Skocz do zawartości

duża piana i BLG


TOMASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W dniu wczorajszym na wieczór uwarzyłem sobie piwo z brew-kita Irish stout.

Dzisiaj rano patrze a na powierzchni ogromna piana. (zdj)

Czy mieliście do czynienia z taka pianą. Czy to normalne?

Czy jest wskazane mieszanie balonem aby piana opadła.

 

I jeszcze jedno pytanie o BLG.

Zamiast cukru dodałem ekstrakt słodowy płynny oraz 200g glukozy. Mając na uwadze, że dałem więcej niż trzeba zmierzyłem BLG i wyniosło 10 znowu tylko 10. Dodam, że sprawdzałem przy temp. 20 stopni C.

Chcąc mieć te 12 BLG startowe czy mogę dodać teraz glukozę dla zwiększenia mocy piwa.

Pozdrawiam, Tomek

post-6422-0-30492200-1372143012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie dziwna sprawa

jeśli brewki typowy 1,5 czy 1,7kg do 1,7 kg ekstraktu i 200 glukozy to są dwa wyjścia że wychodzi ci 10blg albo zwalony cukromierz albo źle odliczasz wodę,więcej jak 20L

sprawdź na wodzie (w 20C) areometr czy pokazuje 0blg zobacz czy w środku nie ma wody, zaznacz na szkle markerem jakiś punkt np.tam gdzie jest zero na skali,pomachaj nim mocno i zobacz czy dalej się pokrywa

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie dziwna sprawa

jeśli brewki typowy 1,5 czy 1,7kg do 1,7 kg ekstraktu i 200 glukozy to są dwa wyjścia że wychodzi ci 10blg albo zwalony cukromierz albo źle odliczasz wodę,więcej jak 20L

sprawdź na wodzie (w 20C) areometr czy pokazuje 0blg zobacz czy w środku nie ma wody, zaznacz na szkle markerem jakiś punkt np.tam gdzie jest zero na skali,pomachaj nim mocno i zobacz czy dalej się pokrywa

 

sprawdzę ten cukromierz. wody 9 butelek po 2l wody mineralnej + 2 litry z garnka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaraz się zaczną przechwałki, kto miał większą pianę...

 

A żeby było choć trochę merytorycznie - ze zdjęcia wynika, że jest wszystko w jak najlepszym porządku. Teraz zostaw balon w spokoju na jakieś dwa tygodnie, niczego nie ruszaj, nie mieszaj, nie otwieraj i nie zaglądaj a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balon jest zasłonięty przed światłem. Temperatura idealna 21C. Czekałem ta taki chłodny tydzień jaki jest teraz :)

 

Nadal zastanawiam się nad niskim BLG startowym. sprawdziłem moje 2 cukromierze na wodzie o temp. 20C wychodzi 0 czyli cukromierze OK, wody dałem tak jak pisałem wyżej 22 litry.

 

Aby nie rozmyślać ile jest cukru w cukrze następnym razem do mojej 3 warki dodam koncentrat, ekstrat, 1 kg. glukozy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.