Skocz do zawartości

Skrzynia do fermentacji


mat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Ja ze względu na posiadanie w domu już trzech lodówek (kuchnia, na piwo i kegerator) nie dostałem zgody od "szefowej" na następną :/ . Dodatkowym warunkiem było zrobienie skrzyni "estetycznej", jak się wyraziła nie chce w domu następnego grata. To powstało coś takiego. Koszt to 100 zł - pół płyty meblowej, cięcie i oklejenie. 60 zł - 5 płyt XPS 30mm i 5 zł 250ml kleju polimerowego Dragon. No i oczywiście moja praca - 4 godziny. Przy okazji mam szafkę na klamoty, a w lecie będzie gdzie trzymać np wiaderka do fermentacji. Aaa... i szafka jest mobilna - na kółkach.   Za parę dni testy z temperaturą..

post-8314-0-23973200-1442041717_thumb.jpg

post-8314-0-90758000-1442041731_thumb.jpg

Edytowane przez RapTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie małe wnioski po dwóch fermentacjach w tej skrzyni. Ze względu na temperaturę wody w sieci (17°C) 50 litrów brzeczki udaje się schłodzić do 21°C w 40 minut na wężownicy ze stali nierdzewnej karbowanej fi20/10mb. Tak schłodzone dwa fermentory idą do skrzyni z 3 PETami 1,5L z zamarzniętą wodą. W 24h brzeczka schładza się do 16°C i potem wystarczy już jeden PET 1,5L wymieniany co 12h do utrzymania 16-17°C. Podnoszenie temperatury odbywa się stopniowo poprzez wymianę PETów na mniejsze (1,0L / 0,5L). Temperatura otoczenia skrzyni 20-21°C.

post-8314-0-11349800-1442983733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.