Skocz do zawartości

09-11.08.2013 - II Zlot piwowarów domowych i rzemieślniczych w Dolnie Baryczy


jacer

Rekomendowane odpowiedzi

1. Wiktor +1?

2. Wajcha+1?

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

9. Qxa + żona + córka (3,5 roku - strasznie rozrywkowa, na pewno umili wyjazd i zabawę) - kajak (dodatkowe osoby z mojej strony się zastanawiają)

10. Bzdzionek + żona - rower, koszulka rozmiar L

11. przemo70 + 3 - rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólny plan imprezy:

 

piątek 09.08.13

- godziny popołudniowe przybycie i zalogowanie się w miejscu pobytu

- godz. 19:00- 20:00 spotkanie w Famie, wcześniej możemy spotkać się gdzieś w mieście i po drodze pozwiedzamy trochę, pałac, zamek, park, miasto, zainteresowanym mogę trochę poopowiadać o historii ;)

- w Famie będzie możliwość zjedzenia czegoś ciepłego, pierogi domowe, kiełbasa, może coś jeszcze jeżeli wyrobią się z remontem kuchni

- godz. 24:00 będzie rozsądną aby udać się na spoczynek co by rano wstać rześkim. Zaprzyjaźniona taryfa odwiezie chętnych. Postaram się załatwić zniżkę.

 

sobota, 10.08.13

- godz. 09:30 - 10:00 zbiórka na parkingu koło restauracji Parkowa - tam gdzie w zeszłym roku.

- wyjazd autobusem na miejsce wodowania kajaków czyli do Potaszni,

- w tym samym czasie startują rowerzyści- Myślimy nad nową trasą coby załatwić kolejkę w Krośnicach. Przemo, trasa jest pod górkę nie wiem czy Twój mały wyrobi ale widok całej Doliny Baryczy z góry jest fajny.

- trasa spływu trwa 4-5h w zależności jaki długi będzie przystanek na jazie Bolko ( jeden z dwóch jazów walcowych w Polsce)

- koniec spływu na jazie Sławoszowice, tu rowerzyści mogą się spotkać z kajakarzami.

- ze Sławoszowic zabierze nas autobus i rozwiezie do miejsc zakwaterowania na krótki odpoczynek, odświeżenie się, przebranie itp.

- czas wolny

- godz. 17:00-18:00 ustalimy na miejscu po spływie, zbiórka w tym samym miejscu co rano, wyjazd autobusem do Szkaradowa do tancbudy ;)

- po przybyciu przekąski czyli domowy chleb, smalec itp., na zaspokojenie głodu, piec chlebowy będzie już rozgrzany i wkładamy ryby. Później kaszanka (która tak smakowała w zeszłym roku ;) ) zagrzana w wędzarni, świeżonka itp. dobrocie. Tańce, hulanki, swawole. Jeżeli ktoś będzie chciał iść do piwniczki, jego sprawa :D

- powrót busem osobowym, pracownik będzie odwoził.

 

niedziela 11.08.13

- dla chętnych msze 7.00, 8.45, 10.00, 11.30 suma, kościół św. Andrzeja Boboli - duży

- 07:00, 08:45, 10:00 św. Michała - koło Rynku.

 

Wszelkie uwagi i wnioski mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiktor +1?

2. Wajcha+1?

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

9. Qxa + żona + córka (3,5 roku - strasznie rozrywkowa, na pewno umili wyjazd i zabawę) - kajak (dodatkowe osoby z mojej strony się zastanawiają)

10. Bzdzionek + żona - rower, koszulka rozmiar L

11. przemo70 + 3 - rower

12. Szwed + Żona + syn 8 lat - kajaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiktor +1?

2. Wajcha+1?

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

9. Qxa + żona + córka (3,5 roku - strasznie rozrywkowa, na pewno umili wyjazd i zabawę) - kajak (dodatkowe osoby z mojej strony się zastanawiają)

10. Bzdzionek + żona - rower, koszulka rozmiar L

11. przemo70 + 3 - rower

12. Szwed + Żona + syn 8 lat - kajaki

13. leszcz + leszczowa :D - kajak z kranem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiktor +1?

2. Wajcha + Kasia - kajaki

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

9. Qxa + żona + córka (3,5 roku - strasznie rozrywkowa, na pewno umili wyjazd i zabawę) - kajak (dodatkowe osoby z mojej strony się zastanawiają)

10. Bzdzionek + żona - rower, koszulka rozmiar L

11. przemo70 + 3 - rower

12. Szwed + Żona + syn 8 lat - kajaki

13. leszcz + leszczowa :D - kajak z kranem

14. Undeath + Żona - kajak

Edytowane przez Wajcha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiktor +1?

2. Wajcha+1?

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

9. Qxa + żona + córka (3,5 roku - strasznie rozrywkowa, na pewno umili wyjazd i zabawę) - kajak (dodatkowe osoby z mojej strony się zastanawiają)

10. Bzdzionek + żona - rower, koszulka rozmiar L

11. przemo70 + 3 - rower

12. Szwed + Żona + syn 8 lat - kajaki

13. leszcz + leszczowa :D - kajak z kranem

14. Undeath + Żona - kajak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę wziąć butlę, to żadne problem. Wiktor przypomnij mi proszę kilka dni prze wyjazdem o tej butli.

 

[edit]

ilu przepływowa ta schładzarka? bo mam różne reduktory, ewentualnie mogę wziąć rozgałęzienia.

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Wiktor się zdecydował więc kasujemy pytajnik. ;)

 

 

1. Wiktor +1

2. Wajcha + Kasia - kajaki

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

9. Qxa + żona + córka (3,5 roku - strasznie rozrywkowa, na pewno umili wyjazd i zabawę) - kajak (dodatkowe osoby z mojej strony się zastanawiają)

10. Bzdzionek + żona - rower, koszulka rozmiar L

11. przemo70 + 3 - rower

12. Szwed + Żona + syn 8 lat - kajaki

13. leszcz + leszczowa - kajak z kranem

14. Undeath + Żona - kajak

 

Rezerwowaliście już noclegi? Napiszcie co wybraliście, pomoże to w celach logistycznych.

 

aha, to jeszcze reklama dla niezdecydowanych.

 

http://vod.tvp.pl/audycje/podroze/polska-wedlug-kreta/wideo/stawy-milickie-19052013/10916404

 

 

Edytowane przez jacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :beer:

Z tego co się dowiedziałem to w kaskadzie jest wesele i cały hotel jest zarezerwowany. Ceglany domek miał tylko dwa pokoje wolne, ale to było jakieś 10 dni temu. Podobnie jak w zeszłym roku wybraliśmy Widmar. Do zobaczenia na wodzie :beer: :beer: :beer:

Edytowane przez maaciej6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślili wesele :|

 

W takim razie pokoje gościnne na Krotoszyńskiej są spoko.

Hotel agroturystyka na Poprzecznej.

Widmar http://www.reges.pl/widmar.htm

I w ostateczności Pałacowa.

Jest jeszcze takie cos: http://www.milicz.pl/turystyka/baza-noclegowa/schroniska-i-internaty/2671-powiatowe-centrum-edukacyjne-i-psychologiczno-pedagogiczne

I internat leśników: http://www.milicz.pl/turystyka/baza-noclegowa/schroniska-i-internaty/2672-internat-zespolu-szkol-lesnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiktor +1

2. Wajcha + Kasia - kajaki

3. Marusia + slavoy(?) - rower

4. Bartek Napieraj (AleBrowar) + żona - kajak

5. uups + żonka - kajak

6. Kuli + żona - kajak

7. Ewa + Maciej - kajak

8. Crosis + 3 (kajaki)

9. Qxa + żona + córka (3,5 roku - strasznie rozrywkowa, na pewno umili wyjazd i zabawę) - kajak (dodatkowe osoby z mojej strony się zastanawiają)

10. Bzdzionek + żona - rower, koszulka rozmiar L

11. przemo70 + 3 - rower

12. Szwed + Żona + syn 8 lat - kajaki

13. leszcz + leszczowa - kajak z kranem

14. Undeath + Żona - kajak

15. KasiaZ + 1 - kajak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Dopisuje się do listy. Forumowo niewidoczny jestem dotąd. Impreza polecana była już Haustcie w Zielonej. Korzystam więc z zaproszenia i milo mi będzie was poznać

kubson +1 -kajak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla rowerzystów. Wstępnie została wyznaczona trasa rowerowa. Długość ok. 30km. Milicz, Wąbnice, Wierzchowice, Krośnice, Świebodów, Wzgórze Joanny, Postolin, Karminek, Milicz. Z początku trasa wiedzie pod górkę, później płasko i ostro w dół w okolicach rezerwatu Wzgórze Joanny. Za Wąbnicami po wydostaniu się praktycznie z Doliny, fajny punkt widokowy na dolinę. W programie przejazd wąskotorówką w Krośnicach, przejazd koło magazynu gazu, który efektownie palił się w 2002r, wizyta na Wzgórzu Joanny i wieży Odyniec w rezerwacie buka, park i kościółek w Postolinie.

post-147-0-98857700-1373709959_thumb.jpg

post-147-0-33721800-1373709978_thumb.jpg

post-147-0-31060600-1373709992_thumb.jpg

post-147-0-25268800-1373710003_thumb.jpg

post-147-0-73010300-1373710012_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze mapka spływu kajakowego. W tym roku z poziomem wody nie będzie problemu, utrzymuje się wysoki. Start na moście koło wsi Potasznia dokąd przywiezie nas autobus i dokąd dojadą kajaki. Po drodze mamy do przekroczenia dwa jazy. Jeden ni stąd ni zowąd pośród pól, drugi jaz walcowy Bolko (jeden z kilku w Polsce) , który reguluje poziom wody na stawach poprzez syfon, który znajduje się pod rzeczką dopływem Baryczy. Bardzo ciekawa konstrukcja hydrotechniczna, będzie można podpłynąć nad sam syfon. Wodowanie i przenoszenie kajaków jest bardzo proste, bo wybudowane zostały drewniane rynny i stopnie. Spływ kończymy na jazie zastawkowym Sławoszowice. Ze Sławoszowic odbierze nas znów autobus. Można by iść do miasta na pieszo ale po doświadczeniach poprzednich spływów będziemy lekko zmęczeni ;)

post-147-0-99103100-1373751020_thumb.jpg

post-147-0-59365100-1373751291_thumb.jpg

post-147-0-52089400-1373751299_thumb.jpg

post-147-0-78285400-1373751315_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.