Skocz do zawartości

Pierwszy Brewkit


NI99A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj zamówiłem swojego pierwszego brewkita: John Bull Pale Ale 1.8kg. Na opakowaniu jest chyba napisane, ze można z tego zrobić 22litry, ale tak na prawdę chyba 10litrów?

Do tego Areometr, kapslownice, kapsle miękkie(mam nadzieje, ze dobrze trzymaja ;) ), do tego klej na etykiety i środek dezynfekujący browamator.

Z tego co czytałem po forach, trzeba będzie poczekać z 7-10dni na przesyłkę, więc mam jeszcze trochę czasu aby jak najwięcej poczytać o brewkitowym, jak i o bardziej zaawansowanym warzeniu.

 

Przy okazji mam do Was kilka pytań:

1) Czy brewkita mieszamy 4 litrami wrzącej wody czy dodajemy go do cieplej i dopiero doprowadzamy do wrzenia na 10min?

 

2) gdy ostudzimy brewkita do 22-25stopni, to przelewamy do fermentatora i wtedy dolewamy resztę wody, dosypujemy drożdze i tak zostawiamy? czy mieszamy ?

 

3) czy robiliście różniaste mieszanki ekstraktów słodowych, które nie pasują do żadnego znanego piwka ?

jak dobieracie ekstrakty słodowe, na co trzeba zwracać uwagę? co do czego pasuje, a co z czym się gryzie ?

 

 

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z tymi pytaniami :D

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

 

Postaram się zrobić małą relację swojego pierwszego brewkita

Edytowane przez NI99A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam do Was kilka pytań:

1) Czy brewkita mieszamy 4 litrami wrzącej wody czy dodajemy go do cieplej i dopiero doprowadzamy do wrzenia na 10min?

Dawno nie robiłem nic brewkitów, ale według mnie nie ma to żadnego znaczenia.

 

2) gdy ostudzimy brewkita do 22-25stopni, to przelewamy do fermentatora i wtedy dolewamy resztę wody, dosypujemy drożdze i tak zostawiamy? czy mieszamy ?

Proponowałbym uzupełnić do danej objętości a później czekamy na spadek temperatury do rządanej.

 

 

3) czy robiliście różniaste mieszanki ekstraktów słodowych, które nie pasują do żadnego znanego piwka ?

jak dobieracie ekstrakty słodowe, na co trzeba zwracać uwagę? co do czego pasuje, a co z czym się gryzie ?

Masz teraz na myśli czyste ekstrakty słodowe, czy dalej poruszamy się w temacie brewkitów ?

 

Mam nadzieję, że nie przesadziłem z tymi pytaniami ;)

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Postaram się zrobić małą relację swojego pierwszego brewkita

Załóż jeżeli chcesz swój wątek w dziale "Nasze Piwa" i relacjonuj :D

 

ps: w razie czego daj znać na PW przeniosę wątek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi już o ekstrakty i słód.

 

 

Jak pisałem wcześniej, zamówiłem areometr( to tak na przyszłość :D ) rozumiem, że brewkity są już gotowcami i o takie sprawy nie muszę się martwić, ale mam takie pytanie... po ostudzeniu i przed dodaniem drożdzy chciałbym z ciekawości sprawdzić BLG. To jest chyba najlepszy moment do takiego sprawdzania? przy okazji chciałbym spytać czy jest możliwość "podkręcenia" BLG w brewkicie, oprócz dodawania ekstraktu ?

 

 

 

to już poza tematem brewkitowym:

 

Chciałbym jeszcze zapytać o "postoje".

Czy po przerwach w 62-65 st , 72-74st stosujecie przerwę dezaktywującą enzymy, tak na 10min w 78stopniach ?

czy stosujecie jakieś zależnosci np ciemne mocne piwa to wypadałoby dać niższa temperaturę itd ?

 

Kolejna sprawa filtrowanie brzeczki. Na pewno jakaś część wody wyparuje, wiec przydałoby się dolać trochę gorącej wody i dopiero filtrować ? czy po prostu zalać wcześniej więcej i niech sobie odparowuje.

Edytowane przez NI99A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blg zawsze sprawdzaj przed dodaniem drożdży najlepiej w temperaturze 20stopni

 

Chciałbym jeszcze zapytać o "postoje"

Jeden z najfajniejszych artykułów na ten temat. Wyjaśnia kwestie wszystkich przerw w zacieraniu :D

 

http://browamator.pl/szczegoly.php?Zacieranie_jest_proste_&przedm=2252667&grupa_p=15

 

Kolejna sprawa filtrowanie brzeczki. Na pewno jakaś część wody wyparuje, wiec przydałoby się dolać trochę gorącej wody i dopiero filtrować ? czy po prostu zalać wcześniej więcej i niech sobie odparowuje.

Nie, nic nie dolewasz. Ilość wody a dokładnie proporcja względem słodu jest ściśle określona.

Ale to nie jest problem, bo dużo nie wyparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anteks, tak czułem :D

 

dobra w takim razie czekam na pakę i pokombinuję(pewnie dojdzie za tydzien, bo to z browarmatora )

 

Zbyt dużo od brewkitu raczej nie wymagam, ale mam nadzieje, ze bedzie smakowało w miarę jak piwko ;)

Nastepny raz juz bedzie poważniejszy, ze słodu

 

Ostatnie pytanko...

Czy nie należałoby przelać piwka po burzliwej, do czystego gąsiora i niech się parę dni pokisi po cichu ?

Edytowane przez NI99A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanko...

Czy nie należałoby przelać piwka po burzliwej, do czystego gąsiora i niech się parę dni pokisi po cichu ?

Pytań do woli, w końcu to forum :D

Jeżeli chodzi o brewkit, to nie ma większego sensu, różnic smakowych nie odczujesz. Jednak ze słodu to zdecydowanie warto i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziwne jest troche to, że na puszce jest niby napisane 22litry, a tak naprawdę żeby wycisnąć 22 trzeba dokupić ekstrakt :D

ja bede robił z samej puszki, bez dodatkowego ekstraktu i chcę kupić dwie butle po 5L.

Chłyt matetingowy po prostu:) Możesz dosypać cukru i wyjedzie Ci 22l, ale to najgorsze rozwiązanie ze wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Ebn - Ep) × 0,516 ? % alk. obj. gdzie:

Ebn - ekstrakt brzeczki nastawnej (przed zadaniem drożdzy)

Ep - ekstrakt pozorny - młodego piwa(po fermentacji burzliwej)

 

zgadza się ?

No cóż, według tego wzoru nie obliczałem.

Osobiście stosuję bardzo prosty

 

Blg(pocz.) - Blg (końc.) / 1,938

 

Wynik objętościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli po burzliwej fermentacji bede chciał przelać na cichą, to musze po prostu odlać piwko bez osadu do wysterylizowanego gara. Potem wysterylizowac gąsior i przelać z powrotem na co najmniej 7 dni ?

Jeżeli masz jeden gąsior, to tak właśnie musisz zrobić. Wysterylizuj wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak:

 

- zdezynfekowałem gąsior i wszystkie przyrządy, których miałem używać w tym eksperymencie

No nie powiem, ten pirosiarczan będzie mi się śnił po nocach. Straszne paskudztwo.

 

- wsypałem drożdze do rehydratacji, do szklanki z wodą

 

- gotowalem syrop +-15min z 5litrami wody ( kupiłem w sklepie 10l wody żywiec ) . (z ciekawości... blg ok 30 przy 5L :) )

 

- później lekko ostudziłem i przelałem do gąsiora, w którym było pozostałe 5L wody. ( blg 11 :cool: ? )

 

- o godz. 13:15 dodałem drożdze

 

 

Teraz czekam.

Chyba będę fermentował aż mi spadnie do 2blg, bo zaczynam się trochę obawiać o moc... :)

Edytowane przez NI99A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak:

 

- zdezynfekowałem gąsior i wszystkie przyrządy, których miałem używać w tym eksperymencie

No nie powiem, ten pirosiarczan będzie mi się śnił po nocach. Straszne paskudztwo.

 

- wsypałem drożdze do rehydratacji, do szklanki z wodą

 

- gotowalem syrop +-15min z 5litrami wody ( kupiłem w sklepie 10l wody żywiec ) . (z ciekawości... blg ok 30 przy 5L :) )

 

- później lekko ostudziłem i przelałem do gąsiora, w którym było pozostałe 5L wody. ( blg 11 :cool: ? )

 

- o godz. 13:15 dodałem drożdze

 

 

Teraz czekam.

Chyba będę fermentował aż mi spadnie do 2blg, bo zaczynam się trochę obawiać o moc... :)

Zawsze pamiętaj aby pomiaru ekstraktu dokonywać w temperaturze 20C. W temperaturach wyższych i niższych wynik jest zafałszowany.

Nie nastawiaj się, że będziesz fermentował, aż ekstrakt spadnie do 2Blg bo to różnie bywa. Fermentuj do czasu, aż pomiary z dwóch dni będą takie same.

W jakiej temperaturze zadałeś drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż wstyd się przyznać, ale dzisiaj z temp. robiłem wszystko na oko :) mam nadzieje, ze +- kilka stopni nie popsuje mi pierwszego browara

mam nadzieję, że temperatura była niższa niż 30C bo inaczej drożdże mogły tego nie przeżyć :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.