Skocz do zawartości

Ocynkowane elementy + brzeczka


piwosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio kupiłem przejściówkę do filtratora z oplotu, która jest ocynkowana.

Czy używanie jej podczas filtrowania jakoś wpłynie na brzeczkę? Cynk się nie rozpuszcza w wodzie, ale może jakieś coś zachodzi?

 

Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też użyć mosiężnej, aczkolwiek najlepsza jest nierdzewka. Co prawda niektórych przejściówek takich jak są w mosiądzu nie ma w inoxie i trzeba składać z 2 kształtek. Ocynk totalnie się do piwa nie nadaje bo schodzi natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się pod istniejący już wątek, ostatnio przerabiałem swój elektryczny kociołek wymieniając w nim oryginalny plastikowy kranik na zawór kulowy. Szczerze mówiąc dopiero teraz się zastanawiam z czego jest wykonany, bo był stosunkowo tani, około 10 zł w markecie butowlanym. Na pewno nie jest to kwasówka, obstawiałbym chromowany mosiądz, ale pewien nie jestem. Znalazłem podobny na allegro zawór kulowy, co o tym myślicie będzie bezpieczny w kontakcie z kwaśną brzeczką, czy wymienić na na lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę temat. Szukałem dzisiaj redukcji z 3/4 na 1/2 żeby podpiąć pod kranik sraczęwyżk. Niestety redukcje były albo z mosiądzu, albo z chromu albo z ocynku. Jak przeskoczyć ten problem? Chrom nie będzie szkodliwy w kontakcie ze spożywką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewne rozwiązanie, nad którym myślę - reduktor osadów i na nim zaciśnięty oplot. Trzeba jedynie wyciąć jedną część, żeby przepływ był płynny. Będę kombinował. W domu mam co prawda oplot 3/4, ale ma tylko 40 cm i bardzo kusi mnie czy nie zainwestować tych 10 zł w 70 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewne rozwiązanie, nad którym myślę - reduktor osadów i na nim zaciśnięty oplot. Trzeba jedynie wyciąć jedną część, żeby przepływ był płynny. Będę kombinował. W domu mam co prawda oplot 3/4, ale ma tylko 40 cm i bardzo kusi mnie czy nie zainwestować tych 10 zł w 70 cm.

Ha, dokładnie nad czymś takim też myślałem - odciąć z wężyka obie końcówki, jeden koniec naciągnąć na reduktor osadów (tylko wyciąć w reduktorze kawałek przedniej ścianki żeby przepływu nie blokowała) a drugi zacisnąć. Najprościej chyba i najwygodniej - bo wystarczy tylko na czas filtracji wcisnąc reduktorem w kranik - bez zabaw w redukcje i różne dziwne materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z elementami chromowanymi? Mam kolanko chromowane i przy czytaniu tego tematu zacząłem się zastanawiać czy aby nie jest szkodliwe.

Pytanie czy chromowane czy chromianowane ? ;)

Pracuje na galwanizerni i powiem wam ze mam mieszane uczucia co do elementów Ni/Zn/NiCh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.