Skocz do zawartości

Browar Domowy MOLE - Harcerskie/Jałowcowe/Stout


Rekomendowane odpowiedzi

Harcerskie :

Zapach?aromat : Mało słodowy, zdominowany ewidentnie chyba przez angielskie lub amerykańskie chmiele - IPĄ pachnie ;)

Smak : tu znów pojawia się zdecydowana "zagraniczna" goryczka, gdzieś tam się pojawiają słodowe posmaki .

Kolor jasny przechodzący przez karmelowy - nie wiem czy moja wina lub tak ma być ale spoooro drożdżaków było które zakłóciły mi kolor w pokalu .

Piana : bialutka , krótko się utrzymująca - ale to wina drożdży ( patrz wyżej).

Wrażenia ogólne : fajne piwko na "po obiedzie" te Imperialne lub amerykańskie chmiele powodują że jest ochota na drugie ;)

 

Jałowcowe :

Zapach : delikatny słodowy, delikatny chmiel i ten jałowiec... Lubię jałowiec - ale spodziewałem się więcej ;)

Kolor : bursztynowy, klarowny :)

Piana : bialutka jak mleko długo sie nie utrzymywała aczkolwiek kręgi spore na szkle zostawały. Wysycenie - mogło by być większe - kwestia gustu.

Smak : podobnie jak w zapachu, delikatna/subtelna goryczka i ten jałowiec ;)

 

Wrażenia ogólne : fajne piwko na popołudnie przed domem - jako odskocznia od typowych amerykańców i brytoli ;)

Jak dla mnie troszkę mało tego jałowca - generalnie spodziewałem się połączenia piwa wędzonego z jałowce - ale się przeliczyłem

Moi drodzy : może warto spróbować takie połączenie ? :]

 

Stout :

Kolor : czarne jak sadza, gęste, praktycznie nie prześwitujące.

Piana: nie pamiętam, ale na pewno drobno-pęcherzykowata, wysycenie średnie/małe.

Zapach : ewidentnie palony, słodowy i czuć sporą garść chmielu ;)

Smak : podobnie jak w zapachu, choć czuć też alkohol .

Wrażenia ogólne : nie jestem zwolennikiem tego stylu - ale to mi smakowało i chyba popełnię też stouta ale na hamerykańskich chmielach.

 

Leszku i Morio dziękuje za piwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :D

 

Może faktycznie fajne byłoby połączenie wędzonego słodu i jałowca... Tylko wędzonego bukiem, a nie torfem. A jałowca do piwa poszło... 0,5 kg... nie wiem, czy dawałabym więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.