Skocz do zawartości

Single Hop Mosaic IPA Andrzeja Milera


Mościcki

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

a to chmielenie tylko mosaiciem nie daje takiego efektu mocno kwiatowego, cięzkiego i w konsekwencji piwo nie wydaje się być ciężkie?

 

Ja zabutelkowałem właśnie warkę single hop wg. Andy'ego. Jestem naprawdę zaskoczony kwiatowym bukietem tego piwa, jak dla mnie rewelacja ! Kojarzy mi się z pyłkiem kwiatów, z czymś lekkim ;) Już nie mogę się doczekać jak otworzę pierwszą butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam że odkopię ale właśnie robię ape z tego przepisu i ciekawi mnie Twoja recenzja i wszelkie spostrzeżenia (rady, uwagi). Z góry dziękuję.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo jestem ciekaw wyniku tej receptury.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

Robiłem to piwko 2 razy , lekko zmieniłem recepturę i jest naprawdę bardzo dobre . Moja receptura jest TU .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja też lekko zmodyfikowałem. Podobnie do Twojego. Właśnie się zaciera :-)

 

Edyta: No i teraz czas na drożdże i do schowka.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja też lekko zmodyfikowałem. Podobnie do Twojego. Właśnie się zaciera :-)

 

Edyta: No i teraz czas na drożdże i do schowka.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

W sobotę również warzyłem to piwko według tego samego przepisu. Zastanawiam się czy na zimno nie sypnąć więcej niż w oryginalnym przepisie, do dyspozycji mam 100 gramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4292b557d931eefa5ebf3deca2e01b2.jpg

 

Kurde, pierwszy raz mam na powierzchni podczas zlewania na cichą takie grudki (drożdże?) i plamy. Plamy takie jakieś chyba oleiste. Zakażenie czy to normalne?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Po udanym odtworzeniu powyższego przepisu na Single Hop APA Mosaic postanowiłem zrobić to samo piwo ale zamiast Mosaica dać w to miejsce tylko Citre. Gar z zawartością właśnie się chłodzi a schłodzona już próbka pokazuje 15Blg. Celowałem w 12-13Blg. Dolać wody (ile?) czy zostawić jak jest?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

 

Edit: ale w sumie dolewać czy zostawić jak jest? Te 2-3 blg bardzo wpłynie na gotowe piwo? Po za większą ilością % będzie też pełniejsze w smaku?

 

Edit2: dobra, zrobiłem z tego 14stkę. :-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pisałem do autora ale niestety brak odpowiedzi. Chciałbym zrobić IAIPA z receptury w tym temacie. Jakie suchary będą najlepsze? Niestety innej opcji niż suche drożdże nie mam.

Edytowane przez dpiast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Czy widzi ktoś z Was przeciwwskazania, żeby to piwo zacierać jednotemperaturowo? Np. tak w 67-68 C?

Żadnych, możesz działać. Ewentualnie dorzuć mash out, ale warzą bez i też działa.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.