyszek zależy od zawartości alfa kwasów - podaje to producent. Nie jestem w stanie podać Ci ilości, nie wiedząc co za chmiel.

5. Drożdże piwowarskie to szlachetne szczepy wykorzystywane tylko do tych celów. Żadne winne, piekarskie itp. Zwróć uwagę ile kosztują płynne drożdże piwowarskie a ile winne :)

6. Butelki PET od biedy da się wykorzystać, ale to mniej więcej jakbyś podawał wino z plastiku. Nie pasuje, prawda? Jednak na pierwszą, ale tylko pierwszą - warunkowo dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nadeszła chwila prawdy. Z 1kg jęczmienia wyszło mi 0.89kg słodu. Zmieliłem go chyba za dokłodnie. Zacierałem tą "mączkę" w 4,5l wody. Woda 60 stopni wsypany słód. Momentalny skok temperatury do ok. 70 stopni. Przerwa i studzenie, powolne do 55 stopni, podgrzanie do 80 stopni. Dodałem szyszki przykryłem gar i odczekałem 15 minut. Teraz "filtracja". Czemu wszystko się zapycha? Po filtracji studzenie do 20stopni. Pomiar blg wyszło 11. Czyli chyba nieźle? Dodałem drożdże i przelałem te moje 3 litry do gąsiorka.

Kolor tego płynu wyszedł bardzo ciemny a zapach jak dla laika przyjemny.

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nadeszła chwila prawdy. Z 1kg jęczmienia wyszło mi 0.89kg słodu. Zmieliłem go chyba za dokłodnie. Zacierałem tą "mączkę" w 4,5l wody. Woda 60 stopni wsypany słód. Momentalny skok temperatury do ok. 70 stopni. Przerwa i studzenie, powolne do 55 stopni, podgrzanie do 80 stopni. Dodałem szyszki przykryłem gar i odczekałem 15 minut. Teraz "filtracja". Czemu wszystko się zapycha? Po filtracji studzenie do 20stopni. Pomiar blg wyszło 11. Czyli chyba nieźle? Dodałem drożdże i przelałem te moje 3 litry do gąsiorka.

Kolor tego płynu wyszedł bardzo ciemny a zapach jak dla laika przyjemny.

PZDR.

ojjj chyba trochę namieszałeś :rolleyes:.

Po pierwsze jakie zastosowałeś przerwy ile trwały i w jakiej temperaturze? Po drugie 80C to zbyt wysoka temperatura - przed filtracją należy podgrzać zacier maksymalnie do 76C. Wyższa temperatura powoduje uwolnienie do roztworu skrobi przy jednoczesnej dezaktywacji enzymów, które mogłyby ją rozłożyć. Szyszki chmielowe dodaje się dopiero w czasie gotowania brzeczki czyli po filtracji. Jak widzę ominąłeś ten jeden z najważniejszych etapów produkcji piwa, czyli gotowanie i chmielenie brzeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie wytrzymałem i spróbowałem mojego źle zrobionego piwa. Jeśli tak WSPANIALE smakuje źle, niezgodnie ze sztuką zrobione piwo, to jak wspaniały smak musi mieć to zrobione prawidłowo?

Słoduję następną porcję jęczmienia tym razem jest to 5 kg.

Następna warka musi być większa!

Te pierwsz raczej nie będzie długo leżakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.