Skocz do zawartości

Single Hop Mosaic IPA Andrzeja Milera


Mościcki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jest jedno piwo z dziesiątków, których spróbowałem na Birofilii, które zostało mi w głowie i odbija się echem po pamięci sensorycznej.

Single Hop Mosaic IPA od Andrzeja Milera. Bardzo rześkie, pijalne, świeże. Nieagresywne, nienachalne, bardzo pobudzające. Jasne, średnio nasycone, średnio goryczkowe, bardzo aromatyczne.

Czy ktoś poza mną próbował?

 

Piszę w wątku Receptury, bo być może przeczytasz Andrzeju i łaskawie podzielisz się recepturą?

 

Bardzo, bardzo chciałbym takie uwarzyć, szukałem już dość długo takiego smaku...

 

Z góry wielkie dzięki!

Edytowane przez elroy
Poprawiono nazwisko autora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małą zagwózdkę, na birofilii laliśmy piwo single hop Mosasic APA, natomiast IPA (była to wersja imperialna) była chmielona Mosaic+Citra. Daj znać o którą wersję Ci chodzi. Jeżeli chcesz mogę podać recepturę na oba piwa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,

 

Pomieszałem (gdy piłem ją u CIebie, byłem już po kilkudziesięciu próbkach ;).

Tak, chodzi mi o single hop Mosaic APA. Jeśli możesz podzielić się - będę super wdzięczny.

Jeszcze jednoe - wszyskiego, czego u Ciebie spróbowałem - przekroczyło moje oczekiwania, ale ta APA mnie zmiotła.

 

W zasadzie o IPA też możesz skrobnąć ;)

 

Dzięki

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to chmielenie tylko mosaiciem nie daje takiego efektu mocno kwiatowego, cięzkiego i w konsekwencji piwo nie wydaje się być ciężkie?

 

Nie Mosaic daje bardzo specyficzny aromat, ale dla mnie jest on orzeźwiający i lekki nie ma nic z ciężkości, tylko mam jedno ale do tego chmielu musi być on użyty z innym bo w single hop czegoś mi brakuje w aromacie piwa zawsze z nim, ale to chyba moja indywidualna percepcja :D

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomicie - bardzo dziękuję.

Interesujący jest krok o obniżeniu temperatury do 7 stopni. Wkładasz fermentor do lodówki po prostu czy masz inną technikę?

Warto każde piwo chmielone na zimno ( i nie tylko ) poddać pod konie ciche czemuś na kształt lagerowania. Jeśli piwo jest chmielone na zimno to dzięki obniżeniu temp. chmiel i inne śmieci opadają na dno co w efekcie daje klarowne piwo. Stosuję ten zabieg do wszystkich piw (no może poza pszenicą). Co do techniki to mam skrzynię styropianową na balkonie i dokładam tam pety z lodem.

 

Co do mieszania mosaic z innymi chmielami to IAIPA mojego ojca (4 m-ce w żywcu) była chmielona pół na pół mosaic - citra i efekty są bardzo dobre. Moim zdaniem ten chmiel nadaje się równie dobrze jako single hop jak i mix.

Edytowane przez andy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o drożdże - Irish Ale - użyłeś celowo, czy akurat taką gęstwę miałeś dostępną?

Jeśli celowo - co Cię w nich przekonało?

 

Pytam, bo zastanawiam się jak zmieni się piwo, jeśli:

a) sfermentowałbym US-05

b) sfermentowałbym Wyeast 1056 American Ale

Edytowane przez Mościcki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te drożdże miałem pod ręką. Zdecydowałem się na nie, gdyż po małych konsultacjach z Vettisem okazało się że piwa na nich po ok 4 tyg. leżakowania dają fajne wytrawne i orzeźwiające piwa. Jeżeli miałbym się zdecydować na inny szczep to do APA dałbym us05 lub S04 (na tych drugich zrobiliśmy apę w Starej Komendzie w Szczecinie i wyszła bardzo fajna). Jeżeli chodzi o IAIPA to s04 odpadają, piwo będzie zbyt pełne cieżkie i słodkie (obserwacja własna). Jeżeli masz WY 1056 to śmiało możesz ich użyć do APA i AIPA - będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam żadnego szczepu obecnie i zastanawiam się między US-05, S04 oraz WY 1056 American Ale, 1084 Irish Ale. Po prostu muszę je kupić, więc chcę wybrać najlepiej pasujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz tylko 1 warkę to użyj suchych s04, us05 (piszę o apa). Są one łatwiejsze w użyciu i bardziej uzasadnione ekonomicznie, a moim zdaniem efekt końcowy będzie bardzo dobry ;).

Edytowane przez andy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam robić dwie i planuję jeszcze jedną IPA w dość krótkim przedziale czasu, więc chyba pójście w płynne jest uzasadnione - jedną saszetką obstawię 3 warki zbierając gęstwę. To co? 1056 czy 1084 czy jeszcze jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

60' - 10g mosaic

30' - 10g mosaic

15' - 20g mosaic

0' - 30g mosaic

 

 

 

Mam takie pytanie  Te czasy oznaczaja na ile minut gotowania daje sie daną porcję chmielu? Wiem że pytanie troszke głupie ale wole się upewnić zanim coś zepsuje:)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.