Skocz do zawartości

Brown Ale w 3 godziny


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj warze szybka warke Brown Ale, mam zamiar skonczyc warzenie w 3 godziny. Warze Brown Ale.

Przepis:

7 lbs. pale malt

4 lbs. Munich malt

3 oz. chocolate malt

Jest teraz 6:20. Zobaczymy czy zakoncze warzenie przed 9:20 :beer:

Wiec do roboty. Ide zagrzac wode!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, slod juz sie zaciera (jest 6:41) w lodowce turystycznej, nastawilem alarm na 60 min.

Juz byl jeden pozlizg: przegrzalem wode do zacierania, potrzebowalem 165*F (74C), wyszlo mi 170 (77C), wiec dodalem zimnej wody i bylo za zimna i pozniej ponownie za goraca! I stracilem dobre 15-20 min. Ah, te uroki warzenia piwa :beer:

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 7:00. Teraz mam czas na relax, moze piwko albo dwa :) Zonka zrobila obiad. Za ok. 15 minut zaczne zagrzewac wode na sparge.

Moze troche na temat jaki jest moj system warzenia. Oto moj

sprzet:

http://www.piwo.org/forum/t390-Moj-sprzet.html

Warze w garazu, wode biore z pokoju pralni, ktory jest miedzy garazem a reszta domu. w ten sposob mam dostep do cieplej wody i nie musze sie starac, aby nie pobrudzic podlogi tak jak w kuchni :)

Ide jesc obiad :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrze na ta recepture, i wyglada na to, ze sie pomylilem, i zamiast 4 lbs Crystal 60 kupilem Munich, wiec to nie jest Brown Ale, bo wyjdzie zbyt jasne - moze bardziej Red Ale? Zobaczymy :)

To piwo mialo sie nazywac "Cheap-Ass Brown Ale", bo uzywam drozdzy z poprzedniej warki i mieszanki chmieli pozostalych po innych piwach. Teraz bedzie sie nazywac po prostu "Cheap-Ass Ale" :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7:45 Zaczalem wysladzanie. Przednia warka poszla do gara i sie zagrzewa do temp. 180*F (82 °C). Pozniej pojdzie zpowrotem do lodowki turystecznej na wysladzanie, a po tym 2 wysladzania woda o temp. 180*F.

 

PS. temperatura zacierania wyszla mi na 151*F (61°C), moja temp "docelowa" miala byc 153*F (62°C), czyli wystarczajaco bliska celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8:40 Zaczelo sie gotowanie. Czyli nie zmieszcze sie w 3 godzinach :) Teraz walcze, zeby sie zmiescic w ok. 3.5-4 godz. Zmierzylem gestosc, wychodzi mi 1.042 (10.58 Plato) na 6 gal (23 L) przed gotowaniem, czyli rowno 65% wydajnosci. w sam raz, bo po gotowaniu mi wyjdzie 1.051 (12.60 Plato) na 5 gal (19 L).

 

Chmiele na to piwo to mieszanka pozostalosci po innych warkach. Na goryczkowe uzyje ok. 2/3 oz. (20 g) Centenial i ok. 1/3 oz (10 g) cascade. To mi da ok. 9 AA, czyli ok. 39 IBU's. Pozniej dodam na 5 min i 0 min po ok. 1/5 oz (15 gr) mieszanki Cascade, Brazilian Cascade Brewers Gold i pewnie kilku innych, ktorych nie pamietam :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.