Skocz do zawartości

Podłączenie chłodnicy pod wylewkę - perlator


selerfeler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Próbowałem poszukać informacji na temat prób podłączenia chłodnicy do standardowej wylewki w kuchni, poprzez demontaż perlatora. Na początku myślałem że to żaden problem, a tu zaskoczenie.

Okazuje się że gwint perlatora jest niestandardowy (M24x1). Czy ktoś z was miał może jakieś doświadczenie z przejściówkami z M24x1 na bardziej "cywilizowany" rozmiar.

Jeżeli tak, to proszę podrzućcie informacje, co, gdzie jak.

Może nawet jakiś sklep w Poznaniu ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że mam doświadczenia - sam mam tak podłączone.

można kupić przejściówkę np. w Castoramie z gwintu M24x1 na chyba 3/4 cala - wtedy na 3/4 nakręcasz przejście na wężyk i gotowe.

przejściówka wygląda tak http://www.24zakupy.com/index.php?products=product&prod_id=334

tylko w castoramie kosztuje 2-3 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam adaptera Gardeny:

http://www.gardena.c...w-wewnetrznych/

 

Sprawdza się bardzo dobrze.

 

Też to widziałem w castoramie kupując przejściówkę. Niestety cena mnie powaliła na kolana. Perlator + kilka plastikowych szpejów coś koło 50 PLN (jeśli dobrze pamiętam). Niestety Gardena ma ceny obłędnie wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem to za około 40 PLN. Ma tą zaletę, że w każdej chwili można użyć kranu, po zdjęciu adaptera, co zajmuje dosłownie parę sekund. Jest to niezastąpione, jak żona zechce sobie zrobić herbatę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja rozwiązania super. Szkoda tylko że niedostępna w Poznaniu w Casto i Praktycznym.

Wczoraj przez przypadek znalazłem zakład tokarski i pan życzliwie wykonał mi takie przejście. M24x1GZ/2/3"GW. Swoją droga gwint tak nietypowy że był bardzo zdziwiony.

Jeszcze nie przymierzałem ale "na oko" powinno zadziałać.

Jeszcze tylko przejście na fi 8 ;)

Edytowane przez selerfeler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to niezastąpione, jak żona zechce sobie zrobić herbatę...

A nie może zrobić herbaty z wody wychodzącej z chłodnicy?

Jakoś nie chciała. A ja wolę jej za bardzo nie podpadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Próbowałem poszukać informacji na temat prób podłączenia chłodnicy do standardowej wylewki w kuchni, poprzez demontaż perlatora. Na początku myślałem że to żaden problem, a tu zaskoczenie.

Okazuje się że gwint perlatora jest niestandardowy (M24x1). Czy ktoś z was miał może jakieś doświadczenie z przejściówkami z M24x1 na bardziej "cywilizowany" rozmiar.

Jeżeli tak, to proszę podrzućcie informacje, co, gdzie jak.

Może nawet jakiś sklep w Poznaniu ;)

 

Pozdrawiam

 

Koledzy znalazłem coś takiego, może komuś się przyda http://dlakieszeni.pl/tnij-rachunki/za-wode/akcesoria?limit=16 - tylko niestety jest z przegubem

 

pozdrawiam

g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.