Skocz do zawartości

Co mogę zrobić z tych składników?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Po moich ostatnich warkach zostało mi:

  • ·        Pale Ale 2 kg

  • ·        Monachijski  około 800g

  • ·        Pszeniczny jasny około 500g

  • ·        Pale Chocolate 560-690 EBC koło 400g

  • ·        Czekoladowy 1200 EBC około 300g

  • ·        Caraaroma 350-450 EBC około 300g

  • ·        Palone ziarno jęczmienia 1200 EBC około 100g

Tu oczywiście będę musiał dokupić słody podstawowe.

Chciałem z tego zrobić coś na wzór (ale z niższym BLG) piwa kolegi @Undeath: https://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/?p=419075

 

Proszę o pomoc w dobraniu proporcji.

Mam mieszadło magnetyczne rozhulałbym jakiś starter np FM13 i zadał do Cocoa Stout, a potem na gęstwie zrobił Robust Portera, a bastępnie może imperialną ipę.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samym czekoladowym stout nie wyjdzie. Podstawą każdego stouta jest jęczmień palony, jak nie masz możesz spróbować zrobić. Kilka przepisów jest na necie jak przyprażyć słód - odbierz z 200 g z tego pale ale i delikatnie podgrzewaj na patelni żeliwnej. Doradzam to robić z dobrym wyciągiem bo trochę idzie dymu. Ja osobiście nie polecam tej metody bo trochę dużo popiołowości wychodzi z takiego słodu. W Krakowie masz sklep dokup palonego jęczmienia i może odrobinę barwiącego bo czekolada sama nie zabarwi Ci na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Undeath napisał:

Kilka przepisów jest na necie jak przyprażyć słód - odbierz z 200 g z tego pale ale i delikatnie podgrzewaj na patelni żeliwnej

To nie lepiej użyć kaszy jęczmiennej całej (pęczak), będzie bardziej w stylu, no i faktycznie bez wyciągu to będzie masakra dymowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dziedzicpruski napisał:

To nie lepiej użyć kaszy jęczmiennej całej (pęczak), będzie bardziej w stylu, no i faktycznie bez wyciągu to będzie masakra dymowa ;)

 

Faktycznie niedoczytałem i piszą o "raw" jęczmieniu czyli surowym w większości przepisów. Ja bym podskoczył do sklepu na jego miejscu szkoda zachodu by robić samemu słód. Kiedyś jeszcze kolega @B.K. bawił się w przypalanie słodu na prażarce do popkornu. Miał opisać efekty ale opuścił forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz nic dokupywać i zapomnisz że chciałeś stouta możesz użyć tego co masz wrzucając słód czekoladowy na wysładzanie żeby nie dał zbyt dużo palności i po lekkim chmieleniu będziesz miał jakieś zwyczajne ciemne piwo. Ewentualnie możesz odpuścić czekoladowy i będziesz miał mocniejszego ale. Chmielenie dowolne według tego co masz.

 

Problem bardziej widzę jeśli chodzi o drożdże.  Po wrzuceniu do BS3, przy warce 20l i wydajności 80% wychodzi 18blg, jak na suche trochę za dużo, chyba że nie koniecznie chcesz wrzucić wszystko co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, deep floyd napisał:

dziekuje bardzo wszystkim za odpowiedz, jestem w norwegi obecnie i dlatego problem z zakupami. 

 

W norwegii też są sklepy dla piwowarów ;) I to często nawet lepiej zaopatrzone niż nasze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam co mogę zmontować z tych pozostałości, chciał bym dwie warki.

- Słód PILZNEŃSKI Strzegom 12 kg

-Słód pszeniczny 0,9kg

- słód jęczmienny wędzony 2,5 kg

- słód jęczmienny monachijski typ II ciemny 1 kg

- słód jęczmienny monachijski jasny 1,4 kg

- słód przeniczny wędzony dębem 1 kg

- słód karmelowy 0,3 kg

- słód karmelowy czerwony 0,5

- płatki pszenne błyskawiczne 0,5 kg

 

chmiele posiadam

- styrian golding 2,8 alfa 50g

- comet 8,3 alfa 50g

- chinook 13% 50g

- cascade 7,1% 40g

- citra 13.3%25g

- fuggles 4,5% 80g

- sybilla 6,3% 60g

-lubelski 4% 80g

- marynka 7,5% 65g

- szyszka suszona 1kg

- mech irladzki 20g

 

drożdże

  • gęstwa Saflager W 34/70 dzisiaj zlana

  • gęstwa Safbrew WB-06 3 tygodnie ma

  • Safale US-05 suche saszetka

Edytowane przez Ski-ba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stanie i ile masz gęstwy w34/70, ale ja bym poszedł w wędzonego koźlaka:

 

słód jęczmienny wędzony 2,5 kg 

słód jęczmienny monachijski jasny 1,0 kg 

słód pilzneński 1 kg

słód jęczmienny monachijski typ II ciemny 1 kg

słód karmelowy czerwony 0,5 albo 0,3

słód karmelowy 0,3 kg

 

20 g sybilli na 60 minut (zakładam 6%AA)

 

dla 22 litrów i przy 65% wydajności Qbrew wylicza ok.16,5 BLG, 14 IBU, 6,5% ABV

 

I w lagera 100% pilzneński z citrą, cascadem i chinookiem - tak 12 BLG i 40 IBU.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć dokładnie w jakiej formie jest gęstwa a będzie jej około 200ml może być mało na lagera. Ciekawy ten Koźlak...

Jeśli chodzi o lagera to ile tych chmieli dać i w jakich czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ski-ba napisał:

Jeśli chodzi o lagera to ile tych chmieli dać i w jakich czasach. 

Napisz ile mają %AA to wtedy można pomyśleć.

edit: ale generalnie dałbym citre/chinook a na 60 minut do 15 IBU, a dodatkami na 30, 10, 5 i 0 robiłbym do 45 maksymalnie.

Policz w czymkolwiek.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

przedświąteczne porządki na horyzoncie więc chciałbym opróżnić magazynek. Stan na dzisiaj:

Pale Ale 3,5kg

Carared 0,5kg

Monachium 0,4kg

Wiedeń 0,25kg

Carafa I special 0,2kg

wszystkie od Wejermanna

drożdż US-05 - 11g

S-04 5-6g

chmielu zero ale to nie problem, dobrze zaopatrzony sklep mam na trasie praca<->dom

 

Jestem raczkującym amatorem więc kalkulatory to dla mnie czarna magia. Prośba o sugestie - co ja mogę z tego zrobić?   Najchętniej poszedłbym w kierunku amerykańskim. Mam sprzęt na 20l warki a w magazynku mogę obniżyć temperaturę do 16 stopni C. Do tej pory zrobiłem 5 warek. Nie wszystkie wyszły zgodnie z założeniami ale wszystkie smakowały, a to chyba najważniejsze :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś za dnia mam w planie uwarzyć moją pierwszą AIPA z zestawu 

W skład zestawu na 10 l piwa wchodzi:

- Strzegom polski słód pale ale - 2,6 kg
- Strzegom słód monachijski I - 1 kg
- chmiel goryczkowy citra granulat T90 - 20g
- chmiel aromatyczny amarillo granulat T90 - 20g
- chmiel aromatyczny cacsade granulat T90 - 20g

Wiem już, że chmielu jest zdecydowanie za mało, postaram się jakoś citre zastąpić Magnum, coś zostanie wtedy na zimno. Chciałbym jednak zapytać o ilość sĺodu. Czy nie jest go trochę za wiele przy zakladanej wydajności 70%? (taka wychodzi mi w praktyce przy wysładzaniu na raty) Z wzoru (x * y)/1.05/z = BLG

wychodzi mi 22blg na 10l. (zestaw zakłada 16-17) Normalnie bym tego nie brał do głowy i zrobił więcej piwa niż 10l ale przy tej ilości chmielu nie ma chyba sensu a wyrzucać słód po wysładzaniu z dużą ilością cukru zaś szkoda. 

 

Edit: Dobra chyba wiem w czym rzecz. Sklep się raczej nie oszukał. Wyczytałem, że monachijski słabiej się scukrza. 

Edytowane przez advisorylyrics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tangomagic

Według mnie ten skład prosiłby się o Scottish Ale, Irish Red Ale lub English Brown Ale. Szkoda, że zamiast tych cara cudów nie masz trochę karmelowych słodów.

Chmiele Brewers Gold + EKG lub Fuggles + drożdże S-04

Z amerykańskim chmielem + US-05 możesz się pokusić o American Red Ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam:

crystal 160 - 200g

caramel sweet - 250g

caramel pils     - 230g

pszeniczny crystal - 400g

pszeniczny jasny   - 500g

płatki jęczmienne  - 250g

 

Chciałby maksymalnie z użyć słody do ipy/apy dokupując 2-3kg Pale ale. Które słody mogę wrzucić i w jakich proporcjach aby nie przesadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podczas zamówienia pomyliłem się i zamiast 5kg monachijskiego zamówiłem 1kg.

Chciałbym z tych składników zrobić Dry Stout 12blg i jakiegoś milk stouta około 18-19blg

10kg pale ale

1kg monachijski I

1kg płatki jęczmienne

1kg płatki owsiane

0,5kg jęczmień palony

0,5kg czekoladowy ciemny

 

1kg laktoza

 

Oba piwa chciałbym zrobić tak do 18 litrów. Ma ktoś pomysł na jakieś receptury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam brewkit na "Kontynentalnego Pilsa" z Brewer's Best z Ameryki.

Jest w nim:

- 900g suchego ekstraktu CBW Pilsen Light

- 1,5 kg płynnego ekstraktu CBW Pilsen Light

-  28,35g chmielu Tettnang 3,7%

- 28,35g chmielu US Brewer's Gold 8,9%

- torba z mieszanką ześrutowanych słodów pilzneńskiego 340g i Carapils 113g (razem cca. 454g)

A poniewaz mam porządną kadź zacierno-filtracyjną, nakupione słodów i nie mam wielkiego ciśnienia na to żeby uwarzyć tego kita, zastanawiam się, czy jest sens wykorzystać te składniki do czegoś innego? Mogę wszak sobie zatrzeć słody i zrobić pilsa tradycyjnie, jak Bóg przykazał. Głównie chodzi mi o ekstrakty słodowe. Czy jest jakiś uzasadniony cel, żeby do czegoś przydały się bardziej? Czy może bez sensu kombinuję i powinienem warzyć, lagerować, cieszyć się i nie wydziwiać?

Oczywiscie jest też w kicie jedna torebka drożdzy s-23, co jakoś - wg producenta - jest mało, jak na 20-litrową warkę...

 

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaniutek ekstrakt zawsze  możesz użyć do jakiegoś  mocarza aby podbić BLG.

ta mieszanka była w zestawie? partial mash ?

jeżeli masz zakupione słody i cały sprzęt do zacierania to zacieraj tradycyjnie, a ten ekstrakt zostaw sobie na gorsze czasy (gdy nie będziesz dysponował wystarczającą ilością czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.