Skocz do zawartości

Węże do HERMSA


Abid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako to mój pierwszy post na tym forum :)

 

Tak się składa, że również kompletuję HERMS'a z wężami rozłącznymi. Wybrałem wąż silikonowy 13/19, choć cały czas myślę jeszcze o 13/22. Będę miał ok. 5 węży (4x1,2-1,5m oraz 1x1,8-2,0m) i potrzebne do tego będą złączki. Wybrałem CAMLOCK'i. Chciałem NITO, ale cena powala. Oczywiście złączki ze stali nierdzewnej. Cały HERMS poza chłodnicą zewnętrzna będzie ze stali nierdzewnej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakie polecacie rozmiary węży z oferty www.mcz.com.pl do instalacji 3/4" na złączach pazurowych. Czytałem że lopez miał jakieś problemy z załamywaniem się węży i czy w takim razie kupować wersje z oplotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jakie polecacie rozmiary węży z oferty www.mcz.com.pl do instalacji 3/4" na złączach pazurowych. Czytałem że lopez miał jakieś problemy z załamywaniem się węży i czy w takim razie kupować wersje z oplotem ?

Zmieniłem węże na rozmiar 15x21 i różnica jest kolosalna. Ścianka 3mm już się nie zapada od podciśnienia, jednak trzeba wziąć pod uwagę dość spory minimalny promień zaginania takiej rurki - jeśli będziesz chciał zbyt ciasno ją zwinąć, to się załamie.

Gdybym miał możliwość zakupu silikonu zbrojonego w rozsądnej cenie, to bym się nie wahał.

Na stronach sklepu mcz nie widać niestety zbrojonych: http://sklep.mcz.com.pl

bnp - kupowałeś od nich zbrojony silikon ?

 

Lopez- odpaliłeś już swojego HERMSA bo też zatrzynam kompletować sprzęt i może bys coś podpowiedział w jakim kierunku iść a czego unikac żeby nie popełniać niepotrzebnych błędów.

Odpaliłem i jak na razie same problemy :|

Przy pierwszej warce sito mi się zapadło jak papier, przy drugiej całość się zapchała i siedziałem pół nocy... szczegóły tu: http://www.piwo.org/...sa/#entry223011

Niestety nadal nie jestem pewien co z tym zrobić. Spróbuję śrutować dużo grubiej i znacznie ograniczę przepływ - zobaczymy co będzie. Na razie poprzednia warka kończy fermentację, więc testy niemożliwe.

Z innych problemów:

1. Mała pompa pralkowa (taka: http://allegro.pl/po...3357531730.html ) nie daje sobie rady z 10m wężownicą z karbowanej nierdzewki fi16 podczas chłodzenia. Pompować pompuje (i chłodzi), ale efekt whirpool minimalny. Marny przepływ może być jendak spowodowany punktem 2.

2. Duże problemy z zapowietrzaniem układu, przez co przepływ spada czasami dramatycznie. Muszę pokombinować z ułożeniem pomp, aby jak najszybciej się odpowietrzały po uruchomieniu, szczególnie przy etapie puszczania wrzątku podczas chmielenia w układ chłodzący (HLT) w celu dezynfekcji. Wrząca woda to przy okazji para, która bardzo skutecznie ogranicza przepływ, przez co bardzo trudno jest odpowietrzyć układ pompowy i wężownicę w HLT. Przy następnej warce nie będę w ogóle opróżniał układu między etapami wysładzania i chłodzenia, żeby nie babrać się z odpowietrzaniem.

Edytowane przez lopez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... prawdziwy koniec problemów z wężami to może sprawić tylko profesjonalne podejście do sprawy ;-) http://www.tubes-international.pl Polecam, sam u nich kupuję sporo węży do paliwa, instalacji wodnych, instalacji wydechowych, czy hydrauliki na łodziach. Mam ich katalogi i powiem szczerze, że ofertę mają wypasioną również do spożywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, sam u nich kupuję sporo węży do paliwa, instalacji wodnych, instalacji wydechowych, czy hydrauliki na łodziach.

Potwierdzam, że maja niezły wybór i świetną jakość wyrobów. W poprzedniej robocie korzystałem z ich towarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w zakładce 'sklep interntowy' oraz na allegro nie mają takich w ofercie.

Jutro zamierzam, jechać do gościa, wczesniej przedzwonie i się dowiem co z tymi w oplotach.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jamwnukers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też muszę zadzwonić bo jako tako chyba sklepu internetowego nie mają a tez zainteresuję się tym co piasał panta_rei bo czasami wydać więcej a mniej problemów. Szkoda czasu na wyważanie otwartych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz ceny

w mcz.com.pl wąż 19mm/3,5 cena 44zł za metr

węże z oferty panta_rei 19mm w cenie 130zł za metr

Więc już wiadomo co kupić, chociarz z rurek plastikowych do wody było by pewnie taniej, lecz chcę mieć instalacje rozbieralną więc zastosuje złącza pazurowe.

Mam jeszcze pytanko co do wyboru pąpki do pralki czy zmywarki oraz regulatora Bolecki czy Pamel

Może ktoś z doświadczonych kolegów mający w tym temacie doświadczenie coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko co do wyboru pąpki do pralki czy zmywarki oraz regulatora Bolecki czy Pamel

 

Może ktoś z doświadczonych kolegów mający w tym temacie doświadczenie coś podpowie.

 

 

 

 

pompa pralkowa jest 10 razy słabsza od zmywakowej i nie ma dopuszczenia do kontaktu z żywnością

 

stosowałem pompy pralkowe i zmywakowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że http://www.winiarz.pl/wejsciedosklepu?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=1282&category_id=3 to kupię a ponieważ mam dwie pompy w planie to do tego wiertarka w markecie za 39 zł i powinno buć ok. tylko nie piszą do jakiej tem. można ją stosować .BA miał podobne , ale z silnikiem i to przy 2 szt to koszmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale przy tej grubości to ci pod ciężarem się załamie, jak wcześniej pisał lopez musisz mieć grubszą 25/19 a to cena 15 netto za metr wię i tak jest dobra. Dzięki za namiar

 

Jeśli to było do mnie, to uważam, ze ścianka 3 mm dla węża silikonowego przy średnicy wewnętrznej 13 mm jest wystarczająca. Chociaż jak wcześniej pisałem, myślałem jeszcze o grubszym 13/22. Ale gdzieś koszty trzeba ciąć :(

Edytowane przez andrzejk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,ale jeżeli sie nadaje to kupię 1 szt z silnikiem do zacieranai a drugą do chłodenia na wiertarkę i jakoś na razie trochę zaoszczędzę, tylko jak to robia inni na pompkach od zmywarek, chyba, że wszystkim sie już rozleciały i wstyt im sie do tego przyznać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczcie się z tym, że jak zaczniecie kombinować pompy i inne dupeszwance, to skrobnie was mozno po kieszeni. Ja przestałem liczyć ile wydaje na modernizację browaru, bo nie chcę wkórwiać siebie i domowników. Zaczynałem w garnku na piecu. Teraz śmiało mogę powiedzieć że mój browarek wart jest około 30k. Ale jedno po tych wszystkich bojach wiem na pewno. Nie ma co oszczędzać, bo za szit zapłaci sie 3 x tyle ile za pożądną rzecz, pomimo tego że z początku wydaje się całkiem inaczej (wiem bo sam miałem tak parę razy).

 

Co do węży, ja kupowałem silikon 16x24 podajrze po 33 zł za metr i nie zamieniłbym go na żaden inny. Sprawdza się rewelacyjnie.

Edytowane przez Qxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.