Jump to content

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony

Recommended Posts

Ten, który będzie miał wpis że nadaje się do stosowania w przemyśle spożywczym, gastronomii, do kont\aktu z żywnośćią itp

https://esilver.com.pl/velox-spray-top-af-1l-grepfrutowy-plyn-do-dezynfekcji-powierzchni-na-bazie-alkoholu-p-1678.html

ten do IPY będzie idealny 

:P

Edited by fotohobby
  • Replies 11.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mam trochę czasu w tą mroźną niedzielę to sobie popiszę.   Temat wody nie jest taki prosty, trzeba by być chemikiem żeby to dobrze ogarniać i opisać (ja nie jestem). Jeśli jest na sali chemi

Co do pomocy - w lipcu z pewnością będę miał czas, zatem jestem chętny.   Co do tematu - nie jest to proste zagadnienie i nie ma idealnych rozwiązań. To, co uwielbiam w serwisie piwo.org to to, że o

Masz czas na warzenie, a nie masz 20 minut aby uwodnić drożdże ? Bez komentarza. Poczutaj dobrze forum leniu a nie czekaj aż wszystko na tacy dostaniesz, bo te pytania które zadajesz to podstawy. Bez

Posted Images

W dniu 22.03.2021 o 21:55, fotohobby napisał:

Ten, który będzie miał wpis że nadaje się do stosowania w przemyśle spożywczym, gastronomii, do kont\aktu z żywnośćią itp

https://esilver.com.pl/velox-spray-top-af-1l-grepfrutowy-plyn-do-dezynfekcji-powierzchni-na-bazie-alkoholu-p-1678.html

ten do IPY będzie idealny 

:P

Wszystko git, ale pisze, ze powinno się spłukać woda pitna przedmiot dezynfekowany...

Godzinę temu, Kamil Kopeć napisał:

Wszystko git, ale pisze, ze powinno się spłukać woda pitna przedmiot dezynfekowany...

Gdzie masz tak napisane ?

Praktycznie wszędzie w opisach sprzedających (aukcje i sklepy)! Mało gdzie nie ma takiej informacji o tym produkcie.

image.png.1c15126e2ebf02e354e990ab589c817d.png

https://allegro.pl/oferta/medisept-velox-velux-top-af-1l-spray-dezynfekcja-9629461870

==================================================================================================================

tu następny przykład.

image.png.fc2fef37aaedefb471021ce4fbb87564.png

https://sklep.bart-mal.pl/pl/p/Velox-Spray-Medisept-Neutral-plyn-do-dezynfekcji-powierzchni-i-narzedzi-1L/145

==================================================================================================================

a tutaj link od Ciebie i opis, w którym nie ma żadnej informacji jak postępować w przypadku kontaktu z żywnością

image.png.3e135b7e1e0401844ef279beab592be2.png

Edited by Kamil Kopeć

W związku z powyższym i dalszym braku pewności do do wyboru produktu, poproszę o podanie konkretnych produktów do dezynfekcji bezpośredniej (bez płukania) w cenie średnio 20zl za litr. Wiele produktów pisze, ze nadaje się do kontaktu z żywnością, ale wszystkie praktycznie trzeba opłukiwać woda. Na pewno zakupie Sanipro (zamiennik Star San), bo wydaje się być fajnym preparatem! Ale co jeszcze warto dokupić do dezynfekcji natychmiastowej bez płukania woda?

1 godzinę temu, Łachim napisał:

Zawsze możesz kupić spirytus i go rozrobić do 70%, nie będziesz miał wątpliwości,  ale wyjdzie drożej. No i marnotrawstwo;)

Możesz też kupić/zbudować destylator...

Każdy spirytus techniczny będzie zawierał część "niejadalną", dlatego piszą, że należy spłukać wodą.

2 godziny temu, Łachim napisał:

Zawsze możesz kupić spirytus i go rozrobić do 70%, nie będziesz miał wątpliwości,  ale wyjdzie drożej. No i marnotrawstwo;)

Chyba, że masz kolumnę... to wtedy będzie to najtańszy środek do dezynfekcji. 😀

Ja podobnie. Dodatkowo jak już muszę, to na szybko izopropanol 70%, zwłaszcza do rąk. Myślę,  że w takim stężeniu, które ewentualnie się przedostanie przesadnie nie zaszkodzi. Myślę,  że i tak więcej się go przypadkiem nawdycham niż nawypijam.

Jakie piwo, dotychczasowe temperatury i przede wszystkim drożdże? Raczej nie obniżałbym temperatury, jeśli coś mają dojeść, to niech zrobią to teraz, a nie w butelkach.

18 to była dolna granica tego co zalecał producent drożdży???

Jeżeli tak, to na cichą lekko bym podniósł np do 20. Możesz też zostawić w 18, nic się nie stanie.

Teraz, kiwitom napisał:

Edited by kiwitom

Dziś dzień 10 był ambitnym dniem zaplanowanym na butelkowanie po fermentacji w 18 stopniach. Jednak poziom BLG wartości 4 troszkę mnie niepokoi, w związku z tym przestawiam na dalsze dofermentowanie w opcji cichej. Jednak gdzieś coś czytałem, że piwo zrobione wyłącznie na ekstraktach słodowych, nie spadnie do poziomu około 1Blg, a będzie w stanie około 3Blg. I teraz zastanawiam się... Postawić na ciche dofermentowanie, czy może butelkować w stanie 4blg!? A jeśli dalej fermentować to czy 18 czy 22-23 stopnie? (temp pokojowa)