Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście tylko raz robiłem piwo z owocami. Wrzuciłem kilogram zamrożonych wiśni na cichą na 10 dni (nie chciałem bawić się w rozmrażanie i ryzykować, że coś mi się zaplącze z powietrza). Wyszło świetnie, nie mierzyłem ile alko podskoczyło, ale nie było alkoholowe, ani wodniste. Piwo jakby co to był fruit wheat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie odnośnie gotowych zestawów do warzenia z zacieraniem.

Choćby taki:

http://homebeer.pl/pl/p/Piwo-domowe-niemieckie-ALTBIER-12Blg-zestaw-ze-slodow/377

 

W skład zestawu na 10 l piwa wchodzi:

- Strzegom słód Monachijski Typ I - 2,3 kg

- Strzegom słód karmelowy 300 - 0,1kg 

- chmiel Chmiel Hallertau Spalt Select (DE) - granulat 20g -tymczasowo zamieniony na Hallertau Tradition - granulat 20g

 

Chmielenie 70min:

- w 15-tej minucie gotowania - 10g chmielu Spalt Select

- w 45-tej minucie - 5g chmielu Spalt Select

- w 65-tej minucie 5g chmielu Spalt Select

 

Nawet przy założeniu dla chmielu poziomu alfa-kwasów 5% (czyli i tak za dużo dla tego chmielu ) według brewness IBU wychodzi tylko 16. Z tego co wiem to dużo poniżej stylu. Źle liczę czy po prostu w zestawach trochę naciagaj te style?

Co prawda w opisie nie ma informacji ile jest IBU według nich, ale w końcu ma być to Altbier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniol88 - ktoś z nas źle liczy :)

 

wg beersmitha będzie OK. nie wpisałeś czasem złej objętości warki?

 

edit: poprawiony obrazek - z rozpędu dałem admirala, ale nadal jest "naciągane" OK (chyba wypada trochę dokupić chmielu do tego stylu)

 

TdncYaC.png

Edytowane przez Alexy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Piwowarzy, 

 

W niedzielę pobrałem gęstwę FM25 Klasztorna Medytacja. W sobotę planuje kolejne warzenie. Mam pytanie. Czy robicie starter przed warzeniem? 

Czy to konieczne? 

 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja sprawdzam w odstępie 3 dni, ale i tak wole potrzymać piwo tydzień dłużej. Także proponowałbym zostawić jeszcze tydzień. Do refermentacji dać tyle ile wychodzi z kalkulatora. 

No dobra, zostawię jeszcze, ale czas na rozlew będę miał dopiero po świętach. Ciekawe czy w ogóle coś z tego wyjdzie, tyle razy zaglądałem do wiadra...

 

To tak tylko dla pożądku: Milk Stout się udał pomimo częstego zaglądania do fermentora, jest co prawda słabszy niż być powinien i troszkę za mało nagazowany, ale smakuje nawet mojej żonie, która za piwem nie przepada :) We wrześniu biorę się za trzecią warkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku chciałbym się przywitać gdyż jestem tu nowy na forum. Jak na razie zbieram doświadczenie i próbuję swoich sił na brewkitach. Szykuję się do warzenia trzeciej warki z brewkitu. Po Ipa i Nz Pale Ale chcę uwarzyć Chocolate Brown Ale z Mangrove Jack. Jak i w poprzednich warkach zamierzam piwo do chmielić na zimno. Stąd moje pytanie czy chmiele Simcoe i Chinook nadają się do tego typu piwa? Dodam tylko że dostałem chmiele od znajomego a szkoda żeby się zmarnowały.

Edytowane przez zegancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne, czy grzalka nurek taka z allegro 2000w uwarze piwo z zacieraniem w garnku powiedzmy 40l ? Mam kuchenke gazowa ale w blacie kuchennym i boje sie wytrzymalosc wkoncu to przeszlo 20kg... Garnek stawiam podlodze na desce i gotowanko bez stresu pytanie czy sie da - taboret i gaz odpada nie chce sie w to bawic w bloku.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz tak po prostu wkładać grzałkę od góry do gara to nie polecam, wrzenie jest bardzo punktowe i u mnie po prostu wylewa się brzeczka z garnka. Używam nurka do przyspieszania momentu zagotowania, potem wyłączam. O blat bym się nie martwił, pewnie byś mógł na nim usiąść i nic by się nie stało, chyba że masz jakąś dytke a nie blat

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garnek 70 l, zdarzało mi się gotować po 60 litrów brzeczki (garnek sięga na 2 palniki) i szafki oraz blat się nie zawaliły :)

Tak jak pisze kolega wyżej, na taki blat spokojnie możesz wejść razem z 2 kumplami i nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co warzą w takie temperatury jakie ostatnio panują za oknem. Mieszkam w kamienicy, woda z kranu, nawet jak leci dość długo to pozwala zejść z temperaturą do 24-25 stopni, chciałbym jednak zbić do tych 17-19. Macie na to jakiś patent? Dodatkowe utrudnienie-nie mam wanny tylko brodzik głęboki na 15 cm. Na szybkości przychodzi mi do głowy tylko lodówka ew. trzymanie butli z zimną wodą w lodówce/zamrażalniku i nią zbijanie.

Edytowane przez Nathandrel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co warzą w takie temperatury jakie ostatnio panują za oknem. Mieszkam w kamienicy, woda z kranu, nawet jak leci dość długo to pozwala zejść z temperaturą do 24-25 stopni, chciałbym jednak zbić do tych 17-19. Macie na to jakiś patent? Dodatkowe utrudnienie-nie mam wanny tylko brodzik głęboki na 15 cm. Na szybkości przychodzi mi do głowy tylko lodówka.

 

No a jak potem masz zamiar utrzymać odpowiednią temperaturę fermentacji (jak już zbijesz do tych 17 ) ? 

Edytowane przez tauruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku chciałbym się przywitać gdyż jestem tu nowy na forum. Jak na razie zbieram doświadczenie i próbuję swoich sił na brewkitach. Szykuję się do warzenia trzeciej warki z brewkitu. Po Ipa i Nz Pale Ale chcę uwarzyć Chocolate Brown Ale z Mangrove Jack. Jak i w poprzednich warkach zamierzam piwo do chmielić na zimno. Stąd moje pytanie czy chmiele Simcoe i Chinook nadają się do tego typu piwa? Dodam tylko że dostałem chmiele od znajomego a szkoda żeby się zmarnowały.

Witam. Na początku chciałbym się przywitać gdyż jestem tu nowy na forum. Jak na razie zbieram doświadczenie i próbuję swoich sił na brewkitach. Szykuję się do warzenia trzeciej warki z brewkitu. Po Ipa i Nz Pale Ale chcę uwarzyć Chocolate Brown Ale z Mangrove Jack. Jak i w poprzednich warkach zamierzam piwo do chmielić na zimno. Stąd moje pytanie czy chmiele Simcoe i Chinook nadają się do tego typu piwa? Dodam tylko że dostałem chmiele od znajomego a szkoda żeby się zmarnowały.

Czy ktoś podpowie jaki chmiel będzie najbardziej odpowiedni przy chmieleniu na zimno do tego typu piwa, pomijając w/w chmiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie do tych co warzą w takie temperatury jakie ostatnio panują za oknem. Mieszkam w kamienicy, woda z kranu, nawet jak leci dość długo to pozwala zejść z temperaturą do 24-25 stopni, chciałbym jednak zbić do tych 17-19. Macie na to jakiś patent? Dodatkowe utrudnienie-nie mam wanny tylko brodzik głęboki na 15 cm. Na szybkości przychodzi mi do głowy tylko lodówka.

 

No a jak potem masz zamiar utrzymać odpowiednią temperaturę fermentacji (jak już zbijesz do tych 17 ) ? 

 

Mam porządne pudło styropianowe, z eksperymentów z cydrem wychodzi na to, że wymieniając pety udaje się utrzymać temperaturę w okolicach 17-19 pracującego nastawu (sonda zanurzona w cieczy, odczyt i zapis parametrów ciągły co 60 sekund).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam porządne pudło styropianowe, z eksperymentów z cydrem wychodzi na to, że wymieniając pety udaje się utrzymać temperaturę w okolicach 17-19 pracującego nastawu (sonda zanurzona w cieczy, odczyt i zapis parametrów ciągły co 60 sekund).

 

No to czemu w nim nie zbijesz tej temperatury ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik jest dobry, ale nie aż tak dobry żeby mi szybko schłodzić brzeczkę do zadanej temperatury. Może świruję, ale mam obawę że jak zostawię fermentor w pojemniku na te dwie-trzy godziny to zwiększam ryzyko infekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś podpowie jaki chmiel będzie najbardziej odpowiedni przy chmieleniu na zimno do tego typu piwa, pomijając w/w chmiele?

 

 

Najbardziej odpowiedni to będzie brak chmielenia na zimno ?

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego?

 

Czy ktoś podpowie jaki chmiel będzie najbardziej odpowiedni przy chmieleniu na zimno do tego typu piwa, pomijając w/w chmiele?

 

 

Najbardziej odpowiedni to będzie brak chmielenia na zimno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.