Skocz do zawartości

Konkurs na słowacji


coder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie wczoraj widziałam info na svetpiva.cz miałam przygotować info, ale jak widać BA mnie uprzedziło :D

Pomyślałam, ze tak jak w wypadku konkursu w Czechach moglibyśmy przygotować wspólną wysyłkę. Piwa z tego co się orientowałam można dostarczyć na giełdę w Tychach 16 maja, nie ma konieczności wysyłania na Słowację, co zmniejszy koszty. Niestety z tego co zrozumiałam udział w konkursie jest płatny 10 Euro przy wystawieniu 1-3 piw, 4 i powyżej 20 Euro, ale nie jestem pewna swego tłumaczenia. Wyślę za chwilkę maila do organizatorów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne na co IMO można by się zgodzić, to zebrać silną ekipę, tak, żeby w sumie było z 10 (lub więcej) piw zgłoszonych i dogadać się z organizatorami, że traktuję nas jako jedno zgłoszenie, tzn. płacimy 20 eurasów za wszystko. Inaczej to wyrzucony pieniądz IMO. 2 euro z piwo to jeszcze, ale wyżej, to ja dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy kategorie są ze słodów, czyli max 10 euro, nie majątek.

Opłaty za konkursy to w sumie zwykła rzecz, nie tylko w światku piwnym. Nie miałbym nic przeciwo nim i u nas, jeżeli pomogły by organizatorom.

Masz rację- są trzy katygorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 euro moze i do przeżycia, ale ogólność kategorii niezbyt ciekawie dla mnie wygląda...

nie znam sie na konkursach, i nigdy nie bralem w zadnym udzialu w swojej krotkiej "karierze" piwowara ;-) ale jak tu porównać np. pilsa z belgian pale ale????oba bylyby przeciez w kategorii jasne?

 

co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1ale jak tu porównać np. pilsa z belgian pale ale????oba bylyby przeciez w kategorii jasne?

Dobry i obyty w świecie sędzia sobie poradzi. Będzie porównywał Pale Ale jako dobry przykład Pale Ale, a Pilsa jako przykład Pilsa. Mam tylko nadzieję, że nie uzna saisona za zepsutego weizena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

 

Co robimy - startujemy, organizujemy się jakoś, czy dajemy tej imprezie spokój ?

Jak na pewno wystartuję jeżeli tylko dam radę logistycznie. Piwa można dostarczyć na giełdę Tyską, ale ja się nie wybieram, może będzie można jakoś posłać pocztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dziś odpowiedź ze Słowacji, oczywiście zapraszają nas do udziału :) Udział faktycznie jest płatny. Piwa można przekazać na giełdzie w Tychach i z tym myślę, że nie będzie problemu. Jeśli się zorganizujemy to myślę, że będzie można piwa do kogoś wysłać, być może, że sama wybiorę się na giełdę,a le to jeszcze nic pewnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś laikowi wytłumaczyć jak się wysyła piwa na konkurs? Jak mają być oznaczone, co na etykiecie itd. itp? W przypadku Słowacji jakiś formularz?

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś laikowi wytłumaczyć jak się wysyła piwa na konkurs? Jak mają być oznaczone, co na etykiecie itd. itp? W przypadku Słowacji jakiś formularz?

Różnie bywa na różnych konkursach, jeśli chodzi o Słowację to cytuję:

"Označenie: na každom druhu obalu musí byť štítok (etiketa) s označením výrobcu, názvom značky, názvom kategórie a dátumom výroby a spotreby"

Wcześniej do organizatora trzeba wysłać informację:

"1. Meno a priezvisko výrobcu (prípadne názov domáceho minipivovaru)

2. Adresu výrobcu a telefonický kontakt (pre prípadné zaslanie ocenenia)

3. Názov piva a kategóriu do ktorej je pivo prihlásené

4. U piva z mladinových koncentrátov uviesť aj druh a výrobcu koncentrátu

5. Dátum výroby a dátum spotreby

6. Spôsob dodania (osobne, poštou, cez kontaktnú osobu a pod.)"

datum spotreby to chyba termin trwałości, troszkę to dziwne :D

 

Oczywiście jeślibyśmy się organizowali to dane o piwach wyślemy wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogółach wiem o co chodzi, lecz w szczegółach "niewim nerozumem newim" :P . Jeśli to ktoś wyjaśni wchodzę.

może znajdzie się ktoś z lepszą znajomością słowackiego, jeśli nie to spróbuję przetłumaczyć, ale to już jutro, bo dziś mogłyby z tego dziwne rzeczy powychodzić :) :cool2:

 

A na razie bardzo wstępna lista, łącznie z wahającymi się:

1. coder

2. 2artur2

3. anteks

4. Jejski

5. wena

6. kopyr

7. dori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.