Skocz do zawartości

Wysyłka piwa pocztą


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Co do rodzaju przesyłki, to na ostrożnie IMO szkoda kasy, ale warto wybrać priorytet, żeby za długo nie krążyła po Polsce.

 

Również wysyłałem zawinięte w folię, taką do obwiązywania palet, w gazety. Co ważne, to trzeba to wszystko ściśle opakować, żeby nic się nie przemieszczało. Wolne przestrzenie wypełnić pogniecionymi gazetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedną przesyłkę wysłałem i wszystko było ok. Pakowane w gazety, bombelki itp. Jedna to po tygodniu do mnie wróciła, gdyż coś się wylało, a na poczcie nie wiedzieli co to jest i po tygodniu dopiero po mnie dzwonili czy mają to wysłać dalej :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wysyłki płynów, to czysta loteria. Wiem coś na ten temat, bo robię to codziennie. Chodźbyś nie wiem w co spakował, możesz nakleić na karton naklejki "ostrożnie szkło" lub " góra dół", to jak trafisz na debila to i tak Ci rozwali przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na formatce poczty lub na liście przewozowym firmy kurierskiej podajecie zawartość paczki :D ? Panienki z okienka pytają się, jeśli nic nie jest wpisane.

Może podać po prostu "materiały piwowarskie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na formatce poczty lub na liście przewozowym firmy kurierskiej podajecie zawartość paczki :D ? Panienki z okienka pytają się, jeśli nic nie jest wpisane.

Może podać po prostu "materiały piwowarskie" ?

Na druku pocztowym nie trzeba,a kurierzy to różnie. Generalnie jednak co podasz, tak wpiszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na formatce poczty lub na liście przewozowym firmy kurierskiej podajecie zawartość paczki :) ? Panienki z okienka pytają się, jeśli nic nie jest wpisane.

Może podać po prostu "materiały piwowarskie" ?

Trzeba się tylko podpisać, że nie ma w paczce niczego, czego przesyłka jest zabroniona. Generalnie nie jesteśmy tacy Kozacy. Raz wysyłałem paczkę z piwem i też z duszą na ramieniu, czy dobrze opakowana, czy nie pocieknie itd. a przede mną gościu miał paczkę, ledwo co sznurkiem przewiązaną, z dziurami powycinanymi. Ja patrzę, a paczka się rusza. A z paczki dochodzi gruchanie. Okazało się, że gość wysyłał żywe gołębie. Pani w okienku nawet mięsień nie drgnął ze zdziwienia. Także luz są lepsi zawodnicy od nas. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja swe trunki wysyłam pocztą w styropianowych pudełku po odczynnikach. Jest tam wyprofilowane miejsce na 6 butelek. Całość jeszcze pakuję w gruby foliowy wór (taki jak na kapustę kiszoną) który zapobiegnie ewentualnemu wyciekowi. Jak na razie nic nigdy się nie rozlało. przed wysyłką robię czasem test wytrzymałości. Rzucam paczkę z wysokości ok 1,5 m i sprawdzam czy ok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wysyłką robię czasem test wytrzymałości. Rzucam paczkę z wysokości ok 1' date='5 m i sprawdzam czy ok. ;)[/quote']

To Kozak jesteś. ;)

Taki browarniczy crash test :beer: Próby są przeprowadzane aż dana izolacja będzie wystarczająca ? :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie dziwię. Sam kiedyś jadąc pociągiem w nocy się przebudziłem, spojrzałem za okno (byłem na jakiejś stacji) i zobaczyłem jak z melexa spada jakaś paczka pocztowa.. i minęło kilka chwil zanim się kierowca zorientował, że paka mu spadła..

 

Więc takie testy są jak najbardziej uzasadnione! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba porządnie zabezpieczyć. Raz do mnie przysła tłuczonka, 4 butelek doszły 2. Najzabawniesze było, że pani która świeciła oczami nie wiedziała co z tym fantem zrobić. Po co wysyłać piwo? Jeśli można pójść do sklepu i kupić lepszego Żywca za 2,5 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.