Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Aha zapomniałem dodać, w zestawie WES woda ze studni na źródełku przegotowana, w zestawie coopers woda z kranu przegotowana. Środki czystości i dezynfekcji takie same. A w pierwszym zestawie 2 strony wcześniej czyli Golden Crown lager coopers woda znowu jest AQUA z baniek 5l taki test wód :)  Czytałem żeby zlewać na cichą po 7 dniach ale po 5 dniach przeniosłem fermentor do 19st i bulgocze do dzisiaj co 2min +/- czyli już 8 dni

Edytowane przez amigos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem dodać, w zestawie WES woda ze studni na źródełku przegotowana, w zestawie coopers woda z kranu przegotowana. Środki czystości i dezynfekcji takie same. A w pierwszym zestawie 2 strony wcześniej czyli Golden Crown lager coopers woda znowu jest AQUA z baniek 5l taki test wód   Czytałem żeby zlewać na cichą po 7 dniach ale po 5 dniach przeniosłem fermentor do 19st i bulgocze do dzisiaj co 2min +/-
Kto ci powiedział/napisał że zlewasz na cichą po 7 dniach? Masz czekać aż drożdze skończą i posprzątają po sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, amigos napisał:

Mam taką rozkmine, oba zestawy20190923_160515.thumb.jpg.bc92bde94f2fd99bb4f1292e9ef102ed.jpg

Zestaw WES drożdże US-05 11g bez uwadniania, dodane do brzeczki w temp 20st, zaczęło bulkać dopiero po +/- 20godz i słabo bulka co jakieś +/- 50sek. Drugi zestaw Coopers Lager orginalne drożdże 7g uwodnione i dodane do brzeczki w temp 22st, zaczęło bulkać po 7godz i bulgota jak szalone co 19sek, oba fermentory są w temp otoczenia 16st. Czy zestaw WES przenieść do pomieszczenia 19st ?

Co to sa" orginalne drożdże" do lagera w 16'C? W zestawie był stoper? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, INTseed napisał:
W dniu 23.09.2019 o 18:48, DanielN napisał:
[mention=14420]INTseed[/mention] Stalgast 36,6. Takie same wymiary jak Tadar.

Dałbyś linka do tej rurki bo dużo tam rodzaju. I jakbyś mi zmierzył ile jest od pierwszego zwoju do ostatniego. Dzięki.

Moja rurka to była DN 16. Nie zmierzę Ci, bo sprzedałem ją w zeszłym roku i przeszedłem na wymiennik. Lepiej mi się to sprawdza w mojej nowej zabawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez prostą pomyłkę mam pszenicę prażoną zamiast jęczmienia palonego. Chciałem uważyć Dry stout i teraz nie jestem pewny czy mogę użyć pszenicy prażonej zamiast jęczmienia palonego? Czy będzie to duża róznica?

Złożenie kolejnego zamówienia w sklepie to kilka dni, a chciałbym warzyć jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, daniol88 napisał:

Przez prostą pomyłkę mam pszenicę prażoną zamiast jęczmienia palonego. Chciałem uważyć Dry stout i teraz nie jestem pewny czy mogę użyć pszenicy prażonej zamiast jęczmienia palonego? Czy będzie to duża róznica?

Złożenie kolejnego zamówienia w sklepie to kilka dni, a chciałbym warzyć jutro.

A prazona pszenica to nie przypadkiem torrified wheat?

4 godziny temu, korzen16 napisał:

W ilości kilku procent nie powinno być chyba specjalnej różnicy - oba w zasadzie podbijają kolor i wnoszą paloność do piwa.

Jesli tak to cos zupelnie innego niz palona pszenica. I mozna to porownac do nieslodowanej pszenicy. 

 

Edytowane przez Lasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lasek napisał:

A prazona pszenica to nie przypadkiem toriffied wheat?

Jat to przeczytałem to się zdziwiłem.  Gdybym w nazwie lub opisie przeczytał  Torrified to bym nie zadawał takiego pytania. Widzę jednak, że jest coś takiego.

https://twojbrowar.pl/pl/pszeniczne/435-prazona-pszenica-torrified-wheat.html

 

Mi chodzi o coś takiego:

http://piwoszarnia.pl/pszenica-prazona-05kg-strzegom-p-196.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, daniol88 napisał:

Jat to przeczytałem to się zdziwiłem.  Gdybym w nazwie lub opisie przeczytał  Torrified to bym nie zadawał takiego pytania. Widzę jednak, że jest coś takiego.

https://twojbrowar.pl/pl/pszeniczne/435-prazona-pszenica-torrified-wheat.html

 

Mi chodzi o coś takiego:

http://piwoszarnia.pl/pszenica-prazona-05kg-strzegom-p-196.html

 

A to niczym sie nie przejmuj i warz drystouta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około dwie warki biore się za pilsa czeskiego. Czy wlewacie piwo wraz z drożdzami do szkła i czy to przeszkadza w smaku? Drożdze to w34/70.
Raczej unikam wlewanie do szkła drożdży piw innych niż weizen. Nie po to klaruje się w butelce, żeby później zmętnić je w szklance. Tym bardziej nie robiłbym tego przy pilsie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, amigos napisał:

Ile piwo z brekwitu powinno być na burzliwej ? bo u mnie minęło 2tyg i nadal bulgocze, na cichą przelewać gdy całkiem przestanie bulgotać ? czy piwo się nie popsuje ?

 

Sprawdź BLG na przestrzeni 1-2 dni. Jak nie ulega zmianie to przelewaj. 2 tygodnie to bardzo długo na burzliwą więc jak się nie skończyła to musi być coś nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amigos napisał:

Ile piwo z brekwitu powinno być na burzliwej ? bo u mnie minęło 2tyg i nadal bulgocze, na cichą przelewać gdy całkiem przestanie bulgotać ? czy piwo się nie popsuje ?

Nie sądzę, żebyś brewkita fermentował w niskich, lagerowych temperaturach i trwa ona właśnie około dwóch tygodni, więc fermentacje pewnie już dawno za Tobą. 

Obstawiałbym bulkanie jako objaw odgazowywanie się piwa. No chyba, że coś złapałeś i fermentacja trwa nadal.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po przelaniu na cichą Coopers Golden Crown po 3tyg BLG wskazuje na zielonym polu piwo-koniec jakieś 1 może 1,5 max, piwo super bez posmaków takie jak chciałem leciutka goryczka "MALINA" i czuć że procent ma bo grzeje :)czuc też posmak lagera. Przelałem do fermentora bez kranika ponieważ po testach kranik przepuszczał wodę tu jak sie obraca 360st, czy do butelek można rozlewać z fermentora bez kranika ? mam rurkę do rozlewu tą z zaworkiem. Ostatnie 2 dni było w temp 21st teraz przelałem na cichą i poszło do 17st temp otoczenia. Czy po tyg można rozlewać do butelek ?

20191004_204523.thumb.jpg.918fe7978a07e72a0157ffdc0418c5b0.jpg

20191004_204707.thumb.jpg.c78d91b0dbeb9c8392b6d22724656474.jpg

Edytowane przez amigos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, amigos napisał:

czy do butelek można rozlewać z fermentora bez kranika ?

https://www.piwo.org/forums/topic/448-lol/page/78/?tab=comments#comment-505911

 

Wcale w tym nie ma dużo przesady... Lepiej uszczelnij kranik /kup nowy. Możesz też przelewać bezpośrednio przed rozlewem.

Po tygodniu możesz butelkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.