Skocz do zawartości

Konkurs na słowacji


coder

Rekomendowane odpowiedzi

5. piwo jasne ze słodów

6. piwo ciemne ze słodów

7. piwo ze słodu o ekstrakcie powyżej 14° Plato

Jak myślicie czy kategorie 5 i 6 mają w domyśle "...o ekstrakcie do 14°Blg"?. Nigdzie nie jest to napisane.

Taki doppelbock albo porter teoretycznie może być albo w kategorii 6 (bo ciemny) albo 7 (bo >14°Blg). ;)

Jasne to wiadomo: pils, marcowe... Ale taki np koźlak jasny? Albo tripel? Czy też się "łapią" do tej kategorii?

 

Dori, jak tam ładowność Twojego samochodu? Zmieściła by się jeszcze skrzynka piwa ode mnie i Infama? Możesz nas dopisać na rezerwową listę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5. piwo jasne ze słodów

6. piwo ciemne ze słodów

7. piwo ze słodu o ekstrakcie powyżej 14° Plato

Jak myślicie czy kategorie 5 i 6 mają w domyśle "...o ekstrakcie do 14°Blg"?. Nigdzie nie jest to napisane.

Taki doppelbock albo porter teoretycznie może być albo w kategorii 6 (bo ciemny) albo 7 (bo >14°Blg). ;)

Jasne to wiadomo: pils' date=' marcowe... Ale taki np koźlak jasny? Albo tripel? Czy też się "łapią" do tej kategorii?

 

Dori, jak tam ładowność Twojego samochodu? Zmieściła by się jeszcze skrzynka piwa ode mnie i Infama? Możesz nas dopisać na rezerwową listę?[/quote']

Lista na forum była tylko listą orientacyjną, w żaden sposób nie wiążącą, proszę więc bardzo o przesyłanie konkretnych zgłoszeń do mnie na PW lub mailem :), jak dostanę wszystkie zgłoszenia to jakoś przeliczę/sprawdzę ile zmieści mi się do samochodu, ewentualnie będziemy obcinać :/

 

Sądzę, że kategorie 5 i 6 dotyczą piw o ekstrakcie poniżej 14°Blg, zaraz się upewnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko udało mi się uzyskać odpowiedź ;)

 

Kategorie 5 i 6 dotyczą piw o ekstrakcie do 14°Blg, piwa o ekstrakcie 14°Blg i powyżej zaliczane są do kategorii 7. Jeśli tych piw zgłoszonych do kategorii 7 będzie dużo, to jury przed konkursem może zadecydować o rozdzieleniu tej kategorii na "specjalne jasne" i "specjalne ciemne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak deklarowałem wcześniej piszę się na trzy piwa. W kolejności to było 5,6,7. Czyli 10 euro. JK

To proszę wyślij wszystkie dane o które prosiłam na PW lub na dori@piwo.org :)

 

Tak jak pisałam będę przyjmować tylko pełne zgłoszenia i tylko te przesyłane na PW lub mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisy zakończone :) Do udziału w konkursie zgłosiło się 13stu piwowarów, ponad 30 piw czyli ponad 120 butelek :(. Ja myślę, że jakoś się zapakuję do swojego kombika. Wysłałam zapytanie do p. Pokrievki, czy on da radę to odebrać. Jak tylko dostanę odpowiedź to będziemy działać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera przeoczyłem to :(

Kurde' date=' powstrzymam się. :) [...']

Jednak się nie powstrzymałeś: :)

A tak nawiasem mówiąc taka przesyłka to spore wyzwanie logistyczne. Nie dysponujemy wspólną półciężarówką, która załatwiłaby transport "od A do Z". W grę wchodzą m.in. możliwości transportu Słowaków (aktualnie ustalane). W związku z tym jakiekolwiek opóźnienia zgłoszeń wprowadzałyby chaos organizacyjny a może nawet dezorganizowałyby podjęte działania. Nie ja jednak jestem organizatorem więc wybaczcie za wtrącenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko wszedłem na ostatnią chwile - musiałem błagać Dori na kolanach i obiecać że do końca roku okna będę jej mył :(

...no to się wkopałeś - coś mi się okna przybrudziły po Świętach, przydałoby się umyć :) :)

 

Infam - wiesz jak na razie chyba na firmową ciężarówkę nie mamy co liczyć, więc musimy sobie jakoś radzić. Ja obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby to wszystko zgrać/zorganizować :) Słowacy odpisali, że powinni się zabrać. Więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie bez większych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie :smilies:

Obsadę konkursu będziemy mieli silną i sądzę, że w kategoriach piw warzonych ze słodów będziemy w większości. Z tego co się zdążyłam zorientować to Słowacy warzą głównie z ekstraktów. Oprócz nas i Słowaków w konkursie wystartują także piwowarzy z Czech i Węgier.

 

Oto nasza reprezentacja:

- Stasiek

- adanjan

- 2artur2

- coder

- anteks

- Infam

- yemu

- wena

- Zdrój

- pieron

- thobeta

- dori

 

Adres do wysyłki poszedł w ubiegłym tygodniu do wszystkich na maila, dziś wieczorem wyślę numer konta, na który należy wpłacić opłatę za udział w konkursie.

 

Trzymajmy kciuki, aby się wszystko udało !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak' date=' do majowego grillowania jak znalazł, kasę na coś na grilla też już zebrałam :D:)[/quote']

No to fajna majówka się zapowiada. Mogemy do Ciebie zjechać? :)

Jasne, oczywiście zapraszam :) Piwa ci u mnie pod dostatkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapowiadacie, że zapasy kiełbasy, karkówki i żeberek na grilla już zrobiłam, piwa raczej też nie braknie :smilies: więc zapraszam :)

 

No to koledzy jesteśmy zaproszeni. Ale jest pewne ale? Sami nie traficie musicie mnie zabrać ze sobą ja wiem jak dojechać. JK

Koniecznie, tym razem na piwo, a nie kawę :)

 

A wracając do konkursu to zapasy w piwnicy uzupełnione o piwa od 2artur2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.