Skocz do zawartości

Fermentacja ustała? Co robić?


radzik

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno nastawiłem moje pierwsze piwo.

 

Z brew-kita coopersa do tego 500g sypkiego słodu i 400g glukozy.

 

Moczyłem drożdże w wodzie zgodnie z instrukcją, potem dodałem i ruszyło.

 

Ze względu na upały panujące na zewnątrz najniższa temp. jaką mogłem mu zapewnić to piwniczne 25°C przez co mocno pracowało (aż wydmuchiwało mi wodę z rurki).

 

 

Po około 4 dniach (wciąż mocno bulgotało) - przesunąłem fermentator i dolałem wody do rurki (bo znów wydmuchało większość) i nagle jak makiem zasiał... Wczoraj i dzisiaj cisza. Jakby mi wybiło wszystkie drożdże.

 

Cukromierz pokazuje prawie 7 - więc teoretycznie do rozlewu jeszcze czas, ale wszystko stoi.

 

Co robić? Rozlewać? Dodać drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź cukromierz, w wodzie o temperaturze 20C powinien wskazywać "0".

 

Sprawdzałem - na czystej wodzie o temp. około 20°C pokazuje 0, na zlanym z fermentatora 24°C pokazuje 7. Te 4 stopnie mogą robić taką różnicę?

Moim zdaniem nieszczelnosc i ucieka bokiem nie rurka. Poczekac i za 3 dni zbadac Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo za dużo wody dolałeś do rurki , i ciśnienie już jest zbyt małe ( fermentacja nie jest tak intensywna i wydzielanie CO2 też niższe ) żeby pchać wodę w rurce. 7 to trochę dużo , tak jak radzi Makaron , potrzymałbym jeszcze kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę fermentorów w życiu (głównie do wina) i praktycznie po 3 otwarciach i zamknięciach pokrywy przestawały być szczelne. Bulkać bulkało, jak się przycisnęło pokrywkę to się nie odkształcała z powrotem itd., ale jak mieszałem winem to delikatnie przesączało się przez pokrywkę. To samo mam teraz z piwem przy napowietrzaniu już przy 2 warce. (przy pierwszej było szczelne)

 

Zmierz blg po tygodniu od startu fermentacji, a następnie znowu za 1-2 dni, jak się nie zmienia to butelkujesz. Absolutnie nic złego się nie stanie z piwkiem jak przetrzymasz je te 3-4 dni dłużej po zakończeniu fermentacji, a jak za krótko nawet o dzień to może skutkować granatem odłamkowym i możesz piwa nie spróbować w ogóle.

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś pewny to lepiej trzymać za długo na burzliwej fermentacji niż za krótko. Poczekaj jeszcze z tydzień, piwo się bardziej sklaruje i bedziesz pewny ze fermentacja się skończyła.

 

I nie ma ryzyka, że będzie stało ZA długo i drożdże padną czy coś takiego?

 

 

Miałem trochę fermentorów w życiu (głównie do wina) i praktycznie po 3 otwarciach i zamknięciach pokrywy przestawały być szczelne. Bulkać bulkało, jak się przycisnęło pokrywkę to się nie odkształcała z powrotem itd., ale jak mieszałem winem to delikatnie przesączało się przez pokrywkę. To samo mam teraz z piwem przy napowietrzaniu już przy 2 warce. (przy pierwszej było szczelne)

 

Zmierz blg po tygodniu od startu fermentacji, a następnie znowu za 1-2 dni, jak się nie zmienia to butelkujesz. Absolutnie nic złego się nie stanie z piwkiem jak przetrzymasz je te 3-4 dni dłużej po zakończeniu fermentacji, a jak za krótko nawet o dzień to może skutkować granatem odłamkowym i się możesz piwa nie spróbować w ogóle.

 

Ok, widzę, że w międzyczasie pojawiła się odpowiedź na moją wątpliwość.

 

Dzięki wielkie w takim razie. Czekam do jutra i jutro mierzę jeszcze raz.

Edytowane przez radzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość, że na pływaku osadzały się bąbelki CO2 wypychając go do góry. Przed następnym pomiarem upewnij się, że próbka piwa jest zupełnie odgazowana.

 

Zostawiłem dzisiaj próbkę na dłużej.

 

Pokazało 1.

 

Mój stres minął. Dzięki wszystkim za pomoc i ratowanie panikującego nowicjusza ;)

 

W poniedziałek rozlewam ;) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.