Skocz do zawartości

takie cos do filtrowania


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

dzis kupilem taka zaslepke na kranik. wywiercilem otwory o srednicy 1mm i poprostu sie to nakreca.chcialem aby byl to filtr.

 

co o tym myslicie?nadaje sie czy nie?

 

acha,nakretka jest z rzelaza i ogolnie na opakowaniu cos tam bylo,ze niby do centralnego ogrzewania jest.

 

a oto fotki

 

1001694.th.jpg

 

1001696.th.jpg

 

1001695.th.jpg

 

pozdrawiam

 

ps.a tutaj jak wyglada zamontowane

 

1001697d.th.jpg

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kranik to 3/4 " wiec na poczatek jest wiekszy niz srednica oplotu no nie?

 

nie uzywalem jeszcze niczego do filtracji ale czy ciecz z konca oplotu dochodzi do kranika?jakos mi sie nie wydaje.

wiec jedynie z czesci oplotu, ktory jest na poziomie kranika ciecz przedostaje sie dalej,tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kranik to 3/4 " wiec na poczatek jest wiekszy niz srednica oplotu no nie?

 

nie uzywalem jeszcze niczego do filtracji ale czy ciecz z konca oplotu dochodzi do kranika?jakos mi sie nie wydaje.

wiec jedynie z czesci oplotu, ktory jest na poziomie kranika ciecz przedostaje sie dalej,tak?

Nie ważne co się dzieje na końcu oplotu ważne że działa i filtruje :beer:

 

A tak na serio to oplot tworzy "tunel" który transportuje przefiltrowaną brzeczkę przez miliony drobnych otworków. Ja na końcu filtracji przechylam lekko wiadro i nigdy nic mi się nie zmarnowało.

 

Marcin słuchaj rad doświadczonych kolegów, oplot na tą chwile jest bezdyskusyjnie najlepszy do wysiłku z jego wykonaniem i kosztów jakie się z tym warzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranik ma 3/4

 

Są wężyki z takim gwintem - taki mam, w dodatku od razu zagięty pod kątem 90stopni - ładnie się układa.

Choć kupiłem 150 cm - można trafić takie zagięte też 100cm.

Alternatywnie - wężyki 1/2 cala - i redukcja.

 

Jka z dochodzenie filtratu - nie mam pojęcia - ale dobrze szło.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej...

 

 

wlasnie przyjechalem z marketu z wezem z oplotu. bede juz kabinowal z oplotem. dzieki za rady ;)

 

ps.czy zaciskac mozna czyms takim

 

 

http://www.techworks.pl/arts/wc_guide/normal%20size/zacisk%20%9Climakowy.jpg

 

acha...

 

czy kiedy wyrywam gume czy cos zostaje po drugiej stronie gwinta cos nie cos z tej gumy?

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacinałem igłami i nożykiem typu skalpel - przy samym końcu oplotu. Potem rwanie - ciężko było. Czy coś zostaje? cos na pewno. Końcówkę zacisnąłem miedzianą obrączką - też z marketu, mufka do rur o najmniejszej średnicy zaklepana młotkiem.

 

powodzenia

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej...

 

 

wlasnie przyjechalem z marketu z wezem z oplotu. bede juz kabinowal z oplotem. dzieki za rady ;)

 

ps.czy zaciskac mozna czyms takim

 

 

http://www.techworks.pl/arts/wc_guide/normal%20size/zacisk%20%9Climakowy.jpg

 

acha...

 

czy kiedy wyrywam gume czy cos zostaje po drugiej stronie gwinta cos nie cos z tej gumy?

Pamiętaj by pozakłuwać igłą przed wyrywaniem gumy. Zrób to solidnie raz przy razie to nie będziesz miał kłopotu. Odradzam nożyk bo możesz nim w łatwy sposób uszkodzić włókna stalowe które będą odstawać i kaleczyć. Te opaski są z kiepskiej jakości stali i rdzewieją zapomnij o tym. Najlepiej jest zwyczajnie zagiąć i zaklepać a jeśli koniecznie chcesz czymś wzmocnić to pasek blachy nierdzewnej zaklep na końcu.

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

dzis kupilem taka zaslepke na kranik. wywiercilem otwory o srednicy 1mm i poprostu sie to nakreca.chcialem aby byl to filtr.

 

co o tym myslicie?nadaje sie czy nie?

 

acha,nakretka jest z rzelaza i ogolnie na opakowaniu cos tam bylo,ze niby do centralnego ogrzewania jest.

 

a oto fotki

 

http://img407.imageshack.us/img407/3986/1001694.th.jpg

Ho, ho. Kolega pewnie jest kosmitą? Dopiero od lutego na Ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.