Skocz do zawartości

Ujęcia wody pitnej


wisnia1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeżeli kogoś interesuje to poniżej zamieszczam adresy (Śląsk) skąd można pobrać za darmo wodę pitną na piwo czy herbatkę :)

1) Szyb Maciej - Zabrze, ul. Srebrna 6

Woda twarda, robiłem na niej m.in. Bitter/IPA. Smakowo na tej wodzie piwa wychodziły mi znacznie lepsze niż na kranówce którą mam paskudną.

Poniżej zamieszczam charakterystykę wody:

post-4803-0-55798800-1371539660_thumb.jpgpost-4803-0-74217900-1371539661_thumb.jpgpost-4803-0-52931700-1371539662_thumb.jpg

 

2) Źródełko młodości - Tarnowskie Góry (Repty Śl.), Jana Waliski 1

Woda z pokładów dolomitowych, podobno miękka (niestety nie ma tabliczki info.). Nie robiłem na niej jeszcze piwa. Przez kilka lat źródło było zamknięte bo coś tam wykryli, ale teraz widzę że ponownie jest otwarte.

post-4803-0-39626200-1371540100_thumb.jpg

Dostałem odp w sprawie wody że sanepidu w Bytomiu:

W odpowiedzi na otrzymany email uprzejmie informuję, że woda z "Źródła Młodości" w Tarnowskich Górach jest badana 2 razy w roku.

Ostatnie próbki były pobierane w kwietniu 2013r. Z uwagi na ponadnormatywną zawartość azotanów woda została oceniona jako nieprzydatna do spożycia.

Poniżej podaję wartości oznaczonych parametrów organoleptycznych i fizykochemicznych:

1. Mętność poniżej. 0,2 NTU

2. Barwa pon. 5 mg/l Pt (akceptowalna)

3. Zapach akceptowalny

4. Smak akceptowalny

5. pH 6,5

6. Przewodność 478 mS/cm

7. Jon amonowy (NH4+) poniżej.0,39 mg/l

8. Azotyny (NO2-) poniżej 0,02 mg/l

9. Azotany (NO3-) 63,2 mg/l

10.Utlenialność poniżej.1,1 mg/l

 

Równocześnie informuję, że pod względnem mikrobiologicznym woda nie budzi zastrzeżeń.

 

 

Powyższe ujęcia wody umieściłem na mapie

https://maps.google....382858,1.056747

 

Zachęcam do wpisywania w tym wątku ujęć wodnych z których korzystacie i/lub umieszczenia tych punktów na mapie (chyba trzeba się zalogować żeby edytować mapę)

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez wisnia1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.