Skocz do zawartości

Modyfikacja zestawów surowców


Baton

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. To mój pierwszy post na forum, takze chciałbym wszystkic przywitać ;) Dopiero zaczynam przygodę z warzeniem dlatego postanowiłem skorzystać z gotowych zestawców surowców np. z browamatora. Jednak lubię sporą goryczkę oraz aromaty amerykańskich chmieli dlatego chciałbym zmodyfikować zestawy IPA http://www.browamato...3249&sortuj=kod oraz stout http://www.browamato...3&grupa_p=6[6]=%2F163929%2F164395%2F183249&sortuj=kod poprzez dodanie amerykańskiego chmielu. Chciałbym uzyskać bardziej aromaty cytrusowe, owocowe niż żywiczne, myślałem nad Amarillo, ale jest otwarty na porady. No i tutaj pojawia się pytanie: jak chmielić :D Czy dodawać Amarillo i na goryczkę i na aromat i na dry hopping czy szkoda go na goryczkę i na nią dać chmiele z zestawu. Nie chciałbym też zakryć wszystkich aromatów tych angielskich chmieli. No i jeszcze takie pytanie czy poprawnie zrobione piwo z takich zestawów jest porównywalne np. z Pintą czy AleBrowarem.

Edytowane przez Baton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na forum, poza tym nie rozumiem:

Jednak lubię sporą goryczkę oraz aromaty amerykańskich chmieli

Czy dodawać Amarillo i na goryczkę i na aromat i na dry hopping czy szkoda go na goryczkę i na nią dać chmiele z zestawu.

Nie chciałbym też zakryć wszystkich aromatów tych angielskich chmieli

no ale ja to nie jestem specjalistą od chmieli :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post i od razu wpadka :P Może rzeczywiście nie wyraziłem się zbyt jasno. Obawiam się że np. 30 gram chmielu z zestawu stout może dać mniejszą goryczkę niż bym oczekiwał. Dodatkowo chce z niego zrobić coś w stylu american stout, jednak nie chciałbym, żeby aromaty amerykańskiego chmielu były jedyne, tylko żeby była też ta estrowość i aromaty typowe dla dry stoutu. Nie wiem czy lepiej opisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze takie pytanie czy poprawnie zrobione piwo z takich zestawów jest porównywalne np. z Pintą czy AleBrowarem.

Tak. Biorąc pod uwagę aktualną kondycję na przykład Rowing Jacka to domowe powinno wyjść lepsze.

 

jak chmielić

Jeśli lubisz amerykańskie i nie masz problemu żeby wydać te 20zł więcej to olałbym chmiele z zestawu i dokupił zestaw własnych. Zwłaszcza w przypadku IPA. Sam zaczynałem podobnie tylko zestawy brałem z CP (mam z tego okresu spory zapas Marynki i Lubelskiego).

 

Jakich chmieli użyć? Albo zdaj się na intuicję, albo poprzeglądaj gotowe receptury na forum.

 

Amarillo może być użyte i na goryczkę i na aromat i na dry hoping. Jak użyjesz zamiast Amarillo na goryczkę Marynki to też się świat nie zawali. Nie ma czegoś takiego jak jedynie słuszne chmielenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Receptura z zestawu IPA wygląda tak:

słody:

Pale Ale 4,4 kg

Caraamber 0,3 kg

 

zacieranie:

67°C – 60 min

72°C – 15 min

76°C – wygrzew

 

chmielenie:

Marynka (7,8% AA) 40g - 60min

Challenger (7,1% AA) 20g - 30min

Fuggles (4,5% AA) 10g - 5 min

Chmielenie na zimno: Fuggles - 20g (7 dni)

 

W BeerSmith wychodzi mi 19,5 IBU, nie za wiele (nie wiem, może coś źle zrobiłem). Chciałbym dodać Amarillo (8,5% AA) 20g na goryczkę i 20g na zimno (myślę czy jeszcze np. na 15 minut nie sypnąć z 10g). Ma to sens czy wyjdzie coś dziwnego? Czy Amarillo zdominuje w aromacie Fuggles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.