Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, dzordz napisał:

Jednak te startery, niby SUPER w nazwie ale bardzo budżetowe i w sumie wybrakowane

Który to sklep dał do zestawu alkoholomierz, zamiast balingometru?

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to sklep dał do zestawu alkoholomierz, zamiast balingometru?

Aż cieżko mi w to uwierzyć zeby w ogole cos takiego sprzedawali w zestawie do piwa. Zazwyczaj maja skale blg lub nawet kilka rożnych (w tym alk i blg)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, luki161 said:

Bierz od razu refraktometr, wygoda nieporownywalna :)

Kolejna stówka jak nie więcej.. do tego chłodnica. Ehh..

 

7 minutes ago, Gawron said:

Który to sklep dał do zestawu alkoholomierz, zamiast balingometru?

BA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dzordz napisał:

Kolejna stówka jak nie więcej.. do tego chłodnica

70 pln na aliexpress. Do ekstraktów refraktometr nie jest potrzebny, ale jak myślisz o zacieraniu to sporo ułatwia.

BA powiadasz. Nie wiem czemu, ale takiej odpowiedzi się spodziewałem.

 

Edit. Spojrzałem na ali i nawet za 50 pln są refraktometry dostępne.

 

 

 

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Hobbysta said:


Aż cieżko mi w to uwierzyć zeby w ogole cos takiego sprzedawali w zestawie do piwa. Zazwyczaj maja skale blg lub nawet kilka rożnych (w tym alk i blg)

Na Alle alkoholomierz kosztuje 8,5zł a balingometr 36zł więc różnica cenowa jest.

Sklep na zestawie za 200zł musi gdzieś szukać zarobku i dlatego dają to co dają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dzordz napisał:

Kolejna stówka jak nie więcej.. do tego chłodnica. Ehh..

 

BA

W mojej ocenie sprzedawanie alkoholomierzy zamiast balingometrów w zestawie do warzenia piwa to robienie sobie idiotów z klientów.

 

Rada taka: już więcej nic tam nie kupuj, jak nie chcesz się rozczarować ponownie.

 

 

Edytowane przez Kujawianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chłodnica to bardzo przydatna rzecz. Jak choc raz użyjesz to nie bedziesz żałować ani jednej złotówki, zamiast chłodzić 5h (zdarzało mi się tak w lato) to zrobisz to w 20 minut. Kolega z forum robi świetne z karbowanki.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dzordz napisał:

Sklep na zestawie za 200zł musi gdzieś szukać zarobku i dlatego dają to co dają..

 

Zerknij w opis zestawu, jesli jest tam balingomierz lub areometr to zadaj doslania.

 

Cytuj

 

Edytowane przez luki161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tauruss napisał:

Zestawy startowe to generalnie metoda na pozbycie się ciulowego towaru. Kapslownice mlotkowe, stare brewkity, kiepskie wezyki itd...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

ciekawa teoria - masz jakies dane na poparcie tego?

 

Z tego co rozmawiałem z jednym z właścicieli sklepu dla piwowarów domowych to 'zestawy' startowe są trzecią grupą produktów według popularności. 

Na pierwszym miejscu jest słód pilzneński a na drugim polskie chmiele. 

 

Spora ilość ludzi warzących piwo w domu nie ma pojęcia o tym forum a nawet o piwnej rewolucji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luki161 napisał:

 

Zerknij w opis zestawu, jesli jest tam balingomierz lub areometr to zadaj doslania.

Cytuj

Niby powinien być aerometr, czyli pomiar gęstości powinien być możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam areometr w zamówieniu. Nie będę z nimi o to walczył bo szkoda czasu - piwko w sobotę przelewam na cichą i chyba kolejne wstawie :naughty:

 

Zrobiłem u nich drugie i ostatnie zamówienie na resztę niezbędnych rzeczy (chmiel Citra, szuszarka do butelek, glukoza, zestaw z ekstraktów, ). Dalej już będę robić ze słodów ponieważ jeszcze nie mam odpowiednich warunków. A słody mogę osobiście w Poznaniu kupić :)

 

Jeszcze mam pytanko: przez pomyłkę na goryczkę zamiast Zeusa dałem Citra. Czy teraz: a) na cichą zamiast chmielu Citra dać Zeusa czy b) Citra, który dokupiłem (wtedy będzie Citra i na goryczkę i na cichą)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Gawron said:

Edit. Spojrzałem na ali i nawet za 50 pln są refraktometry dostępne.

A jaką skale najlepiej wybrać bo jak widzę jest ich kilka:

- Brix 0-32% / SG wort

- Brix 0-40% / Alkohol 0-25%

- Brix 0-32%

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dzordz napisał:

A jaką skale najlepiej wybrać bo jak widzę jest ich kilka:

- Brix 0-32% / SG wort

- Brix 0-40% / Alkohol 0-25%

- Brix 0-32%

?

Ciebie interesuje Brix, więc wszystkie 3 bedą ok, SG to amerykańskie specific gravity, a skala z alkoholem w piwowarstwie Ci się nie przyda.

 

Jeśli nie ma różnicy w cenie to weź sobie ten z największą rozpiętością 0-40 (gdyby kiedyś zdarzyło się robić coś z bardzo dużym ekstraktem), jeśli tańszy jest ten z samym Brixem 0-32 to też będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Na Alle alkoholomierz kosztuje 8,5zł a balingometr 36zł więc różnica cenowa jest.
Sklep na zestawie za 200zł musi gdzieś szukać zarobku i dlatego dają to co dają..


Jaki alkomierz?
Przecież sprawdzałaś brzeczke która nie ma alkoholu. A przy tej gęstości to alkomierz i tak wyskoczył by z wiadra :-p
To jest balingometr tylko odczytałeś że skali która pokazuje ile prawdopodobnie będzie alkoholu po fermentacji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skąd taka różnica cenowa w areometrach? Za inną podziałkę?? Jp..

 

17 minutes ago, blade1231 said:

odczytałeś że skali która pokazuje ile prawdopodobnie będzie alkoholu po fermentacji

Teraz już to wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, blade1231 napisał:


 

 


Jaki alkomierz?
Przecież sprawdzałaś brzeczke która nie ma alkoholu. A przy tej gęstości to alkomierz i tak wyskoczył by z wiadra :-p
To jest balingometr tylko odczytałeś że skali która pokazuje ile prawdopodobnie będzie alkoholu po fermentacji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

 

Przeczytałeś co kolega napisał wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.