Skocz do zawartości

Na lato nie tylko piwo


cml

Rekomendowane odpowiedzi

ale "hamerykę" odkryli, od wielu lat raczę się tym napojem, a tak w ramach sprostowania, to nazwy Yerba Mate używa się głownie do wersji pitej na gorąco (bo pije się ją z tykwy mate"), a wersja na zimno nazywa się Tereré (piej się ją z Guampa). Poza tym Yerba to nie herbata i nie ma z nią nic wspólnego, także "Ice Tae Yerba Mate" to jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale "hamerykę" odkryli, od wielu lat raczę się tym napojem, a tak w ramach sprostowania, to nazwy Yerba Mate używa się głownie do wersji pitej na gorąco (bo pije się ją z tykwy mate"), a wersja na zimno nazywa się Tereré (piej się ją z Guampa). Poza tym Yerba to nie herbata i nie ma z nią nic wspólnego, także "Ice Tae Yerba Mate" to jakieś nieporozumienie.

 

myślę, że autorzy bloga (a jednocześnie właściciele herbaciarni) świetnie znają się na w/w specjalistycznym słownictwie jednakże próbują dotrzeć z parzeniem, piciem i przygotowaniem herbaty (i innego suszu) do szerszej ilości ludzi - stąd pewnie uproszenia językowe

 

ps. polecam cały kanał na YT - można się dowiedzieć ciekawych rzeczy o różnych naparach (nawet będąc zaawansowanym w temacie) a filmiki są całkiem fajnie nakręcone

http://www.youtube.com/user/mailpatpl?feature=watch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście masz rację, ale artykuł jest bardzo laicki, uważam, że jak już coś piszesz, to rób to rzetelnie, poza tym trochę wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

 

[edit]

fajnie jak by podali jeszcze, że nie pije się "herbatki" tylko coś co zawiera więcej kofeiny (a w zasadzie mateiny) niż kawa, bo ktoś to gotów podać dzieciom.

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yerba średnio mi smakuje, jednak w ten sposób przygotowana to rewelacja. Ciekawe jakiego gatunku użyli do tej na zdjęciu, bo moja wyszła bardziej zielona niż brązowa.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast jakichś sztucznych syropów lepiej użyć jakiejś smakowej yerba mate - z pomarańczą, cytryną, czy też z miętą lub ziołami. Ewentualnie można dodać domowego soku - na przykład Rosamonte świetnie się komponuje z sokiem wiśniowym

Edytowane przez KosciaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwielbiam Yerbe z miętą i trawą cytrynową, mi smakuje lepiej bez dodatku cukru. W niektórych sklepach można nabyć takie wynalazki jak Yerba z malinami, czy jabłkiem i cynamonem. Też są fajne, ale niestety większość z nich jest słodzona, albo sztucznie aromatyzowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie?

Dziś zrobiłam, tak jak w przepisie, yerbę na zimno, dodałam syrop z kwiatów czarnego bzu (własnoręcznie robiony) i sok z cytryny... dało się wypić, chociaż posmaki trawiaste były :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie petów, już takie coś jest i miałem nieprzyjemność to pić, więc ewidentnie yerba tutaj wygra, choć do fanów nie należę, jakoś tak tradycyjnie Earl Grey i duuużo cukru.

post-5299-0-09602500-1371838478_thumb.jpg

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.