Jump to content

Recommended Posts

Kupiłem nowy, większy gar. Potrzebna mi teraz nowa chłodnica. Te, które oferują sklepy internetowe są za małe, a ja mam lewe ręce, więc może ktoś ma na zbyciu lub zechciałby wykonać ładną chłodniczkę na zamówienie - za odpłatnością oczywiście :)

Najprościej kupić rurkę miedzianą w odpowiedniej ilości i sobie samemu zrobić chłodnicę taką jak ma Sfinx, też sobie taką wykonałem.

Rok temu na giełdzie ogłaszał się użytkownik Metalbeer jako producent chłodnic w atrakcyjnych cenach, może jeszcze robi?

Polecam wymiennik ale potrzebna jest pompa.

Niekoniecznie. Wężyk chłodnicy, której używam od strony wlotowej zakończony jest gwintem pasującym do giętkiej rurki prysznica, a ten w domu każdy ma :).

Polecam wymiennik ale potrzebna jest pompa.

Niekoniecznie. Wężyk chłodnicy, której używam od strony wlotowej zakończony jest gwintem pasującym do giętkiej rurki prysznica, a ten w domu każdy ma :).

A strona wtórna, czyli krążąca brzeczka? Daje radę grawitacyjnie?

Niekoniecznie. Wężyk chłodnicy, której używam od strony wlotowej zakończony jest gwintem pasującym do giętkiej rurki prysznica, a ten w domu każdy ma

Mam wrażenie że pralat pisze o zwykłem chłodnicy zanurzeniowej

oprócz płynącej wody do wymiennika musisz wtłoczyć jakoś brzeczkę

Gdzieś natknąłem się na posta, w którym ktoś opisywał, że brzeczka spływa grawitacyjnie do umieszczonego poniżej zbiornika, ale chyba to nie do końca tak jest, ponieważ wymiennik ma duży opór przepływu. Może faktycznie coś płynie , ale pewnie trwa to wieki

Edited by korzen16

Gdzieś natknąłem się na posta, w którym ktoś opisywał, że brzeczka spływa grawitacyjnie do umieszczonego poniżej zbiornika, ale chyba to nie do końca tak jest, ponieważ wymiennik ma duży opór przepływu. Może faktycznie coś płynie , ale pewnie trwa to wieki

Zdaje się, że Pavulonek o tym pisał - zagadaj do niego.

Hmm, niestety nie rozumiem pytania :C

oprócz płynącej wody do wymiennika musisz wtłoczyć jakoś brzeczkę

http://www.apv.com.p...nnika-plytowego

Ja używam wymiennika 30 płytowego już około roku i jest rewelacyjny. Polecam wymiennik. U mnie grawitacyjnie bez problemu leci aż miło.

Edited by wilk

Witam, na razie używam tej mniejszej www.unidez.pl/pl/aktualnosc/4/wezownice , jest spoko, wrzątek akurat na mycie zabawek starcza i grzybki szybko wchodzą do gry. Do 25ltr akurat. Pozdro.

Edited by GB...