Skocz do zawartości

Skrzynia do fermentacji


mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jako że lato za oknem pełną parą, za oknem trzy dychy, w domu nie wiele mniej, pojawił się u mnie (i chyba nie tylko) problem z temperaturą podczas fermentacji piwka. Jako iż od jakiegoś czasu zastanawiam się jak owy problem rozwiązać, przeszukując serwis Alledrogo, natknąłem się na coś takiego:

 

http://allegro.pl/pudla-skrzynie-pojemniki-700x570x470-mm-i3345604579.html

 

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że problem w połowie został rozwiązanych. Wystarczyło by tylko dokupić odpowiedni styropian plus folię izolacyjną i całość od wewnątrz obkleić. Oczywiście nie zapominając o odpowiednim uszczelnieniu, np. pianką montażową do okien (tutaj można lekko sfazować styropian). Pomiar temperatury odbywał by się przy pomocy sondy na przewodzie. Całość stała by na balkonie.

 

Co o tym pomyśle sądzicie. Proszę o konstruktywne uwagi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

Mam coś podobnego w domu tylko zrobiłem sam z desek z palet przemysłowych Na codzień robi za szafkę nocną Jeśli chcesz używać takich skrzyń

to proponował bym Ci wybrać taką

 

http://allegro.pl/opakowania-skrzynie-pojemniki-700x570x590-mm-i3345607804.html

 

Ta skrzynia którą Ty wybrałeś ma tylko 47 cm wysokości co przy wymiarze fermentora około 40 centymetrów nie costawia Ci zbyt wiele miejsca na styropian o rurce nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to chłodzić? Problem niby w połowie rozwiązany, ale to tylko część konstrukcyjna. Czy potrzebujesz lagerowni na sześć czy osiem fermentorów? Ciężko to schłodzić i utrzymać odpowiednią temperaturę. Poza tym wolał bym zbudować konstrukcję wyższą, na dwa fermentory w pionie, z dodatkową odizolowaną komorą na kolejne dwa. Wtedy chłodzisz tyle komór ile aktualnie potrzebujesz. Sama konstrukcja z płyt OSB, które kupując w markecie budowlanym, można od razu przyciąć na wymiar, nie jest skomplikowana. Budując własną konstrukcję masz pełną kontrolę nad efektem końcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze piter.

Chłodzenie za pomocą PETów. Jest jeszcze wyższa:

http://allegro.pl/opakowania-skrzynie-pojemniki-700x570x590-mm-i3345607804.html

 

W domyśle skrzynia miałaby pomieścić jeden fermentor. Rurką fermentacyjną bym się nie martwił. Problem można rozwiązać poprzez wężyk igielitowy (w miejsce rurki) wchodzący do pojemnika/butelki z wodą.

Co do wykonania takiej skrzyni, to koszt całkowity wyniósłby pewnie grubo ponad stówę.

Problem pojawia się w momencie, gdy skrzynia będzie trzymana na balkonie. Czy pomimo upałów panujących za oknami, można będzie utrzymać temperaturę na poziome 18-20 stopni. Skrzynia wstępnie ma służyć do fermentowania "górniaków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50 zeta to mam lodowke na złomie i na chodzie, moze jakis lakier dla odswiezenia zewnetrznej powierzchni i nawet chłodzi tylko wtyczke do gniazdka

problem polega na tym, że stare lodówki potrafiły dużo prądu pociągnąć. Chciałbym Sie skupić na darmowym chlodzeniu. Nie wliczając kosztów zmrozenia butelek.

Ale wielkie dzięki za propozycje:)

 

Hmmm, a jakie są wymiary wewnętrzne tej lodówki?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kleiłem pudło z 5cm styropianu podłogowego na zakładkę ,zrobiłem jedno pudło i obkleiłem je jak by drugim tylko tam gdzie były łączenia na pierwszym dałem w to miejsce całą płytę ,kleiłem na resztki różnych sylikonów bo miałem kilka napoczętych 1 to połowa a to 1/3 kartusza ,w piwnicy mam 20 C i lagerowałem w 0-2 C

lodówka hmmm.. na balkonie może średni wyglądać,do tego prąd doprowadzić czyli albo wiercić dziury co nie jest fajne bo okna szkoda ,a z tynkiem różnie może być ,a takie pudło ładnie zrobić i albo do siedzenia albo jako stolik ,dodam że ja w swoim wymieniałem pety co 48h 4x1,5 ,idealnie mieściły mi się w szufladzie zamrażarki ,w zapasie miałem cztery wkłady małe z lodówki turystycznej jak bym o petach zapomniał

trzeba zwrócić uwagę że by pokrywa była szczelna ,najlepiej docinasz ścięty kawałek w kształcie trapezu który wchodzi na wcisk i to na większy kawałek naklejasz

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś testował górna przykrywkę lodówki turystycznej? http://allegro.pl/lo...3315400873.html

 

Sprawdza się czy gra nie warta świeczki?

Nie warta świeczki. Tam siedzi ogniwo peltiera, miałem to w swoim pudle i generalnie bardzo słabo chłodziło. Max co osiągnąłem to 4 st. C. różnicy od temperatury pokojowej przy ogniwie jakieś 65W.

Edytowane przez mahometus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za kilka piwek dostałem styropian z budowy od znajomego arkusz 100x50x5 cm. Jakiś zwyczajny taki. Z 15 arkuszy zrobiłem skrzynię o wymiarach zewnętrznych 60x70x60, a w środku jest 50x40x40. Chłodzę petami. 1 L pozwala mi utrzymać podczas burzliwej 16 stopni otoczenie fermentora przez 10-15 godzin w zależności od warunków na zewnątrz. Pokrywa ma 10 cm (5cm wchodzi w środek pudła). Dno jeden arkusz 70x50x5. Klej najzwyklejszy z castoramy do klejenia polistyrenu. Chyba z 10 zł kosztował. Roboty jest na jakieś 50 minut.

 

Dla niektórych wadą mojego pudła może być niemożność wsadzenia rurki (chyba, że jakaś malutka, lub kątowa), ale dla mnie to nie ma znaczenia, bo nie lubię rurek. No i zrobiłem to dość rozrzutnie, ale i tak jeszcze kilka arkuszy zawala mi komórkę.

 

Jak będę miał więcej czasu muszę zrobić do tego jakąś obudowę z płyty i będzie elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 50 zeta to mam lodowke na złomie i na chodzie, moze jakis lakier dla odswiezenia zewnetrznej powierzchni i nawet chłodzi tylko wtyczke do gniazdka

problem polega na tym, że stare lodówki potrafiły dużo prądu pociągnąć. Chciałbym Sie skupić na darmowym chlodzeniu. Nie wliczając kosztów zmrozenia butelek.

Ale wielkie dzięki za propozycje:)

 

Hmmm, a jakie są wymiary wewnętrzne tej lodówki? :)

A jakież to darmowe chłodzenie, jeśli wcześniej musisz te butelki zamrozić ?

Moim zdaniem zabawy w budowanie mini pseudo chłodni tylko po to, żeby potem dwa razy dziennie kombinować z mrożeniem i wymianą butelek, to pomysł chybiony.

Przy niewielkich ilościach rzędu 20-60 L znacznie lepiej sprawdzi się lodówka (nawet stara) z podłączonym sterownikiem temperatury.

Nawet przy dolnej fermentacji wymagane temperatury są jednak wyraźnie wyższe niż normalnie w lodówce, więc i zużycie prądu nie jest tak dotkliwe. Jest to też o niebo barziej wygodne, a jak człowiek trochę poszuka, to i względnie nową lodówkę w klasie A wyciągnie w całkiem normalnej cenie - sam tak kupiłem obitą i obdrapaną w transporcie..

 

Sprawa zmienia się oczywiście, jeśli chcemy jednocześnie chłodzić większe ilości, bo wtedy chłodnia potrzebna, ale ilu z nas potrzebuje takich ilości :smilies:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.