Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, chciałbym rozszerzyć trochę swoje warzenie z ekstraktów o mini mash lub bardziej steeping czyli 30 min w max 70 stopniach plus przelanie wodą z czajnika. Pytanie czy wszystkie słody się do tego nadają ? Głownie chodzi mi o dodanie z 300g Carahell i 300g Pale Ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chciałbym rozszerzyć trochę swoje warzenie z ekstraktów o mini mash lub bardziej steeping czyli 30 min w max 70 stopniach plus przelanie wodą z czajnika. Pytanie czy wszystkie słody się do tego nadają ? Głownie chodzi mi o dodanie z 300g Carahell i 300g Pale Ale.

 

Pale Ale musi się zatrzeć, może 30min wystarczy, ale dobrze żebyś zrobił próbę jodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja za dużo tego oxi dałem bo mam osad na szkle. Następnym razem dam mniej.

 

Będę robił ostatnią warkę więc mi się nie opłaca kupować star sanu teraz. Ale kupię we wrześniu.

Gdzie kupować go aby nie przepłacać?

 

I pytanko dla osób mających przeźroczysty fermentor.

Czy u was drożdze też osiadają na ściankach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście stosowanie środka dez. po którym trzeba płukać, mija się z celem dezynfekcji.

Ostatnio jak myłem butelki NaOH, to część butelek która była mocniej zabrudzona zostawiała osad (nie wszystkie). Także...myć, płukać do skutku, dezynfekować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie że Oxi jest słabym środkiem dezynfekujacym to trochę przesada, Star San faktycznie jest wygodniejszy, ale dobrze zrobiony Oxi też się świetnie sprawdza. Ja po Oxi nic nie płukałem. A NaOH to nie jest środek dezynfekujacy, po nim KONIECZNIE dokładnie płuczemy

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie że Oxi jest słabym środkiem dezynfekujacym to trochę przesada, Star San faktycznie jest wygodniejszy, ale dobrze zrobiony Oxi też się świetnie sprawdza. Ja po Oxi nic nie płukałem. A NaOH to nie jest środek dezynfekujacy, po nim KONIECZNIE dokładnie płuczemy

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

A Oxi to nie jest przypadkiem NaOH? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.