Skocz do zawartości

Brewkit z dodatkowym chmielem


eXtrim

Rekomendowane odpowiedzi

to może nie brewkita tylko sam ekstrakt i normalnie nachmielić tak jak przy zacieraniu ,a jak? tak jak lubisz ,a tego nie wiemy :)

możesz z wiki podejrzeć jakieś chmielenie ,albo powiedzieć czego oczekujesz to się podpowie

masz już kita? napisz jakiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może nie brewkita tylko sam ekstrakt i normalnie nachmielić tak jak przy zacieraniu ,a jak? tak jak lubisz ,a tego nie wiemy :)

możesz z wiki podejrzeć jakieś chmielenie ,albo powiedzieć czego oczekujesz to się podpowie

masz już kita? napisz jakiego

Doczytałem na wiki jak wygląda proces nachmielania i niestety muszę powiedzieć, że nie mam tak dużego gara.

Prosiłbym o jakiś inny w miarę łatwy i niewymagający dodatkowego sprzętu sposób modyfikacji brewkita. Można coś dodać bezpośrednio do fermentatora?

Przymieżam się do kupna Coopers European Lager, czytałem o nim dobre recenzje. Na pewno zmienię drożdże na jakieś górnej fermentacji, bo nie mam warunków na te dolnej. Możecie mi jakieś polecić?

Jak można ulepszyć to piwo?

 

Albo coś na cichą

Zaproponuj mi coś proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj IPA Coopersa i albo zagooglaj za hasłem "hop tea", i/albo wrzuć coś na cichą. Jakiś chmiel amerykański, albo hop aroma tab. I jeszcze jedno - zrób max 20-21 litrów.

 

[media]

[/media] Edytowane przez jackson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tak dużego gara

 

A jaki masz? Do dochmielenia brewkita już 10-12 litrowy gar powinien wystarczyć.

 

Przymieżam się do kupna Coopers European Lager [..] zmienię drożdże na jakieś górnej fermentacji, bo nie mam warunków na te dolnej.

 

A to nie lepiej w takim razie kupić coś górnej fermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz brewkity a nie masz warunków na fermentację w niskich temperaturach to zapomnij o lagerach, a rob górniaki np. IPA Coopersa . 7-8 dni burzliwej , następnie dodaj aromatycznego chmielu na następne 7 dni np. Citra. Efekt ocenisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dochmielałem piwa robiąc herbatkę chmielową z 4 litrów wody. Efekty były bardzo dobre.

Po zatym ulepszyć brewkit możesz na dwa sposoby:

1. Łatwiejszy - zamiast cukru/glukozy dodaj ekstraktu słodowego aby podnieść blg

2. Trochę trudniejszy - zrób mini zacieranie ze słodami specjalnymi - np Cara-Pils, Caraaroma. Do tego starczy 5 litrowy garnek, a naprawdę wyniki są naprawdę bardzo dobre:

http://www.piwo.org/topic/369-warzenie-z-ekstraktem-i-ziarnami-specjalistycznymi/

Edytowane przez feder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże w zestawie Coopers European Lager maja bardzo duży zakres temperatury pracy . Ja fermentowałem w około 20 stopniach ,technicznie rzecz biorąc to już nie lager ale wyszło pyszne piwo. Drożdże z tego zestawu jak podaje instrukcja pracują od temperatury 13 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy chmiel w granulacie gotować na 'hop tea' w woreczku muślinowym czy luźno w garnku, a potem przepuścić nachmieloną wodę przez jakieś gęste sito?

Słyszałem, że granulowany chmiel potrafi się nieźle zbrylić w woreczkach i nie oddać goryczki. Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Temat trochę odkopany, ale nurtuje mnie pytanie... Co wyjdzie jeśli wezmę dwa ekstrakty nachmielone i zrobię te 23l piwa? W sensie zamiast zestawu: ekstrakt chmielony plus niechmielony dam dwa chmielone? Będzie to pijalnie czy gorycz nie do przejścia? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na forum zagranicznym taki przepis Coopersa brewkity:

 

Imperialny Rosyjski Stout

 

1 × Stout (1.7kg)

1 × Dark Ale (1.7kg)

1 × Lager (1.7kg)

1 × Dextrose (1kg)

 

20 litrów nastaw

 

Tylko nie wiem jakie drożdże do tak mocnego piwa.

 

Podobno wyszło:

 

Alkoholu 9% IBU 100 ?

 

To tylko tak informacyjnie. Dasz inne style piwa brewkitowego czy np 2 puszki a nie 3 i uzyskasz zupełnie inne IBU czy zawartośc alkoholu.

 

 

Edytowane przez Reters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wizi napisał:

Zależy jakie ekstrakty weźmiesz. 2 brewkity IPA mogą przynieść ciekawe doświadczenia dla podniebienia

Dwa english bittery myślałem dać.... 

 

A można zrobić tak, że wezmę 1.7 kg chmielonego, do tego dam 0,85 również chmielonego i 0.85 niechmielonego? Mam zapas (20 puszek) brewkitów. Cukrem ich nie będę paprał. I tak się zastanawiam... Czy wchodzić w koszty i kupić niechmielonego ekstraktu i robić standardowo, czy jak wyżej się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pasquallo napisał:

Mam zapas (20 puszek) brewkitów.

Przy takim zapasie wziąłbym dwa brewkity piw lekko chmielowych, albo jeden piwa mocniej i jeden słabo chmielonego, nastawił i po spróbowaniu decydował co dalej. Pytanie jakie masz te puchy (weizen, mild, blond, lager, sparkling ale to będa te nisko-średnio chmielone zakładam). No i kurde, aż chce się zapytać niedyskretnie: skąd? Bo brzmi jak materiał na dobrą historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.