Skocz do zawartości

kolendra do pszenicznego


jimmy_jb

Rekomendowane odpowiedzi

Przemierzam się do lekkiego pszenicznego (11* Blg) z dodatkiem kolendry, planuję 11-12 litrów. Fermentacja będzie na WB-06 w 20-21°C. Ile dać kolendry i w którym momencie gotowania? Nie chcę by zdominowała smak. Użyję kolendry ziarnistej rozdrobnionej w moździerzu. Czy 15 g na 30 minut będzie ok czy za dużo?.

Edytowane przez jimmy_jb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolendrę można spokojnie dodać do fermentora po zakończeniu burzliwej więc zawsze zdążysz doprawić :)

Robiłeś tak? Zmieloną? Luzem, czy w obciążonym woreczku? Na jak długo? Jak efekty?

Mam właśnie wita na cichej i miałem w planie dodać trochę kolendry. Nawet się dziś przeszedłem do sklepu żeby kupić, ale była tylko ta z Kamis i zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta z Kamisa jest dobra do piwa :) Sypałem luzem, lekko zgniecioną w moździerzu na ok. tydzień. Wg. mnie na zimno daje więcej takich lekkich cytrusowych aromatów. Razem z kolendrą dodaję suszone skórki cytrusów (cytryny, pomarańczy, grapefruitów) które też na zimno dają więcej aromatu.

Edytowane przez Ray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem z Royal Brand: https://www.e-piotri...l-brand/236893/

A ta z Kamisa miała "kraj pochodzenia: Polska" więc nie brałem. No ale skoro mówisz że dobra to może jeszcze wrócę. :)

I skłaniam się jednak ku "kolendrowaniu na zimno" w siateczce - mniej problemów przy dekantacji do wiadra do rozlewu.

Mój wit już prawie tydzień na cichej, więc jeśli dam to i tak tylko na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć o tym jest ten topic?

Bo najpierw mi się wydawało że ktoś chce dodawać kolendry do pszenicznego ( u mnie w domyśle oznacza że do weizena, jeszcze kolega napisał że WB06).

Jakoś nikt nie zapytał po co, i czy to w ogóle pasuje. Chociaż - co mi do tego co komu pasuje? :)

Teraz jednak wątek schodzi na WITy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.