Skocz do zawartości

Pierwszy Brewkit


NI99A

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło 19 godzin.

piana na 3-4cm, na brzegach brązowa. Do tego całkiem ładnie pachnie browarem :)

 

 

 

p.s.

wysiadł mi aparat, ale porobiłem kilka fot telefonem.

dwie z nich...

 

z wczoraj

10wrzesnia2007-gasiorr.jpg

z przed kilku min. (bulga ładnie)

11wrzesnia2007.jpg

Edytowane przez NI99A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły prawie 2 dni

 

dzisiaj już nic nie bulga. Piana jest już ledwo widoczna. Praktycznie istnieje już tylko rzadka pianka na środku.

Mam fotkę, ale niezbyt dobrze, to wszystko widać :)

Rozlew planuje na niedziele, chyba tyle wytrzyma ?(bez przelewania na cichą)

 

12.09.2007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęły prawie 2 dni

 

dzisiaj już nic nie bulga. Piana jest już ledwo widoczna. Praktycznie istnieje już tylko rzadka pianka na środku.

Mam fotkę, ale niezbyt dobrze, to wszystko widać :)

Rozlew planuje na niedziele, chyba tyle wytrzyma ?(bez przelewania na cichą)

 

http://pokazto.com/img_small/12.09.2007.jpg

Ja myślę, że nie ma problemu :) U mnie zazwyczaj fermentacja burzliwa trwa 7 dni - od soboty do soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, ok, to w niedziele-poniedziałek rozleje do butelek.

 

Chociaż nie powiem, zastanawiam się nad przelaniem warki na cichą, no ale elroy na poprzedniej stronie napisał, że nie ma potrzeby, więc chyba tym razem sobie daruję...

Tylko czy piwko nie będzie zbyt syfiaste i przez to np gorsze w smaku? albo drożdze nie zaczną wariować jak im dosypie trochę cukru do butelek?

Edytowane przez NI99A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, ok, to w niedziele-poniedziałek rozleje do butelek.

 

Chociaż nie powiem, zastanawiam się nad przelaniem warki na cichą, no ale elroy na poprzedniej stronie napisał, że nie ma potrzeby, więc chyba tym razem sobie daruję...

Tylko czy piwko nie będzie zbyt syfiaste i przez to np gorsze w smaku? albo drożdze nie zaczną wariować jak im dosypie trochę cukru do butelek?

nie ma potrzeby przelewania na cichą, ale oczywiście możesz to zrobić. Nie powinno zaszkodzić, a może faktycznie piwko lepiej Ci się sklaruje. Ale i bez cichej na pewno nie będzie "syfiaste" :), a drożdże na pewno nie zaczną wariować. Po prostu zjedzą co im dasz i przerobią na alkohol i gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś domowy sposób na zmierzenie % alkoholu w gotowym piwie?

 

termometr sobie załatwiłem, ale co z tego jak nie mam blg z przed zadania drożdzy :)

no niestety nie ma domowego sposobu na sprawdzenie % alkoholu w gotowym piwie :). Jedynie obliczenia znając ekstrakt brzeczki podstawowej i ekstrakt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zostało już tylko kilka małych pianowych kropek na środku warki.

No i pływa trochę wkoło takich pozostałości po brązowej pianie :)

Chyba jest dobrze, ale póki co pachnie takim bardzo leciutkim piwem :) no ale wszystko wyjdzie w praniu

W niedziele rozlew, o ile nie spleśnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam serdecznie szanownych kolegów. Zostałem szczęśliwym posiadaczem zestawu coopers +irish stout. Po wnikliwym czytaniu w/w forum chce zastąpić cukier czymś bardziej szlachetnym i tu mam problem gdzie w Bielsku-Białej można takie coś kupić Spalam sie z niecierpliwości ale postanowiłem zrobić pierwsze piwo w/g dobrych rad aby go nie zepsuć oczywiście to pytanie do kolegów w bielsku a drugie pytanie dotyczy wody kupić np; kropla beskidu czy wystarczy kranówa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, co wita tylko Kolegów :beer:

Sklepów za wiele nie ma. Oprócz tego w Radzionkowie jest też sklep za Olzą w Havirzowie. Tak więc na obecną chwilę najlepiej chyba zamówić surowce przez internet.

Co do wody to tak jak pisał Zgoda kranówka powinna być OK, chyba że jest mocno chlorowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori, mea culpa..... Dzięki za odpowiedź a więc cukier ponieważ czas oraz koszty przesyłki -za długo i za drogo. Następny zestaw zamówie pełniejszy:) jednak trzeba było najpierw czytać potem działać :beer: a swoją drogą producent upiera się przy cukrze suger4ując koncentraty to troche wprowadza w błąd a na wasze forum trafiłem już po fakcie. Zamiana cukru na glukoze fruktoze coś da czy już nie kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.